A kiesés elől menekülő Budaörs meglepte a Diósgyőrt

Patai GergelyPatai Gergely
2022.05.01. 16:50
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a bennmaradásért harcoló Budaörs Gyurácz András révén vezetést szerzett a Diósgyőr ellen, ám a feljutásért hajtó borsodiak Molnár Gábor fejesével még a szünet előtt egyenlítettek. A második félidőben Kojnok Zsolt góljára azonban már nem érkezett válasz, a budaörsiek 2–1-es győzelmükkel otthon tartották a pontokat.
Nagy skalpot gyűjtött be a Budaörs (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

BUDAÖRS–DIÓSGYŐRI VTK21 (11)
Budaörs,
Árok utca,600néző.Vezette:Görög Márió (Aradi József, Becséri Gergely)
BUDAÖRS:Tóth G.– Tóth K., Gyurácz, Tányéros, Pintér D. – Zsidai, Sajbán Miklós – Petneházi (Horváth B., 90.), Molnár T. (Kojnok, 70.), Halácsi (Molnár M., 90.) – Balázs Zs. (Csillag, 84.).Vezetőedző:Toldi Gábor
DVTK: Danilovics – Szűcs K., Hegedűs J., Szatmári – Polgár (Németh Márió., 83.), Lucas, Oláh B. (Bertus, 64.), Bokros – Molnár G. (Zsolnai, 74.), Horváth Z. (Hornyák, 64.), Kocsis D. (Jurek, 74.).Vezetőedző:Dragan Vukmir
Gólszerző: Gyurácz (22.), Kojnok (73.), ill. Molnár G. (39.)
Toldi Gábor:– Elhittük, hogy szervezett játékkal meglephetjük a miskolciakat, hatalmas szívvel harcoltak a srácok. Elsősorban a küzdelem dominált, de az akaratunknak köszönhetően rászolgáltunk a győzelemre, az utolsó három fordulóban pedig mindent megteszünk majd annak érdekében, hogy elkerüljük a kiesést.
Dragan Vukmir:– Szégyellem magam a mai teljesítményünk miatt, nem akartuk eléggé a győzelmet, néhány játékos nem érdemli meg, hogy a DVTK mezét viselje. Tudtuk előre is, hogy a Budaörs jobb csapat, mint amit a tabella mutat, mégis megleptek minket a hazaiak, akik végig koncentráltan és fegyelmezetten futballoztak.

Más-más okból ugyan, de mindkét csapat számára fontos mérkőzést rendeztek az Árok utcában, a házigazda Budaörs ugyanis a bennmaradásért, míg a Diósgyőr a feljutásért harcol. Mivel a forduló előtt mindkét gárda lépéshátrányban volt riválisaival szemben, nagyon kellettek a pontok, ez pedig jó ritmusú, látványos meccset ígért.

Bátran kezdett a házigazda, de az első negyedórában inkább a borsodiak akarata érvényesült, beadások és mélységi indítások után többször is résen kellett lennie Tóth Gábornak. Kollégája, Braniszlav Danilovics kis túlzással akkor találkozott először a labdával, amikor a hálóból kellett kiszednie – a játékrész feléhez érve némileg váratlanul, de nem érdemtelenül szerzett vezetést a Budaörs. Gyurácz András gólja nem küldte padlóra a vendégeket, fokozta a nyomást a DVTK, de sokáig nem talált rést a pajzson. Tóth Gábor több bravúrt is bemutatott, ám Molnár Gábor csúsztatását nem védhette, a miskolciak még a szünet előtt egyenlítettek.

A játék képe a második félidőben sem változott, Dragan Vukmir együttese mezőnyfölényben futballozott, ám a budaörsi kontrák sem voltak veszélytelenek. És negyedórával a vége előtt ismét előnybe is került a Budaörs, a csereként beállt Kojnok Zsolt tűpontos fejese zárt le egy gyors ellentámadást, majd a szépségdíjas találatot hosszas ünneplés követte. A borsodiak nem adták fel, nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, de jól zárt a hazai retesz, így újabb gól már nem született. A kiesés elől menekülő Budaörs nagy skalpot és fontos három pontot gyűjtött be, míg a DVTK lépéshátrányba került a feljutásért folytatott harcban.21

20. Szolnoki MÁV FC358101731–51–2034

94. perc: Vége a mérkőzésnek, a kiesés elől menekülő Budaörs 21-re legyőzte a feljutásért harcoló Diósgyőrt. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Négy perc a hosszabbítás, ennyi ideje maradt a Diósgyőrnek az egyenlítésre.

90. perc:Kettős csere hazai oldalon, Halácsi és Petneházi le, Molnár Márkó és Horváth Barnabás be.

88. perc: Zsolnaitekerését Tóth Gábor tolta ki a keresztléc alól.

A helyszíni műsorközlő ismertette, hogy a Kecskemét három góllal vezet Dorogon, a hír hallatára több műanyag pohár is berepült a pályára.

84. perc:Balázs Zsolt helyére Csillagérkezett a hajrára.

83. perc:Polgárt Németh Márióváltotta a vendégeknél.

82. perc:Halácsi és Szatmári is sárga lapot kapott.

78. perc: Szatmárilövését könnyedén védte Tóth Gábor.

75. perc: Zsidairészesült sárga lapos figyelmeztetésben.

74. perc:Ismét két helyen változtatott Dragan Vukmir, Molnár Gábor és Kocsis elhagyta a pályát, Jurek és Zsolnai érkezett.

Másodszor is hátrányba kerültek a vendégek (Fotó: Dömötör Csaba)

73. perc: GÓÓÓL, MEGINT VEZET A BUDAÖRS! Pintér váltott ritmust a bal szélen, majd első szándékból középre adott, az érkező Kojnok pedig hét méterről a kapu jobb oldalába fejelt.21!

70. perc:Először cserélt a Budaörs, Molnár Tibor helyére Kojnok érkezett.

66. perc: Balázs Zsoltbeadását Szűcs fejelte ki szögletre.

64. perc:Kettős csere a vendégeknél, Horváth Zoltánt Hornyák, Oláht Bertus váltotta.

Meddő diósgyőri mezőnyfölény, veszélyes hazai kontrák.

59. perc: Pintérnekmutatta fel a játékvezető a sárga lapot.

58. perc:Molnár Gábortekert a jobbösszekötő helyéről a hosszú alsó mellé.

56. perc: Sajbán Miklósvette célba a bal alsót, a tizenhatos sarkáról nem sokat tévedett.

53. perc:Molnár Tibor adott középre balról, Tóth Kevefejese elkerülte a kaput.

51. perc:Kocsistekerése elkerülte a jobb felső sarkot.

49. perc: Bokrosbeadását Horváth Zoltán elől fejelték ki a védők.

46. perc: Csere nincs, folytatjuk!

A szünet előtt egyenlített a Diósgyőr (Fotó: Dömötör Csaba)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, a szünetben11-re állnak a felek.

43. perc:Oláh távoli lövését vetődve fogta Tóth Gábor.

41. perc: Ismét Molnár Gáborveszélyeztetett, a tizenhatos előteréből leadott lövését azonban kitolta a léc alól Tóth Gábor.

39. perc: GÓÓÓL, EGYENLŐ! Polgár jobbról érkező beadását Molnár Gábor nyolc méterről a hosszú alsóba csúsztatta.11!

36. perc: Petneházi szabadrúgása oldalról rezgette meg a hálót, pedig sokan már gólt kiáltottak.

34. perc:Bokros tekert középre balról, Szatmárifejese elkerülte a kaput.

32. perc: BRAVÚR! Lucasbeadását a hosszún érkező Polgárfejelte kapura, Tóth Gábor azonban vetődve szögletre tolta a labdát.

„Hol a csapatunk?”– érdeklődnek a miskolci drukkerek.

27. perc: Molnár Tiborlecsúszott beadása elkerülte a kaput.

Szépségdíjas találattal került előnybe a Budaörs (Fotó: Dömötör Csaba)

Első lövéséből szerezte meg a vezető gólt a házigazda.

22. perc: GÓÓÓL, VEZET A BUDAÖRS! Halácsi tekert középre a tizenhatos bal sarkáról, Gyurácz András pedig öt méterről, kapásból a jobb alsóba lőtt.10!

20. perc: Bokroslecsúszott beadása az oldalhálóban kötött ki.

17. perc:Hegedűs ívelésétMolnár Tibor csúsztatta ki az alapvonalon túlra, Lucas szöglete veszélytelennek bizonyult.

15. perc: Bokros adott balról középre, Polgár fejese elkerülte a kaput.

12. perc:Kocsis beadásátHorváth Zoltánfejelte fölé.

10. perc: Molnár Gáborszögletét Tóth Gábor öklözte ki a keresztléc alól.

9. perc: Lucastekerése megcsúszott egy védő fején, de a labda elkerülte a hosszú alsót.

8. perc: Gyuráczkapott sárga lapos figyelmeztetést, diósgyőri szabadrúgás.

Ideális futballidő, több mint félezren a lelátón, a diósgyőriek jó hangulatot teremtenek.

3. perc: Molnár Tiborhúzott befelé a jobbösszekötő helyéről, de Hegedűs tisztázni tudott.

A Budaörs zöld mezben és fekete nadrágban, a vendégek piros-fehér csíkos szerelésben.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a DVTK indította útjára a labdát!

Érkeznek a pályára a csapatok, hamarosan kezdünk!

ELŐZMÉNYEK

Ez az első alkalom, hogy a Diósgyőr bajnoki mérkőzésen lép pályára Budaörsön. A borsodiak pályaválasztása mellett eddig két felkészülési és egy NB II-es összecsapást játszottak a felek, mindhármat kapott gól nélkül nyerte meg a DVTK.

„A Budaörs nehéz helyzetben van, pedig stílusos csapat, a játékuk alapján akár előrébb is állhatnának – mondta a klubhonlapnak adott nyilatkozatában Dragan Vukmir, a Diósgyőr vezetőedzője. – Biztos vagyok benne, hogy a budaörsiek végsőkig küzdeni fognak a bennmaradásért, amihez most már az ellenfelek kilététől függetlenül gyűjteni kell a győzelmeket. A tabella azt mutatja, hogy a DVTK a jobb csapat, de ilyen kiélezett helyzetben akár az akarati tényező is dönthet a javunkra. A héten becsületesen dolgoztak a srácok, és jó munkát végeztek, ezt szeretnénk megkoronázni egy budaörsi győzelemmel.”

Legutóbbi három mérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni a Diósgyőr, Dragan Vukmir csapata a Szentlőrinc elleni sikert megelőzően kikapott a Haladástól és döntetlent játszott a Tiszakécskével, így továbbra is nyílt a feljutás kérdése. A borsodiak jelenleg a második Kecskeméttel azonos pontszámmal állnak a tabella harmadik helyén.A DVTK kezdőcsapatában az előző héthez képest három változás történt,Belényesi Csaba, Bárdos Bence és Jurek Gábor helyérePolgár Kristóf, Kocsis Dominik és Bokros Szilárd került be. Könyves Norbert vakbélműtét, Eppel Márton sérülés miatt nem bevethető.

Nincs könnyű helyzetben a Budaörs, amely négy fordulóval a vége előtt a 19. pozíciót foglalja el a tabellán, három pontra a már bennmaradást érő helyen álló Csákvártól. Toldi Gábor alakulata legutóbbi két mérkőzésén egyaránt egygólos vereséget szenvedett, ráadásul ezúttal az Ajkánál és a Soroksárnál nagyobb célokért küzdő gárda ellen kellene otthon tartania a pontokat. A budaörsiekre nem vár könnyű hajrá, a Diósgyőr után a Csákvár elleni kiesési helyosztó következik, majd két élcsapattal, a Vasassal és a Siófokkal találkoznak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesés ellen küzdő Budaörs a feljutásért hajtó Diósgyőr ellen.