A Diósgyőr az utolsó pillanatban csikarta ki a győzelmet Dorogon

KUN ATTILAKUN ATTILA
2022.04.06. 15:50
Nyíri meggyötörte Könyvest (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)
Nagy csatát és kemény küzdelmet hozott a Dorog és a Diósgyőr összecsapása a labdarúgó NB II 31. játéknapján, a feljutásért küzdő DVTK a ráadásban döntött, és 1–0-ra győzött.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

DOROGI FC–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–0)
Dorog, 700
néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Rózsa Dávid, Szabó Dániel)
DOROGI FC: Tulipán – Nyíri, Dlusztus, Izing, Papp M. – Keresztes (Berkó, 56.) – Rácz (Nagyházi, 76.), Szerencsi, Barna (Pohner, 66.), Szedlár (Vígh, 76.) – Girsik (Oldal, 56.). Vezetőedző: Fenyvesi László
DVTK: Póser – Szatmári, Karan, Bárdos – Polgár, Jurek (Kocsis, 74.), Lucas, Oláh (Bertus, 74.), Bokros (Hornyák, 85.) – Eppel (Horváth Z., a szünetben), Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Könyves (90+4.)
Fenyvesi László:
– Két húsz év alatti, saját nevelésű helyi játékossal a pályán is megszorongattuk a Diósgyőrt, de az utolsó percben egy nyilvánvaló kezezést követően elveszítettük a mérkőzést. Büszke vagyok a csapatom hozzáállására.
Kondás Elemér: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, de erre számítottunk. Örülök, hogy sikerült nyernünk, de nagyon meg kellett küzdenünk érte.

Azt túlzás lenne állítani, hogy jó formában várták a csapatok a mérkőzést: a házigazda Dorog három-, a Diósgyőr pedig ötgólos vereséget szenvedett vasárnap, ráadásul előbbi az előző három bajnokiját egyaránt elbukta, míg utóbbi a legutóbbi négy meccsén mindössze három pontot szerzett. Éppen ezért mindkét csapat számára fontossá vált a találkozó, hiszen a korábban erős középcsapatnak számító, azóta a 13. helyre visszacsúszó Dorog egyre közelebb kerül a kiesőzónához, míg a második, tehát még feljutó helyen álló Diósgyőrt immár a Szeged és a Kecskemét is szorongatja.

Az első negyedórában a vendégcsapat játszott mezőnyfölényben, majd a házigazda is magára talált, és szép támadásokat vezetve okozott kellemetlen pillanatokat a DVTK-nak. A dorogi fellángolás után újra Kondás Elemér csapata vette át a kezdeményezést, miközben helyzet akadt mindkét oldalon. Ha nem is volt kimagasló a színvonal, de az iramra nem lehetett panasz, emellett a szép számmal jelenlévő szurkolók is jó hangulatot teremtettek a stadionban.

A második félidőben a Diósgyőr azonnal nekirontott ellenfelének, fölénybe került, amire Fenyvesi László cserékkel próbált reagálni. Bár úgy tűnt, csak idő kérdése, mikor szereznek gólt a miskolciak, a szervezetten védekező Dorog minden próbálkozásukat hatástalanította. Ettől persze egyre frusztráltabbá váltak a vendégek, ami több kemény szabálytalanságban öltött testet, a játék színvonala pedig sokat esett. Mielőtt azonban eldurvult volna a mérkőzés, a küzdő felek lenyugodtak, és mindenki a feladatára próbált koncentrálni. A Diósgyőr egyértelműen a győztes gólra hajtott, míg a teljesen beszoruló, már szinte a felezővonalon is átjutni képtelen Dorog foggal-körömmel őrizte a döntetlent.

Sokáig sikerrel, a vendégek ugyanis a hatalmas mezőnyfölényük ellenére nem tudtak igazi helyzetet kidolgozni. Úgy festett, hogy a dorogiak terve valósul meg, amikor közvetlenül a lefújás előtt kapu előtti kavarodást követően Könyves Norbert a jobb alsóba lőtt. Nem túl erős, de jól helyezett lövés volt, amiből Tulipán kapus vajmi keveset láthatott. Elszabadultak az indulatok a kispadoknál, a két vezetőedző majdnem ölre ment egymással, végül az öltözőben tisztázták a nézeteltérést. 0–1

20. Szolnoki MÁV FC315101626–48–2225

Itt a vége, győzött a Diósgyőr! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Kondás Elemér és Fenyvesi László az indulat hevében összeszólalkozik, majd majdnem egymásnak esik az oldalvonalnál, de szétszedik őket. Az öltözőben aztán tisztázzák a nézeteltérést.

Könyves Norbert ünnepli a győztes gólt (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

94. perc: GÓÓÓL! Vezet a Diósgyőr, 0–1. Óriási kavarodás a dorogi kapu előtt, a kipattanó labdát Könyves Norbert lövi a jobb alsó sarokba 20 méterről. Nem volt erős lövés, de Könyves jól helyezte.

Mindkét csapat az utolsó erőtartalékait mozgósítja.

Újabb dorogi játékos kap görcsöt, ezúttal Szerencsi.

Vége a rendes játékidőnek, 5 perc lesz a ráadás.

Tili-toli, aztán vége a támadásnak. Fölényben játszik, de veszélytelen a Diósgyőr. A Dorog viszont már a félpályán is alig jut át.

87. perc: Nyíri Vince és Bárdos Bence is besárgul. Utóbbit nem érdekli, rá is legyint.

85. perc: csere a vendégeknél: Bokros Szilárd helyén Hornyák Marcell.

83. perc: szabadrúgást kap a Dorog, de Izing csúnyán mellé lő 25-ről. Talán még pihenhetett volna az a jobb láb...

Izing jobb lába kapott görcsöt, ápolás.

Teljesen a kapuja elé szorul a Dorog.

76. perc: erre a Dorog is kettős cserével reagál: lejön Rácz Ferenc és Szedlár Zoltán, a helyükre Nagyházi Dávid és Vígh Ádám áll.

74. perc: kettős csere a Diósgyőrnél: Oláh Bálint helyén Bertus Lajos, Jurek Gáborén Kocsis Dominik folytatja.

72. perc: Könyves bal oldali szabadrúgásból az oldalhálót találja el. Ebben mindenképpen több volt.

Kezd eldurvulni a meccs.

67. perc: Oláh csúnyán megrúgja Nyírit, de megússza a sárgát. A másodikat...

66. perc: a sokat kapó Barnát le is kapja Fenyvesi László, Pohner Zsolt áll a helyére.

65. perc: Bárdos tarolja le Barnát, de valami csoda folytán megússza lap nélkül...

Nagy a diósgyőri fölény, vajon góllá érik?

61. perc: Tulipán tisztáz az utolsó pillanatban az őt kicselezni igyekvő Jurek elől.

60. perc: Papp nagyszerűen ment a meglódulni igyekvő Könyves elől.

58. perc: Barna marad a földön, ápolás.

56. perc: kettős dorogi csere: Keresztes Krisztián helyére Berkó Ádám, Girsik Áronéra Oldal Tibor áll.

55. perc: Jurek közeli lövését védi Tulipán, de a játékvezető lest ítél.

A második félidőben egyértelmű fölényben a vendégcsapat.

51. perc: Lucas lő fölé.

48. perc: Oláh Bálint lő 25-ről, nem sokkal a bal alsó mellé.

A szünetben cserélt Kondás Elemér, Eppel Márton helyére Horváth Zoltán állt.

46. perc: kezdődik a második félidő.

Az első félidőben nem bírtak egymással a csapatok (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

Vége az első játékrésznek, gól nincs, de a játék élvezhető.

Ápolás, illetve egy perc ráadás.

45. perc: Oláh Bálint buktatja a középpályán a meglóduló Szedlárt, sárgát kap. Teljesen jogosan.

Mindkét oldalon megvannak a lehetőségek, meglepődnénk, ha gól nélkül érne véget a találkozó.

39. perc: diósgyőri támadás végén Jurek lövi el keresztbe a labdát a kapu előtt balról.

38. perc: Könyves és Szerencsi kakaskodnak, megnyugtatja őket a játékvezető.

37. perc: Szerencsi szép csel utás éles szögből, szinte a kapuvonalról kemény lövéssel kínálja meg Pósert, aki szépen véd.

Az elmúlt percekben ismét a DVTK vedte át a kezdeményezést.

Ne tagadjuk, a dorogiak is felveszik velük a versenyt.

A vendégtábor szakadatlanul élteti csapatát, a hangulatra nem lehet panasz.

24. perc: Könyves kap szóbeli figyelmeztetést egy lerántásért.

23. perc: Girsik fut el a jobb szelében, befelé cselez, lövését azonban Póser megfogja.

Az első negyedóra diósgyőri mezőnyfölénye után egyre veszélyesebb a Dorog.

19. perc: Rácz lő kapásból kevéssel a bal felső mellé. Szép egyéni megmozdulás volt.

17. perc: formás hazai támadás végén Barna durrant mellé külsővel.

Bárdos szabadrúgását a sorfal mentette (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

10. perc: Bárdos lövi el, de a sorfalról szögletre pattan a labda. A sarokrúgás után üggyel-bajjal ment Tulipán.

9. perc: most a DVTK kap szabadrúgást ígértees helyzetből, középről, 20 méterről.

8. perc: hazai szabadrúgás után Barna fejelhet kapura, Póser véd, közben les.

5. perc: Könyves lő csúnyán mellé 15 méterről.

1. perc: a vendégek kezdik a játékot.

Dlusztus András és Oláh Bálint köszöntik egymást (Fotó: Hagymási Bence/24 Óra)

A kezdőcsapatokon is látszik, hogy a két vezetőedző nem lehetett túlságosan elégedett a hétvégén látottakkal, hiszen mindkét oldalon négy változás történt a vasárnapi kezdő tizenegyekhez képest. Igaz, a diósgyőriEknél Keller a Szeged elleni kiállítás miatt semmiképpen sem léphetett volna pályára.

Remek futballidőben és pályán várják a csapatok és a szép számmal gyülekező szurkolók a kezdést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hármas vereségsorozatban lévő Dorog a legutóbb a Szegedtől hazai pályán egy sima ötöst kapó Diósgyőr ellen.