Izgalmas hajrában gyűrte le az Ajka a vendég Budaörsöt

2022.04.24. 16:50
Csizmadia Zoltán lövésénél tehetetlen volt a teljes budaörsi védelem (Fotó: P<span style="text-align: left" class="tL8wMe EMoHub">enovác Károly/Veszprémi Napló)</span>
Sok lehetőséget hozott az Ajka és a Budaörs találkozója a labdarúgó NB II 34. fordulójában. A házigazda nem gazdálkodott jól a helyzeteivel, és a vendégek egy öngóllal kiegyenlítettek. A kiesés ellen küzdő Budaörsnek három pontra lett volna szüksége, de végül egy sem lett belőle, a hajrában ugyanis a Veszprém megyeiek eldöntötték a meccset (2–1).

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

FC AJKA–BUDAÖRSI SC 2–1 (1–0)
Ajka,
Ajkai Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Rózsa Dávid)
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Tóth G. (Vogyicska, 67.), Lehoczky – Csizmadia Z., Sejben (Kenderes, 67.), Gaál – Szarka. Vezetőedző: Kis Károly
BUDAÖRS:
Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Tányéros, Pintér – Sajbán Mi. – Kojnok (Balázs Zs., a szünetben), Lengyel B. (Petneházi, 76.), Vankó (Winkler, 65.), Molnár Cs. (Halácsi, 65.) – Molnár T. (Molnár M., 76.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Csizmadia Z. (22.), Tar (88.), ill. Tajthy (80. – öngól)
Kis Károly: – Edzői szempontból nehéz mérkőzés volt. A Budaörs az életéért küzdött, meg is tett mindent, hogy életben maradjon, de a győzelmünk teljesen megérdemelt. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, és megújultunk a kapott gól után is.
Toldi Gábor: – Rendkívül passzív első félidő után a másodikban mindent megtettünk, és sikerült is egyenlítenünk. Az ellenfélnek is voltak lehetőségei, és rendkívül fájó, hogy a végén egy szabadrúgás után kaptunk gólt.

Ötletes, gyors ajkai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Korán vezetést szerezhetett volna a házigazda, a jóval óvatosabban futballozó budaörsiek egy kontrával jelezték, hogy ők is veszélyesek tudnak lenni a kapura.

A folytatásban leült a meccs, de aztán egy ajkai gól felpezsdítette a csapatokat. A vendégvédők nem tudtak felszabadítani Szarka elől, Csizmadia Zoltán pedig ajtó-ablak helyzetben nem hibázott (1–0).
A Veszprém megyeiek továbbra is a Budaörs kapuja előtt tudták tartani a labdát. Toldi Gábor legénysége elsősorban a védekezéssel volt elfoglalva, nem sok ereje maradt támadni, alig-alig jutott el a rivális 16-osáig. A hazai szurkolók elégedetten nyújtózhattak egyet a szünetben, egyedül a gólok számát kevesellték néhányan, mondván, hatékonyabban is működhetett volna kedvenceik támadójátéka.

A szünet után nem igazán változott a játék képe, az Ajka volt támadásban, több ígéretes lehetősége is akadt, de a második gól csak nem akart megszületni. A Budaörs idővel egyre többet kockáztatott, ám ezt Gaál Bálinték nem tudták kihasználni. Egy alkalommal Tóth Gábor hatalmas bravúrral védett, de a másik oldalon Horváth Dániel is megmentette csapatát, nagy egyenlítési lehetőség maradt ki. Egy sor elpuskázott hazai lehetőség után jött a „bosszú”, a nem sokkal korábban becserélt Tajthy Tamás a saját kapujába fejelt, miután Horváth Dániel kapussal nem értették meg egymást (1–1).

Tíz perc volt hátra, izgalmas hajrá következett. Mindkét együttes a három pont megszerzéséért hajtott, és bár a lelkes Budaörs is feljavult, a hazaiak tudták a maguk javára eldönteni a meccset. Tar Zsolt fejese (2–1) után nem maradt idejük a vendégeknek, a rengeteget támadó és sokat hibázó Veszprém megyeieké lett a győzelem.

20. III. Kerületi TVE347101730–53–2331

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Ajkai siker született. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Vogyicska került nagy helyzetbe ajkai kontra után, Tóth G. védte a közeli lövést.

88. perc: GÓÓÓL! Újra vezet az Ajka. Présinger végzett el szabadrúgást a 16-os jobb csücske elöl, Tar Zsolt érkezett jól középen és négy méterről a kapu bal oldalába fejelt, 2–1.

87. perc: Csizmadia futott el a jobb oldalon, majdnem az alapvonalig vitte a labdát, Lehoczky érkezett üresen mögötte, de nem volt pontos a visszagurított labda, amely a lövés után a jobb kapufa mellett ment el.

80. PERC: GÓL!Egyenlít a Budaörs. Egy öngóllal. Saját térfeléről indított a Budaörs,Tajthy Tamás fejelte 16 méterről a labdát saját kapujába, a játékszer a kimozduló Horváth D. fölött jutott a hálóba, 1–1.

78. perc: Gaál B. fejezi be a meccset a hazaiaknál, Tajthy Tamás áll be.

76. perc: Csere a Budaörsnél, két korábbi ajkai jön le, Molnár T. helyén Molnár Márkó, Lengyel B. helyén Petneházi Márk a pályán.

71. perc: A szabadrúgás után Molnár T. fejelt kapura, Horváth Dániel vetődve, bravúrral „szedte ki" a labdát a jobb alsóból.

71. perc: Vogyicska állította meg a vendégkontrát, sárga lapért...

67. perc: Sejbent Kenderes Zoltán, Tóth Gergelyt Vogyicska Bálint váltja az Ajkánál.

65. perc: Sejben élesen belőtt labdáját Csizmadia Z. fejelte futtában kapura, erősen, öt méterről, Tóth Gábor hatalmas bravúrral mentett szögletre.

65. perc: Molnár Cs. helyett Halácsi Fülöp, Vankó helyett Winkler András a pályán.

64. perc: Présinger adott remek labdát előre Szarkának, aki ezúttal a keresztlécre lőtt középről, 11 méterről.

61. perc: Vankó Imre volt túl kemény, sárga lap lett a jutalma.

Tányéros és Szarka csatája a budaörsi kapu előtt

54. perc:
Szarka került helyzetbe ismét, a jobb oldalon kapott jó indítást, kissé kisodródva csúnyán kapu fölé vágta a labdát.

51. perc: Csizmadia jobb oldali beadása üresen találta középen Szarkát, a fejes azonban nem volt sem erős, sem pontos.

46. perc: Egyet cserélt a Budaörs: Kojnok helyett Balázs Zsolt a pályán.

46. PERC: FOLYTATJUK!

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

43. perc: Tóth Gergely irányította kapura a labdát egy jobb oldali beadás után, a játékszer centikkel tévesztett célt.

36. perc: Szűcs tört be a vendégek 16-osán belülre, visszagurítását Sejben tűzte kapura, jócskán fölé küldve a játékszert.

27. perc: Lehoczky lövését védte Tóth Gábor, az ajkai játékos szép csellel került helyzetbe.

Csizmadia Zoltán (jobbra) fogadja Szarka Ákos gratulációját a gól után (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

22. perc: GÓÓL! Vezet az Ajka. Csizmadia Zoltán vágta a labdát négy méterről, bal lábbal a léc alá. Előtte nem tudtak felszabadítani a budaörsi védők, Szarka birkózott velük középen és rúgta kapura a játékszert, amely Tóth Gáborról pattant Csizmadia elé, 1–0.

11. perc: Szép kontra végén Molnár Tibor adott be balról, a középen érkező Kojnok fejelt, Horváth Dánielnek bizony a helyén kellett lennie.

7. perc: Lehoczky 18 méterről leadott lövése után nem sokkal ment el a labda a jobb kapufa mellett.

2. perc: Csizmadia futott el a jobb oldalon, lövés helyett a beadást választotta, tisztáztak a védők.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Melegítő ajkaiak a Budaörs elleni bajnoki előtt (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy fordulóban kilenc pontot gyűjtő Ajka a legutóbbi, Soroksár elleni hazai vereségével ismét kieső helyre visszazuhant Budaörs ellen.