A siófoki csapat elvitte a pontokat a Tisza partjáról

2022.05.01. 16:51
Csata a pályán (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a BFC Siófok 2–0-ra győzött Tiszakécskén. A vendégek kapusa, Hutvágner Gergely brillírozott, a kécskeiek nem tudták értékesíteni gólszerzési lehetőségeiket.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–BFC SIÓFOK 0–2 (0–1)
Tiszakécske, 350 néző. Vezette: Lovas László (Dr. Bede Tamás, Bertalan Dávid)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Máté Zs., Balázs B., Csáki, Uzoma – Erdei (Marsa, 80.), Kovács B., Kosznovszky (Pongrácz, 68.), Simon M. (Farkas N., 58.) – Gyurján B. (Vachtler, 68.), Beliczky (Kalmár F., a szünetben). Vezetőedző: Visinka Ede
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas, Varga B., Deutsch B. (Feledy, 91.) – Szakály A. (Medgyesi, 91.), Krausz (Horváth M., 74.), Balogh B. (Elek B., 54.), Eördögh, Kiss B. – Horváth P. (Farkas G., 91.).Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Kiss B. (6.), Elek B. (90.)
MESTERMÉRLEG:

Visinka Ede:Nagyon sokat tettünk azért, hogy ne kapjunk ki, de nem tudtunk túljárni az ellenfél kapusának eszén. Nagyon sajnálom, mert rengeteg energiát beletettünk ebbe a mérkőzésbe. A semmiből kaptuk a gólt, aztán futhattunk az eredmény után. Az az előny, amit szereztünk az elmúlt fordulókban, megfogyatkozott. Újra kell értékelni a dolgainkat, hiszen ez a harmadik vereség egymás után. Ezt a tendenciát meg kell állítani! Pontokat kell gyűjteni, és úgy érzem, hogy képesek leszünk annyit szerezni, hogy benn maradjunk az NB II-ben.
Domján Attila:
Jól kezdtünk, az első tizenöt percben kifejezetten jól néztünk ki, vezettünk is egy nullára, de utána nagyon nem tetszett, amit láttam. A kapusunk tartott meccsben bennünket, volt három-négy nagyon komoly védése. Utána szerkezetet váltottunk, a második félidőben stabilabbak voltunk, és ha akkor pontosabban lejátszottuk volna a kontrákat, hamarabb eldönthettük volna a mérkőzést.

Érdekes mérkőzést láthattak a Tiszakécske Városi Sportcentrumba kilátogató szurkolók, amin beigazolódott a labdarúgás örök igazsága: a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. A BFC Siófok kapujában volt ma egy briliáns napot kifogó kapus: Hutvágner Gergely, aki mindenhová odaért és megvédte kapuját a góltól. Egyértelműen a mezőny legjobbja volt.

A meccs elején, már a 6. percben vezetést szerzett a BFC Siófok Kiss Balázs révén, aki lecsapott egy eladott kécskei labdára, tolt rajta egyet-kettőt, majd 17 méterről lövésre szánta el magát. A labda Holczer hóna alatt utat talált a kapuba. 01. Ezt követően nagy erőket mozgósított a TLC az egyenlítés érdekében. Sorra jöttek a helyzetek, de a végén mindig Hutvágner örülhetett.

A második félidőben is mezőnyfölényben játszott a Tiszakécskei LC, ám annyi helyzetet már nem tudott kialakítani, mint az első játékrészben. A vendégek magabiztosan védekeztek és kontrákra rendezkedtek be. A meccs végén – a 90. percben – egy pontrúgás utáni kavarodás során esett a mindent eldöntő gól: Varjas kapufáját követően Elek Bence a kipattanó labdát kotorta be közelről Holczer kapujába. 0–2.

Az eredmény ezután már nem változott, így a BFC Siófok örülhetett a győzelemnek és a három bajnoki pontnak.

Itt elkésett a siófoki láb (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

20. Szolnoki MÁV FC358101731–51–2034

92. perc: Véget ért a mérkőzés.

91. perc: Hármas siófoki csere: Deutsch helyett Feledy, Szakály helyett Medgyesi, Horváth P. helyett Farkas G.

90. perc:GÓÓL! A második siófoki gólt Elek Bence szerezte. Elek a kapufáról kipattanó labdát kotorta be közelről Holczer kapujába.

87. perc: Varjas is besárgult.

86. perc: Hutvágner kapott sárga lapot időhúzásért.

80. perc: Erdei helyére Marsa jön a tiszakécskeieknél.

74. perc: Krausz helyett Horváth M. érkezik a siófokiaknál.

68. perc: Kettős csere a TLC-nél: Gyurján helyett Vachtler jön, Kosznovszky helyett Pongrácz.

59. perc: Szakály A. kapott sárga lapos figyelmeztetést.

58. perc: Deutsch kapott sárga lapot.

58. perc: Cserél Visinka Ede: Simon Márk helyett Farkas Norbert a pályán.

56. perc: Erdei C. kapott sárga lapot.

54. perc: Siófoki csere: Balogh B. helyére Elek B. érkezett.

50. perc: Hutvágner ott folytatja, ahol abbahagyta az első félidőben. Ezúttal kalmár közeli lövését védte.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a Tiszakécskei LC. Beliczky Gergő helyére Kalmár Ferenc érkezett.

45. perc: Vége az első félidőnek.

Simon Márk (fehérben) vezette itt a labdát (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

43. perc: Hutvágner ismét megmenti csapatát a góltól. Máté nagy lövése után a jobb alsóból szedi ki a labdát.

34. perc: Simon tekerése után Hutvágnernek kellett ismét bravúrt bemutatnia.

32. perc: Gyurján tekert 18 méterről a bal felső sarok felé. Hutvágner hatalmas bravúrt mutatott be.

Nyílt sisakos, bátor támadó játék folyik a pályán. Mindkét csapat a győzelemre tör.

9. perc: Simon Márk kapott sárga lapot a hazai csapatból.

6. perc: GÓÓL!!! A Siófok csapata gyorsan megszerzi a vezetést. Kiss Balázs 17 méterről lőtt laposan Holczer kapujára, aki bár vetődött, a labda a hóna alatt utat talált a hálóba. 0–1.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Uzoma melegítés közben (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Érkeznek a pályára a csapatok. Fehérben a Tiszakécskei LC labdarúgói, kékben a vendég siófoki csapat tagjai.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a biztos bennmaradáshoz közel lévő Tiszakécske a jó formát futó Siófok ellen.

Bemelegítés közben (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)