Háromgólos Loki-győzelem a Szolnok ellen

2020.08.16. 17:25
Sós Bencének sikerült túljárnia Molnár-Farkas eszén (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
A DVSC a 2020-as naptári évben eddig még veretlen Szolnokot fogadta a Nagyerdei Stadionban. A remek hangulatban, sok néző előtt lejátszott mérkőzésen a Loki magabiztosan győzte le a Tisza-partiakat.

DEBRECENI VSCSZOLNOKI MÁV FC 3–0 (1–0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion,4848 néző.Vezette:Kárpály Mihály (Baghy Csaba, Rózsa Dávid)
DVSC: Zöldesi – Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi J. – Bódi, Bényei Á. (Pintér Á., 76.), Varga J., Sós – Bárány (Korhut, 74.), Tischler (Szécsi M., 67.).Vezetőedző: Kondás Elemér
Szolnok: Molnár-Farkas – Csirmaz, Horgosi, Tamás L., Kovács O., Bárdos – TIsza K. (Földi, 80.), Kónya M. (Berdó, 67.) Rokszin – Novák (Kurdics, 45.), Kotula.Vezetőedző: Csábi József
Gólszerzők: Sós (16.), Bárány (53.), Sós (90.)
Kondás Elemér: –Jól játszott a csapat a kulturáltan futballozó ellenféllel szemben, s ez gólokban is megmutatkozott. Remekül kezdtünk, sok helyzetet alakítottunk ki és már az első félidőben több gólt szerezhettünk volna. A szünetben arra kértük a fiúkat, hogy koncentráltan folytassák, ez sikerült, hiszen hamar megdupláztuk az előnyünket. Külön öröm, hogy sok néző előtt, remek hangulatban játszhattunk.
Csábi József: – Úgy érzem, több volt a meccsben, kicsit bátortalanul kezdtünk, aztán kiegyenesedtünk. A második félidőben kicsit jobban futballoztunk, de úgy érzem, a DVSC erre várt és kivégzett minket. Novák sérülése után csatárposzton elfogytunk, nekünk nem olyan hosszú a kispadunk, mint a debrecenieké.

Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló

Két veretlen csapat találkozott egymással az NB II 4. fordulójában, ennek ellenére a hazai pályán játszó Debreceni VSC volt a mérkőzés egyértelmű favoritja.

Már az első percekben támadólag lépett fel a Loki, letámadták a stabil védekezésre alapozó Szolnokot. A 16. percben sikerült feltörni a vendégek védelmét: Kinyik beadása után Sós fejelt közelről a kapuba. 1–0

A folytatásban is lendületben maradt a Loki, ám újabb találatot nem sikerült szerezniük az első félidőben.

A második játékrészben is hamar zörrent a szolnoki háló, Bárány lőtte ki 17 méterről a bal alsó sarkot. 2–0. A második debreceni találat után kicsit visszavettek a cívisvárosiak, a Szolnok birtokolta többet a labdát, de nagyobb lehetőséget nem sikerült kidolgozniuk. A vendégeknek muszáj volt kitámadni, így a DVSC-nek lehetősége adódott kontrázni, ennek a 90. percben meg is lett az eredménye. Sós Bence szerezte meg önmaga második, csapata harmadik gólját, beállítva ezzel a végeredményt. 3–0

A DVSC továbbra is veretlen a másodosztályban, de a szolnokiak sem szomorkodhatnak, méltó ellenfelei voltak az erős kerettel rendelkező Lokinak. Nem véletlen, hogy a negyvenfős vendégtábor megtapsolta a meccs után csapatát.

Nyíregyháza Spartacus–Dorogi FC 1–1

Véget ért a mérkőzés! Köszönjük megtisztelő figyelmüket.

A játékvezető 3 percet hosszabbít.

90. perc. GÓL!! 3–0-ra vezet a DVSC. Szécsi vezette rá a szolnoki védelemre a labdát, majd Bódinak passzolt. A Loki középpályása kitűnően centerezett, az érkező Sós Bence 3 méterről a kapuba passzolt.

88. perc: Ferenczi beadása éppen elszállt Szécsi feje felett.

82. perc: A nemrég beállt Földi szabálytalankodott Szécsivel szemben, sárga lapot kapott.

80. perc: Kotula sárgult be.

80. perc: Csábi József is feléli utolsó cseréjét: Földi a pályán, Tisza Kálmán helyett.

76. perc: Az utolsó cserelehetőségét is kihasználja a Loki szakvezetője: Pintér Ádám váltja Bényei Ágostont.

74. perc: Cserél Kondás Elemér: Bárányt váltja Korhut.

67. perc: Cserél a Loki: Szécsi váltja Tischlert. A vendégek is változtatnak: Kónya helyett a debreceni nevelés Berdó a pályán.

A második debreceni találat után kicsit visszavett a Loki, jobbára a Szolnok támad, de nagyobb lehetőséget nem sikerült kialakítania a vendégeknek.

59. perc: Egy szép szolnoki akció után Bódi akadályozta meg becsúszva a ziccert.

53. perc: GÓL! Bényei passzolt Bárányhoz, a fiatal támadó egy csel után 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 2–0.

51. perc: Egy trükkös Loki szabadrúgás után Tischler emelt Molnár-Farkas kezébe.

A hivatalos nézőszám: 4848

46. perc: elkezdődött a második játékrész. Egyik szakvezető sem cserélt.

2 percethosszabbít a játékvezető.

45. perc: Kurdics váltja Novákot.

Sportszerű jelenet: Szatmári és Pávkovics támogatja le a pályáról a sérült Novákot.

42. perc: Zöldesi ütközött Novákkal, a Szolnok csatárát ápolni kell. A szituációt egyébként leshelyzet előzte meg.

36. perc: Rokszin jobb alsó sarokba tartó lövését védte Zöldesi.

29. perc: Bódi szabadrúgása után tisztáztak a szolnoki védők.

24. perc: Egészségügyi szünet.

22. perc: Ferenczi szabadrúgását könnyedén fogta Molnár-Farkas.

21. perc: Bárányt rántotta le Kovács Olivér 18 méterre a szolnoki kaputól, sárga lapot kapott.

16. perc: Vezet a Loki.Kinyik beadását Sós Bence fejelte 3 méterről a kapu bal oldalába.1–0

14: perc: Csirmaz beadását húzta le Zöldesi.

7. perc: Ferenczi beadását Bárány fejelte fölé.

A mérkőzést megközelítőleg 4000 néző tekinti meg.

A Szolnok a 2020-as naptári évben még nem kapott ki.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a még veretlen Szolnok a feljutást célul kitűző, szintén vereség nélkül álló Loki otthonában.

Igor  Bogdanovics és Dombi Tibor, Kondás Elemér segítői, a győztes taktikán  törik a fejüket. (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)
Igor Bogdanovics és Dombi Tibor, Kondás Elemér segítői, a győztes taktikán törik a fejüket. (Fotó: Kovács Péter/Hajdú-Bihari Napló)