MÁDI JÓZSEF 2022.05.01 16:50 Frissítve: 2022.05.01 23:45

Tizenegyessel és öngóllal fordított a Szeged a Szolnok ellen

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Szolnoki MÁV-ot látta vendégül. A vendégek vezetéssel mehettek szünetre, majd a fordulás után gyorsan jött Horváth Krisztofer tizenegyesgólja, később egy öngól, így a hazaiak 2–1-re megfordították a mérkőzést.

Kovács Milán (balra) nagy csatát vívott a szolnokiakkal (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

LABDARÚGÓ NB II

35. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–SZOLNOKI MÁV 2–1 (0–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 600 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á. (Farkas A., 90+1.), Kovács M. – Dobos Á. (Gréczi, 76.), Horváth K., Csoboth (Daru, 90+1.) – Germán (Kóródi, 67.). Megbízott szakvezető: Andorka Péter
SZOLNOK: Hegedüs L. – Tisza (Szabó A., 75.), Szekszárdi, Tóth B., Gohér – Kónya, Földi (Tömösvári, 67.) – Kurdics, Sipos Z. (Irmes, 84.), Lakatos (Hleba, 67.) – Busa (Tóth L., 84.). Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Horváth K. (50. – 11-esből), Gohér (79. – öngól), ill. Lakatos (18.)
Kiállítva: Tóth B. (78.), Szekszárdi (80.), Kurdics (88.)
Andorka Péter:
– Nagyon sok energiát tettünk a mérkőzésbe, mert mentálisan nem voltunk a legegyszerűbb helyzetben az elmúlt hetek kudarcai után. Ráadásul megint az első kapura lövésből gólt kaptunk. A meccs elején nem játszottunk gördülékenyen, de a másodikban már harciasak, gyorsabbak voltunk. Köszönjük a szurkolók biztatását.
Romanek János:
– Nehéz most nyilatkoznom, mert semmi sem indokolta az általunk kapott sok sárgát és a pirosakat... Az első félidőben jól játszottunk, vezettünk, majd a másodikban volt egy tízperces rövidzárlatunk. A Szeged meg akarta nyerni a mecset; itt ki lehet kapni, de három játékost elveszítettünk. Most kell nyugodtnak maradnunk.

A 18. percben a semmiből szerezte meg a vezetést a Szolnok: Kurdics Levente jobbról adott be, Lakatos István érkezett, és jobb belsővel nagyjából nyolc méterről a jobb sarokba lőtt, 0–1.

Hamar jöhetett volna a válasz, de Simon Ádám lapos lövésénél Hegedüs Lajos bravúrral védett, egy perc múlva pedig Kovács Milán 16-oson belüli próbálkozásánál egy védő testéről pattant szögletre a labda. A 37. percben Germán közel járt a gólhoz, de a fejese után a kapufa tetejéről ment fölé a labda.

A 41. percben megint Hegedüs védett nagyot, amikor Temesvári földre lefejelt labdáját tolta oldalra, a 43. percben pedig Dobos Áron elé futott ki jó ütemben, és mellel hárított.

Az 50. percben Csoboth Kevint akasztotta Tisza Kálmán a jobb oldali ötösön, a megítélt 11-est Horváth Krisztofer magabiztosan lőtte a bal alsó sarokba, 1–1.

A 78. percben Tóth Bence megkapta a második sárgáját, így a pirosat is, az emberelőnybe került Szeged pedig egy percen belül gólt szerzett: Gohér Gergő Simon Ádám szorításában az ötösről a saját kapujának jobb sarkába lőtte a labdát, 2–1, öngól.

Rögtön jött a második kiállítás is a vendégeknél, miután Szekszárdi is megkapta a második sárgáját. A meccs végére hét mezőnyjátékossal maradt a Szolnok, hiszen még Kurdics is gyorsan begyűjtött egy második sárgát, és ezzel a pirosat is.

20. Szolnoki MÁV FC 35 8 10 17 31–51 –20  34

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 2–1-RE NYERT A HÁZIGAZDA SZEGED. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Farkas A. Simon Á., míg Daru Csoboth helyére érkezett.

88. perc: Kurdics kapott pirosat, majd a kispadon Ulviczki Attila kapusedző is.

84. perc: Dávid Zs. és Tóth L. érkezett Sipos Z. és Busa helyére.

80. perc: Szekszárdi kapott sárgát, majd pirosat.

79. perc: GÓÓÓÓL! Simon Ádám küzdött a labdáért, amikor a szolnoki Gohér Gergőről a saját csapatának hálójába pattant a labda, 2–1.

A szolnoki kapusnak, Hegedüs Lajosnak (sárgában) bőven akadt dolga (Fotó: Frank Yvette/Délmagyarország)

78. perc: Tóth B. kapott sárgát, majd pirosat.

76. perc: Gréczi jött Dobos Á. helyett.

75. perc: Tisza helyére Szabó A. érkezett.

74. perc: Csoboth kapott sárgát.

67. perc: Tömösvári és Hleba jött Földi és Lakatos helyett, illetve Germán helyére Kóródi érkezett.

64. perc: Simon Á. kapott sárgát.

60. perc: Tóth B. kapott sárgát.

A fekete-kék mezes szegediek rohamai a második félidőben meghozták az eredményüket

59. perc: Horváth K. a bal oldalon alábökött a labdának, amely az oldalhálóban kötött ki.

58. perc Kurdics ballal 12 méterről fölé lőtt.

55. perc: Csoboth balról befelé cselezett, jobbal fél méterrel lőtt fölé.

50. perc: Horváth K. jobbal a bal alsóba lőtt, 1–1. Ez volt a 19. bajnoki gólja.

49. perc: 11-es a Szegednek! Csobothot ütötte el Tisza az ötösön, aki sárgát is kapott.

46. perc: Horváth K. a bal oldali 16-os sarkáról lőtt, Hegedüs biztosan védett.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

43. perc: Dobos lépett ki, jobb lábas lövésénél Hegedüs jól zárta a szöget.

42. perc: Temesvári fejelte a földre a labdát, Hegedüs a levegőben úszva tolta oldalra.

37. perc: Germán fejelt hat méterről a kapufa tetejére.

35. perc: Sipos Z. jobb oldali beadása után Busa fejelt nagyon mellé.

27. perc: Szekszárdi kapott sárgát.

24. perc: Kovács M. lövése egy védő testéről pattant mellé.

23. perc: Simon Á. 22 méteres, lapos lövésénél bravúrral védett Hegedüs.

18. perc: GÓÓÓÓL! Egy jobb oldali beadásra Lakatos érkezett, és jobb belsővel nyolc méterről a jobb sarokba lőtt, 0–1

16. perc: Temesvári fejese mellé pattogott.

15. perc: Csoboth bal oldali lapos beadásánál Germán átlépte az ötösön a labdát, Dobost megelőzte a védője.

11. perc: Horváth K. kapott sárgát.

9. perc: Kurdics kapott sárgát.

1. perc: kék-feketében a Szeged, pirosban az ellenfél.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi fordulóban Kecskeméten súlyos vereséget szenvedő Szeged-Csanád GA az előző három bajnokiját mind megnyerő, de még mindig kiesésre álló Szolnoki MÁV ellen.

2022.06.26 10:44:00

Labdarúgó NB II CSILLAG PÉTER, SZABÓKY ZSOLT

Diósgyőri csillagok a Hátsó füves futballmentő túrán: „Ha a füzéri meccsel tehetünk azért, hogy több gyerek focizzon itt, már megérte.”

2022.05.28 08:45:57

Hátsó füves futballmentő túra: kilenc év után támadt fel Makkoshotyka, Pisont István a helyi cigány közösségnek is üzent.

2022.05.21 06:45:31

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Lukács Raymond találata döntött, a lila-fehérek maradtak benn a másodosztályban.

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Az első negyedórában szerzett gól győzelmet eredményezett a Fejér megyei együttes számára.