GAJDÁCS PÁL 2022.04.29 19:50 Frissítve: 2022.05.01 15:21

NB II: fordítás után nyert Békéscsabán az ETO

Az ETO FC 3–2-re nyert a Békéscsaba vendégeként a labdarúgó NB II 35. fordulójának pénteki játéknapján.

Fordítás után nyert Békéscsabán az ETO (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–ETO FC 2
–3 (2–0)
Békéscsaba, 860
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Farkas M., Bora, Hodonicki – Horváth P. (Gránicz, 75.), Király P. (Babinyecz, 52.), Kitl M. (Szabó P., 75.), Sipos G. (Zvara, 75.) – Máris, Lukács R. (Ilyés, 18.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
GYŐR: Fadgyas – Fodor F., Csonka B. (Lipták, 80.), Forgács D. (Vincze Á., a szünetben) – Kovács K., Tuboly, Kiss M., Vitális (Klausz M., 75.) – Bacsa, Priskin (Berki, 75.), Óvári (Hanzli, 92.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:
Ilyés (22.), Kitl M. (39.), ill. Fodor F. (47.), Priskin (49. – 11-esből, 65.)
Kiállítva: Farkas M. (48.)

Brlázs Gábor: – Nehéz bármit mondani egy ilyen mérkőzés után. Már szinte megnyertük a meccset, de egy ötperces rövidzárlattal tönkretettük az egész heti munkánkat. Nem tudok elmenni szó nélkül amellett, hogy a játékvezetőnek három-négy mérkőzést befolyásoló tévedése volt a kárunkra. Ezt nehéz feldolgozni.
Klausz László: – Bosszús vagyok az első félidőért. Össze is akadt a bajszunk a csapattal a szünetben, nem ezt a hozzáállást vártam. A második félidőt tekintve viszont le a kalappal a csapat előtt, hogy nulla-kettőről tudott fordítani.

20. III. Kerületi TVE 34   7 10 17 30–53 –23 31

A lila-fehérek arra készültek, hogy a Győr ellen meghosszabbítsák a 2018. márciusa óta tartó veretlenségi sorozatot. A Békés megyeieknél most mutatkozott be hazai pályán a Schindler Szabolcs távozása után kinevezett vezetőedző, Brlázs Gábor.

A vendég zöld-fehérek aktivizálták jobban magukat a mérkőzés első perceiben, ami két helyzetben nyilvánult meg. Lukács sérülés miatti korai kiválását követően az éppen őt váltó Ilyés Tamás szemfülessége révén aztán mégis a Békéscsaba szerezte meg a vezetést. A lila-fehérek elkapták a fonalat, egymás után dolgozták ki a helyzeteket, majd a hajrában egy szépségdíjas Kitl-találattal növelték előnyüket. A játékrész utolsó öt perce már a győrieké volt, és bizony kétszer is szükség volt Winter kapus minden tudására, hogy ne szülessen gól.

Hideg zuhanyként érte a csabaiakat a győriek második félidei fellépése, akik szinte rögtön a kezdés után, két perc leforgása alatt egyenlítettek. A második gól előtt tíz emberre fogyatkozott a hazai együttes, amely a jó napot kifogó Priskin Tamás újabb találata után a remélt egy ponttól is elbúcsúzhatott. A kisalföldi együttes a folytatásban már nem engedte túl közel a kapujához a próbálkozó lila-fehéreket, s sikeresen őrizte meg az előnyét.

90+3. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Az ETO győzött Békéscsabán. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Óvári helyett Hanzli Péter lépett pályára a vendégeknél.

90. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Máris kapott sárga lapot reklamálásért.

89. perc: Bacsa Patrik lőhetett volna gólt, de próbálkozását Winter bravúrral védte.

80. perc: Újabb csere a vendégeknél, Csonka helyén Lipták Zoltán a pályán.

75. perc: Cserék mindkét oldalon: a győrieknél Vitálist Klausz Milán és Priskint Berki, a Békéscsabánál Horváth Pétert Gránicz Patrik, Kitlt Szabó Péter, valamint Sipost Zvara Levente váltotta.

72. perc: Kitl szabálytalankodott, járt neki a sárga lap.

65. perc: GÓÓÓL! VEZET AZ ETO! Kovács ugratta ki Óvárit a jobb oldalon, aki mintaszerűen ívelt középre, az üresen álló Priskin pedig két lépésről bólintott, a labda a jobb kapufáról a bal alsó sarokba pattant, 2–3.

63. perc: Márison esett át a nagy lendülettel érkező Csonka, aki rövid ápolásra szorult.

59. perc: Vitális bolondította meg a védőket, ballal közelről lőtt, Winter hatalmasat védett.

58. perc: Kovács Krisztián célozta meg a csabai kaput jó 30 méterről, a labda centikkel zúgott el a jobb kapufa mellett.

52. perc:  Király Patrik helyett Babinyecz Balázs folytatta a hazai csapatnál.

51. perc: Király kapott sárgát, aki Vitálist állította meg szabálytalanul.

49. perc: A büntetőt Priskin higgadtan a kapu jobb oldalába lőtte, 2–2.

48. perc: Farkas Márk a tizenhatoson belül egyértelmű gólhelyzetben lerántotta Bacsa Patrikot, a játékvezető tizenegyest ítélt, s a csabai védőt kiállította.

47. perc: GÓÓÓL! Kiss Máté lőtt balról, mintegy 16 méterről szabadrúgást, és a berobbanó Fodor 8 méterről a kapu jobb oldalába fejelt, 2–1.

46. perc: Forgácsot Vincze Ádám váltotta a vendégeknél.

46. perc: Megkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Véget ért az első félidő.

A játékvezető egy percet hosszabbít.

44. perc: Vitális 30 méteres lövését kellett Winternek hárítania.

42. perc: Forgács lőtte középre a labdát, Hodonicki olyan szerencsétlenül ért a labdába, hogy a lábáról kis híján a saját kapujába vágódott, Winternek kellett nagyot védenie.

40. perc: Növelhette volna előnyét a Csaba, Máris ugratta ki Ilyést, aki két védő díszkíséretében 15 méterről átívelt a kapus fölött, de a labda fölé szállt.

39. perc: GÓÓÓL! Horváth Péter bal oldali szögletét követően az egyik védő fején megpattant a labda, amely éppen Kitl elé került, aki félfordulattal, ballal a jobb alsóba bombázott, 2–0.

36. perc: Máris passza után Ilyés lódult meg a félpályától, a tizenhatos vonalához érve Máris már várta a labdát középen, de nem érte el, így oda lett a helyzet.

28. perc: Horváth tette előre a labdát, amely egy védő érintése után Ilyés elé került, aki nagy ziccerben jobbal 6 méterről az oldalhálóba lőtt.

22. perc: GÓÓÓL! Ilyés rögtön főszereplővé is lépett elő. Horváth hajszálpontos passza Márist találta, aki kétszer is próbálkozott, mind a kétszer védett a kapus. A kipattanót Ilyés közelről jobbal a jobb alsóba pöccintette, 1–0.

A hivatalos nézőszám: 860.

18. perc: Lukács mégsem tudta folytatni, cserét kért, a helyén Ilyés Tamás játszott tovább.

17. perc: Forgács bal oldali beadása után Vitális bombázott közelről a léc alá, de mivel Priskin lesen állt, a játékvezető nem adta meg a gólt.

14. perc: Lukácsot talpalták le a győri tizenhatoson belül. Hosszasan ápolták, de visszatérhetett a pályára.

12. perc: Kiss Máté 25 méteres szabadrúgása után a labda egy védőn megpattanva fölé szállt.

8. perc: Priskinnek járt ki a sárga lap, mert a felezőnél buktatta Horváth Pétert.

A Békéscsaba fehér felsőben, lila nadrágban, a győriek tiszta zöld szerelésben játszanak.

Elkezdődött a mérkőzés

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző héten Pécsen aratott meglepetés-győzelmével a 14. helyre feljött Békéscsaba a múlt héten a Nyíregyházát hátrányból, egy ráadásban elért góllal legyűrő, ám összességében tavasszal a bajnokságban csalódást keltő ETO FC ellen.

EGY MÉRKŐZÉST RENDEZNEK pénteken a Merkantil Bank Ligában: két korábbi első osztályú klub találkozik, a Békéscsaba az ETO FC-t fogadja. A Békés megyeieknél most mutatkozik be hazai pályán a Schindler Szabolcs távozása után kinevezett vezetőedző, Brlázs Gábor. A lila-fehérek arra készülnek, hogy a Győr ellen meghosszabbítsák a 2018. márciusa óta tartó veretlenségi sorozatot.

A vendégek egyik legrutinosabb játékosa Kiss Máté, aki a mérkőzés másnapján lesz 31 esztendős.

„Már csütörtök délután útnak indultunk – mondta a Nemzeti Sportnak futballista, aki az NB I-ben száztíz bajnokin szerepelt, az NB II-ben ez lehet a 217. mérkőzése. – Nem számíthatunk könnyű mérkőzésre, ebben az osztályban egyik sem az! A békéscsabai hajtós, brusztolós, sokat futó csapat, biztosan meg kell dolgoznunk minden lehetőségért. Azért a cél egyértelmű, szeretnénk három pontot szerezni.”

A négyszeres bajnokcsapat a középmezőnyben szerepel, pedig történelme alapján eggyel feljebb lenne a helye: 1963-ban, 1982-ben, 1983-ban és 2013-ban aranyérmet ünnepelhetett a legmagasabb osztályban – Kiss Máté szerint idén is feljebb szeretnének kapaszkodni a második vonalban.

A csapat a Magyar Kupában az elődöntőig menetelt, kérdés, mi lehetett a sorozat tanulsága.

„Nekünk élmény volt a Puskás Akadémia, a Mol Fehérvár és a Ferencváros ellen futballozni – mondta Kiss Máté. – A realitás az, ha tíz meccset játszhatunk a felcsúti és a fehérvári csapattal, többször ők győznek, mégis, mindkét alkalommal jól teljesítettünk. A Ferencváros nyilván más szint, de sokan eljöttek a stadionba, és megérezhettük testközelből, milyen tempóban futballozik a bajnok. Azt tanulhattuk meg, hogy fegyelmezett védekezéssel, egymást kisegítve, együtt harcolva bárki ellen lehet esélyünk.”

Jó hír a hazaiaknak: a békéscsabai közgyűlés egyhangúlag elfogadta, hogy a Swietelsky Magyarország Kft. újíthat ja fel az Előre futballpályájának lelátóját mintegy hétmilliárd forintból – számolt be róla az MTI.

Labdarúgó NB II CSILLAG PÉTER, SZABÓKY ZSOLT

Diósgyőri csillagok a Hátsó füves futballmentő túrán: „Ha a füzéri meccsel tehetünk azért, hogy több gyerek focizzon itt, már megérte.”

2022.05.28 08:45:57

Hátsó füves futballmentő túra: kilenc év után támadt fel Makkoshotyka, Pisont István a helyi cigány közösségnek is üzent.

2022.05.21 06:45:31

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Lukács Raymond találata döntött, a lila-fehérek maradtak benn a másodosztályban.

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Az első negyedórában szerzett gól győzelmet eredményezett a Fejér megyei együttes számára.