NB II: már nem veretlen a Siófok; először nyert a Misleny

2013.10.05. 14:59
A labdarúgó NB II 8. fordulójában elveszítette veretlenségét a Siófok, a Balaton-partiak meglepetésre otthon kaptak egy hármast az Ajkától. A Kozármisleny először nyert a bajnokság során, a ZTE a 91. percben szerzett góllal hozta el a három pontot Ceglédről. Az éllovas Nyíregyháza Sopronban emberhátrányban nyert, míg a Békéscsaba Gyirmóton győzött.

A labdarúgó NB II 8. fordulójában tovább menetel az éllovas Nyíregyháza, a Szpari nyolcadik mérkőzését is megnyerte a bajnokságban. Igaz, a múlt heti 1–0-s győzelemhez hasonlóan most is izzadságszagú lett a siker, hiszen a Sopron jelentős ellenállást tanúsított. Sőt, Supka Attila csapata enyhe mezőnyfölényben is játszott, de a góllövéssel továbbra is hadilábon áll. Pedig a nyíregyházi Szokol Zsolt nyolc percen belül beszedett két sárga lapot, így a 65. percben kiállították, de az SVSE nem tudta kihasználni az emberelőnyt. Sőt, egy teljesen ártalmatlan szituációban Baranyai Norbert a tizenhatoson belül szabálytalankodott Szilágyi Norberttel szemben, a megítélt büntetőt Sándor István értékesítette. A vereség után elképzelhető, hogy váltás lesz az SVSE kispadján, árulkodó lehet, hogy a soproni klub szakosztály-igazgatója, Csiszár Ákos Détári Lajossal együtt nézte végig a meccset…Nyíregyháza, a Szpari nyolcadik mérkőzését is megnyerte a bajnokságban. Igaz, a múlt heti 1–0-s győzelemhez hasonlóan most is izzadságszagú lett a siker, hiszen a Sopron jelentős ellenállást tanúsított. Sőt, Supka Attila csapata enyhe mezőnyfölényben is játszott, de a góllövéssel továbbra is hadilábon áll. Pedig a nyíregyházi Szokol Zsolt nyolc percen belül beszedett két sárga lapot, így a 65. percben kiállították, de az SVSE nem tudta kihasználni az emberelőnyt. Sőt, egy teljesen ártalmatlan szituációban Baranyai Norbert a tizenhatoson belül szabálytalankodott Szilágyi Norberttel szemben, a megítélt büntetőt Sándor István értékesítette. A vereség után elképzelhető, hogy váltás lesz az SVSE kispadján, árulkodó lehet, hogy a soproni klub szakosztály-igazgatója, Csiszár Ákos Détári Lajossal együtt nézte végig a meccset…

Elveszítette veretlenségét a Siófok, Horváth Károly csapata az Ajkától szenvedett hazai pályán háromgólos vereséget, amelynek a kispadján ifjabb Mihalecz István ül, aki tavaly még Horváth Károly segítője volt Siófokon. A meccs további érdekessége, hogy az ajkaiak a Siófok által az eddigiek során alkalmazott célfutballal győzték le ellenfelüket, és különösen az exsiófoki játékosok futballoztak motiváltan az Ajkában. A bakonyiak legutóbbi öt mérkőzésükből négyet megnyertek.

Úgy tűnik, hogy jobban megy a Békéscsabának Nyugaton, mint bárhol másutt. A csabaiak Győr-Moson-Sopron megyében több pontot szereztek eddig (6-ot), mint a többi mérkőzésükön összesen (5-öt). Igaz, a meccs elején még a Gyirmót FC Győr irányított, de a félidő második felében a Békéscsaba akarata érvényesült inkább, amit gólra is váltottak a vendégek. A második félidőben a csereként beállt Oross Márton révén egyenlítettek a gyirmótiak, de a hajrában a lilák Mosquera révén szerencsés körülmények között (a kolumbiai támadó egy kavarodás után lőtt a hálóba) megszerezték a győzelmet jelentő második gólt.

Megszerezte első győzelmét a Kozármisleny. A Baranya megyeiek a távoli Kisvárdán győztek, teljesen megérdemelten, hiszen jobban és motiváltabban játszottak ellenfelüknél. A nyerőember a középhátvéd, Vattai Balázs volt, aki két sarokrúgás utáni szituációból szerezte a Kozármisleny góljait.

Fontos győzelmet aratott az SZTK-Erima. A Tatabánya elleni mérkőzés gyakorlatilag az első félidő elején eldőlt, hiszen ekkor Zsivóczky Norbert két gólt is szerzett: a 16. percben pontosan fejelt a bal felső sarokba, majd négy perccel később gyönyörűen helyezte ugyanoda a labdát. A második félidőben Kollega Krisztián révén tovább növelte előnyét a hazai csapat, majd Kovács István kiállítása után teljesen egyoldalúvá vált a meccs, és a Bányász örülhet, hogy megúszta ennyivel. Nem ért véget tehát P. Nagy László együttesének mélyrepülése, hiszen ez már az ötödik veresége zsinórban.

Szerencsés körülmények között nyert Cegléden a ZTE. A Pest megyeiek gyakorlatilag végigtámadták a mérkőzést, de Denisz Rebrik és Koncz Zsolt a legnagyobb helyzeteket is elhibázta, sőt Kormos László, Koós Gábor, Farkas István és Markó Ádám is kecsegtető helyzetben rontott. A szinte az egész mérkőzésen a védekezéssel törődő vendégek a hosszabbításban lecsaptak, a 91. percben a csereként beállt Vayer Gábor elfutott az alapvonalig, Miklósvári János díszkísérete mellett a kapu elé lőtt, a beadásra Babati Benjamin érkezett remekül, és a védőt megelőzve a rövid sarokba helyezett.

LABDARÚGÓ NB II, 8. FORDULÓ

CEGLÉDI VSE–ZALAEGERSZEGI TE FC 0–1 (0–0)
Cegléd, 600
néző. Vezette: Takács János (Hofbauer Roland, Péter Tamás)
CEGLÉD: Miski – Farkas I., Miklósvári, Makrai, Pesti – Kenderes, Koncz Zs. – Markó, Koós (Medgyesi, 83.), Rebrik (Szkunc, 70.) – Kormos (Takács M., 81.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
ZTE: Jahic – Preklet, Kovács G., Bogunovics. Hajdú N. – Nánási, Simonfalvi – Babati, Grbic (Szegleti, 67.), Frizoni (Vayer, 81.) – D. Pavicsevics (Vágó L., 90.). Vezetőedző: Lendvai Miklós
Gólszerző: Babati (0–1) a 92. percben
VÁNYI ZSOLT,
a Cegléd vezetőedzője: – A kiegyenlített első fél óra után a mezőnyben jól játszva nagy fölénybe kerültünk, helyzeteink is voltak, de kimaradtak. Nagy kár, hogy nem pontozásos sportág a futball, mert így nem nyertünk, hanem vesztettünk három pontot.
LENDVAI MIKLÓS, a Zalaegerszeg vezetőedzője: – Mind a két csapat nyerhetett volna, most nekünk sikerült. Gondoltuk, apró momentumok döntik el a találkozó sorsát, ez így is történt. Újabb kis lépést tettünk előre.

SIÓFOK–FC AJKA 0–3 (0–1)
Siófok, 600 néző. Vezette: Varga László (Kelemen Attila, Makkosné Petz Brigitta)
SIÓFOK: Tajti – Futó, Fehér Zs., Papp Sz., Novák A. – Vass M. (Fülöp, 46.), Peszmeg (Horváth B., 72.) – Nagy D., Bogáti (Mokánszki, 57.), Gárdos – Dajic. Szakmai igazgató: Horváth Károly
AJKA: Jánosa – Fodor M., Jagodics M., Pákai, Gunther – Horváth A., Sipos N. (Kanta Sz., 73.) – Lattenstein (Hanzl, 63.), Skriba (Dancsecs, 86.), Major – Sowunmi. Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
Gólszerző: Sowunmi (0–1) a 29., Gunther (0–2) a 60., Major (0–3) a 85. percben
HORVÁTH KÁROLY,
a Siófok szakmai igazgatója: – Gratulálok a győztes csapatnak, amely ezen a mérkőzésen fölénk tudott kerekedni. Az első húsz perc játéka alapján úgy érzem, hogy saját magunkat vertük meg a pontatlan befejezések miatt.
ifj. MIHALECZ ISTVÁN, az Ajka vezetőedzője: – Számomra kissé természetellenes ez a célfutball, amelyet ezúttal bemutattunk. A hat korábbi siófoki játékos motiváltsága átragadt a többiekre is.

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–TATABÁNYA FC 3–0 (2–0)
Szigetszentmiklós, 250 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Pápai Zoltán, Kiss I Balázs)
SZTK: Sánta – I. Jakovljevics, Sz. Jakovljevics, Pollák – Barna Zs. – Bonifert (Kollega 63.), Kvekveskiri (Pilavdzic, 76.), Farkas A., Khous, Zsivóczky N. (Nagy J., 76.) – Takács T. Vezetőedző: Zoran Kuntics
TATABÁNYA: Dombai A. – Besztercei, Szamosszegi, Szűcs L. (Ludánszki, 30.), Kis Sz. (Radnai, 80.) – Bozsik J., Kovács I. – Polyák (Gyürki, 62.), Bakos, Móri T. – Szabó B. Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Zsivóczky N. (1–0) a 16., Zsivóczky N. (2–0) a 20., Kollega (3–0) a 65. percben
Kiállítva: Kovács I. (szándékos utánrúgásért) a 72. percben
ZORAN KUNTICS, a Szigetszentmiklós vezetőedzője: – Amiben különböztünk a Tatabányától, hogy a védelmünk stabilabb volt, és egy-két játékosom jobb formában játszott. Igazából mégis többet vártam. Ez a teljesítmény a jövő héten nagyon kevés lesz. Ha ezt a mérkőzést elveszítjük, olyan helyzetben lettünk volna, mint a Tatabánya most, nekünk a három pont volt a legfontosabb.
P. NAGY LÁSZLÓ, a Tatabánya vezetőedzője: – Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, próbáltunk egy pontot szerezni, de az első félidő egyes időszakait leszámítva nem nagyon láttam, hogy ezt igazán akarjuk. A játékot nézve mindenben fölénk nőtt az ellenfél, rossz volt nézni a kispadról a mérkőzést.

KISVÁRDA–KOZÁRMISLENY 0–2 (0–0)
Kisvárda, 1100 néző. Vezette: Veizer Roland (Butkai Zsolt, Kovács Gábor)
KISVÁRDA: Nacsa – Molnár R., Hegedűs T., Kornutjak, Tóth Gy. – Miskolczi (Lakatos L., 73.), Üveges, Nagy B. (Bouard, 59.), Fodor A. – Pálvölgyi, Pavlov. Vezetőedző: Révész Attila
KOZÁRMISLENY: Sólyom (Helesfay, a szünetben) – Vég B. (Farkas Z., 84.), Fellai, Vattai, Kiss M. – Szabó B., Kovács T., Cziráki, Zsdrál (Kovács D., 61.) – Varga B., Nagy M. K. Vezetőedző: Szabó József
Gólszerző: Vattai (0–1) a 49., Vattai (0–2) a 75. percben
Kiállítva: Pálvölgyi (a felezővonalnál, feltartotta az egyedül kiugró Nagy Mihály Krisztiánt) az 52. percben
RÉVÉSZ ATTILA,
a Kisvárda szakmai igazgatója: – Most először véltem felfedezni, hogy kellő lelkesedés nélkül futballoztunk, ez a túlzott kényelem nagyon tompa játékot eredményezett, ráadásul két szögletből kaptunk gólt, ami korábban nem volt ránk jellemző. Teljes mértékben megérdemelt a sokkal nagyobb tűzzel játszó vendégek győzelme.
SZABÓ ZSOLT, a Kozármisleny vezetőedzője: – Bízom benne, hogy ezzel a győzelemmel átszakadt a játékosokban egy gát, és ezután elindulunk felfelé. Csapatom nagyszerűen futballozott ezen a mérkőzésen.

SOPRONI VSE-GYSEV–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–1 (0–0)
Sopron, 1000 néző. Vezette: Berke Balázs (Márton Zsolt, Kepe Arnold)
SOPRON: Halasi – Fazakas, Baranyai, Tóth M., Maráczi (Bali, 86.) – Sifter, Gaál B., Nyilasi B. (Németh L., 55.), Fazekas (Deme, 72.) – Szabó L. – Szabó Zs. Szakmai igazgató: Supka Attila
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Szokol, Rubus, Gengeliczki, Törtei – Sándor I. (Pákolicz, 90.), Csordás – Kákonyi, Huszák, Paku – Szilágyi P. (Polényi, 85.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Sándor (11-esből, 0–1) a 79. percben
Kiállítva: Szokol (második sárga lap után) a 66. percben
SUPKA ATTILA,
a Sopron szakmai igazgatója: – Egyenrangú ellenfelek voltunk, de helyzeteinket most sem tudtuk kihasználni. Ötödik meccsünket veszítettük el, ráadásul az utolsó kettőn tizenegyesekkel maradtunk alul. Egy győzelem átlendítene bennünket a holtponton, de ez egyre késik.
LUCSÁNSZKY TAMÁS, a Nyíregyháza vezetőedzője: – Kiegyenlített játékot láthattak a szurkolók. Az első félidőben lassan játszott csapatom, míg a második játékrészben kissé felpörgettük játékunkat, és ha némi szerencsével is, de sikerült újabb győzelmet aratnunk, s továbbra is veretlenül vezetjük a tabellát.

GYIRMÓT FC GYŐR– BÉKÉSCSABAI ELŐRE FC 1–2 (0–1)
Győr-Gyirmót, 400 néző. Vezette: Szőts Gergely (Huszár Balázs, Mohos Milán)
GYIRMÓT: Deli – Balog Z., Graszl K., Kardos N., Farkas M. – Egerszegi (Lázár P., 82.), Erős G. – Cseri (Tóth N., 77.), Papp K. (Oross, 44.), Illés Gy. – Magasföldi. Vezetőedző: Sisa Tibor
BÉKÉSCSABA: Póser – Tolmbaye, Albert I., Balog Zs., Király P. – Tölgyesi V. (Mészáros, 89.), Juhász Gy. – Leucuta (Balogh M., 72.), Pozsár (Pantovics, 80.), Lucas – Mosquera. Vezetőedző: Komjáti András
Gólszerző: Lucas (0–1) a 33., Oross (1–1) a 65., Mosquera (1–2) a 86. percben
SISA TIBOR,
a Gyirmót vezetőedzője: – „Szimpatikus, aranyos” csapatként megajándékoztuk az ellenfelünket három ponttal.
KOMJÁTI ANDRÁS, a Békéscsaba vezetőedzője: – A mai mérkőzésen motivált és nagy akarással játszó labdarúgókat láttam csapatomban, s ennek meg is lett az eredménye.