Beke II Péter 11. bajnoki találatával győzte le a Budafok a Dorogot

2023.03.05. 13:50
Preklet (jobbra) itt épp igen, de a hetedik percben nem tudta megakadályozni Beke II-t (balra) a gólszerzésben (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a forduló előtt 11. helyezett Budafok a 19. Dorogot látta vendégül. Beke II Péter góljával már a hetedik percben vezetést szerzett a Budafok, és bár a Dorog több nagy ziccert is kialakított, 1–0-s hazai győzelemmel zárult a találkozó.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–DOROGI FC 1–0 (1–0)
Budapest,
Promontor utca, BMTE Sporttelep, 400 néző. Vezette: Jakab Árpád (Mayer Gábor, Varga Gábor)
BUDAFOK:Gundel-Takács – Horgosi (Vaszicsku, 37.), Jagodics M., Fótyik – Bíró M., Nándori, Adorján, Horváth O. (Györgyi, 89.) – Németh Márió (Kalmár O., 65.) – Beke II Péter (Vasvári, 88.), Bakti (Kovács D., a szünetben).Vezetőedző: Mátyus János
DOROG:Molnár Zs. – Kárász, Lénárth, Preklet, Kotula M. (Hesz O., 41.) – Barna G. (Papp Marcell, 60.), Kapornai, Albert Á. (Lustyik, 86.) – Szerencsi (Szedlár, 41.), Szalai J. (Magyari Sz., 86.), Papp Máté. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Beke II Péter (7.)
Mátyus János
: – Újfent bebizonyosodott, hogy egy vezetőedző munkája semmit sem ér nagyszerű játékosok és hozzáértő stáb nélkül.
Marián Sluka: – Sajnos a mérkőzés első tizenöt percében megöltük magunkat: hét játékosunk nézte, mit csinál Beke Péter. A második félidő alapján az egyenlítést megérdemeltük volna.

A Budafok és a Dorog ősszel nagyon alacsony színvonalú, gól nélkül zárult mérkőzést játszott egymással. Azóta azonban mindkét csapat nagy formajavuláson ment keresztül, így joggal reménykedhettünk abban, hogy a kilátogató közel 400 néző izgalmas mérkőzést láthat majd a Promontor utcában.

A Kisvárda elleni hétközi MK-bravúrt követően nem volt meglepő, hogy a Budafok nagy lendülettel kezdte ezt a találkozót is. A jó kezdés hamar meghozta eredményét, Beke II Péter már a hetedik percben bevette a dorogi kaput. Az enerváltan játszó vendégek az egész félidőben szinte alig-alig jutottak el a Budafok kapuja elé, első lehetőségeiket a 40. perc után jegyezhettük fel. Ellenben a Budafok végig uralta a játékot, és több helyzetet is kidolgozott, a második gól azonban nem érkezett meg az első félidő lefújásáig.

A második félidőben teljesen másik Dorog jött ki a pályára. Rögtön a 49. percben óriási egyenlítési lehetőség maradt ki, Kapornai cselei után Szalai lőhetett tisztán, de Gundel-Takácsban elakadt a labda. Az 55. percben előbb Kapornai szabadrúgása után védett nagyot a hazaiak kapusa, majd a szögletet követően Albert lövését tornázta bravúrral szögletre Gundel-Takács. A folytatásban kiegyenlítetté vált a játék, a Dorog kezdeti lendülete alábbhagyott, a hazaiak pedig rendre hibáztak a kontrák befejezésénél. Az utolsó percekben a Dorog ismét kapuja elé szorította ellenfelét, de a budafokiak hősiesen védekeztek, és begyűjtötték a nagyon fontos három pontot. 1–0

20. Kozármisleny26561529–49–2021

90+5. perc: VÉGE! A Dorog mindent megtett az egyenlítés érdekében, de nem tudott a kapuba találni, így budafoki győzelemmel zárult a mérkőzés. Köszönjük figyelmüket!

90+2. perc: Kalmár kapott sárgát időhúzásért.

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

89. perc:...Györgyi érkezett Horváth helyére.

88. perc: Cserélt a Budafok, előbb Beke II-t váltotta Vasvári, majd...

87. perc: A csereként beállt Lustyik végzett el szabadrúgást veszélyes helyről, 18 méterről, de a lövés a sorfalban álló Fótyikot találta telibe.

Bakti és Albert párbaja (Fotó: Koncz Márton)

86. perc: Kettőt cserélt a Dorog, Szalai helyére Magyari, Albert helyére Lustyik állt be.

79. perc: Nagy védelmi hiba! Kárász adta gyengén haza a labdát, Kalmár csak centikkel maradt le róla, Molnár remekül érkezett, majd a mezőnybe rúgta vissza a játékszert.

75. perc: Kapornai gondolt egy nagyot, és elvállalta 25 méterről, lövése nem sokkal a bal kapufa mellett hagyta el a pályát.

72. perc: Beke II Péter került ordító ziccerbe, a hat mérettől, ballal ellőtt labdáját azonban könnyedén védeni tudta a vendégek fiatal kapusa.

68. perc: Jagodics Márk is besárgult, a játékvezető megelégelte a védő reklamálását

68. perc: Nándori Botond kapott sárga lapot Papp Marcell buktatásáért

65. perc: Németh Márió hagyta el a pályát, Kalmár Olivér helyettesíti majd

62. perc: Albert szánta el magát egy lövésre, Gundel-Takács azonban könnyedén védeni tudta azt.

60. perc: Cseréltek a vendégek, Barna Gergő helyét Papp Marcell vette át.

Horgosit korán le kellett cserélni (Fotó: Koncz Márton)

55. perc: Záporoznak a vendég helyzetek: Albert tüzelt félfordulatból, Gundel-Takács azonban egy újabb remek védéssel szögletre ütötte a labdát.

55. perc: Kapornai végezte el a megítélt szabadrúgást, éles, lefele csapódó lövését csak bravúrral tudta védeni a hazai hálóőr.

54. perc: Vaszicsku Gergely kapott sárga lapot, Szedlár Zoltán lábára csúszott rá.

49. perc: Kapornai forgolódott a tizenhatoson belül, majd Szalaihoz passzolt, aki közvetlen közelről a hazaiak kapusába, Gundel-Takácsba tüzelte a labdát. Nagy helyzet maradt ki, közel volt az egyenlítés

A szünetben cserélt a Budafok, Bakti helyére Kovács érkezett.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Pappnak (fehérben) nehéz dolga volt Bíró mellett, a hazaiak szélsője több veszélyes beadást is jegyzett az első félidőben (Fotó: Koncz Márton)

45+3. perc: Vége az első félidőnek, magabiztos budafoki előnnyel vonulhatnak öltözőbe a csapatok.

45+1. perc: Budafoki kontratámadás végén Horváth passzolt Beke II-höz, aki nagyon gyengén lőtt kapura, így Molnár könnyedén hárított.

45. perc: Kettő perc lesz a hosszabbítás.

45. perc: Kapornai veszélyes szabadrúgását követően Szalai fejelhetett volna a hosszú saroknál, de a nála két fejje kisebb Bíró fejjel tisztázni tudott.

41. perc: Kettőt is cserélt a Dorog, Szerencsi helyére Szedlár, Kotula helyére Hesz állt be.

37. perc: Horgosi sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, Vaszicsku érkezett a helyére.

32. perc: Beke II és Bakti kényszerítője végén előbbi vette célba a dorogi kaput, de a becsúszó Prekletről szögletre pattant a labda.

Bakti Balázs (balra) kezdőként kapott lehetőség Mátyus Jánostól, de az első félidőben nem sikerült észrevéttetnie magát (Fotó: Koncz Márton)

28. perc: Gyors hazai kontratámadás végén Horváth az alapvonal közeléből passzolt az üresen érkező Beke II irányába, de Lenárt szögletre mentett. A szögletet követően Nándori fejelt hat méterről a kapu fölé.

27. perc: Beke II vezette a labdát a 16-os vonalánál, majd lövésre szánta el magát, de a labda a jobb kapufa mellé szállt.

26. perc: Bíró beadására Horváth érkezett a hosszún, de nem tudta jól meglőni a labdát, így Molnár könnyedén védeni tudott.

23. perc: Bíró beadása után Molnár csak kiöklözni tudta a labdát, Beke II12 méterről kapásból kapura emelt, de a labda a kapu fölé szállt.

Beke II Péter 11. gólját szerezte a bajnokságban.

Nem kellett sokat várni az első budafoki gólörömre (Fotó: Koncz Márton)

7. perc: GÓÓÓÓL! Beke II forgolódott a 16-oson belül, majd 11 méterről a jobb alsóba sarokba lőtt. 1–0!

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A Budafok kezdi majd a találkozót.

Érkeznek a csapatok, a Budafok piros-feketében, a Dorog tiszta fehérben játszik majd.

ELŐZMÉNYEK

A két csapat őszi bajnokija Dorogon gól nélkül zárult egy nagyon alacsony színvonalú találkozón. Azonban azóta mind a két csapat sokat fejlődött, így reményeink szerint ma izgalmasabb találkozót láthatunk majd. A magyarfutball.hu adatbázisa szerint a két csapat, három bajnoki osztályt összevetve összesen 43 alkalommal találkozott egymással. 19 budafoki és 12 dorogi győzelem mellett 12 alkalommal döntetlen eredmény született. Legutóbbi budafoki mérkőzésük 2–0-s hazai győzelemmel zárult. A Dorog legutóbbi 2019 februárjában tudta legyőzni aktuális ellenfelét.

A Dorog az idei évben lejátszott öt bajnokiján mindössze egy alkalommal szenvedett vereséget, és a legutóbbi két bajnokiján megszerzett négy pontnak köszönhetően október óta először elmozdult a sereghajtó pozícióból. Marián Sluka együttese a következő három mérkőzésén megalapozhatja a korábban elérhetetlennek tűnő bennmaradás kiharcolását, hiszen ellenfeleik közvetlen riválisaikból kerülnek majd ki.

A tavasszal öt bajnokin három győzelmet szerző Budafok szerdánóriási bravúrt hajtott végrea MOL Magyar Kupában, hiszen Mátyus János együttese hazai pályán búcsúztatta az élvonalbeli Kisvárdát. A hatalmas sikert követőena Budafok honlapján Nándori Botond értékelte a kupamérkőzéstés már előretekintett a mai, Dorog elleni találkozóra is.„Nehéz mérkőzésre számítok, annak ellenére, hogy a Komárom-Esztergom vármegyeiek jelenleg kieső helyen vannak, jól erősítettek a télen és nem kezdték rosszul a tavaszt. Nekünk viszont nem velük, hanem saját magunkkal kell foglalkoznunk, ugyanarra a mentalitásra lesz szükség, mint a legutóbbi mérkőzéseken, akkor itthon tarthatjuk a három pontot – márpedig egyértelműen ez a célunk!” – nyilatkozta a támadó.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hét közben a Magyar Kupából a Kisvárdát kiverő Budafok a bennmaradásért küzdő Dorog ellen.