Botlott a Kisvárda, győzelemmel ünnepelte bajnoki címét az MTK, újra kikapott a ZTE

2018.05.13. 16:50
Vasárnap rendezték a labdarúgó NB II 35. fordulóját. A játéknap rangadóján a Budaörs ideiglenes otthonában, Tatabányán döntetlenre végzett a Békéscsabával. Az élvonalba tartó Kisvárda meglepetésre kikapott Putnokon, a Kazincbarcikától. A Szeged 2011 nyerte a ZTE elleni kiesési helyosztót, így a zalai együttes helyzete egyre reménytelenebbnek tűnik. A forduló zárásaként a már bajnok MTK hátrányból felállva verte az ETO-t.
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a második Kisvárda meglepetésre 3–1-es vereséget szenvedett Putnokon a Kazincbarcikától. Az első félidő közepén a barcikai Gábor Lukács találatára Oláh Gergő révén hamar volt válasza a Kisvárdának, ám szünet után Boros Gábor fejesével újra előnyhöz jutott a borsodi együttes, amely a hosszabbítás perceiben egy kontrából biztosította be értékes győzelmét.

A Várda botlásával eldőlt, hogy az MTK már tuti bajnokként fogadhatta az ETO-t. A találkozó nem kezdődött jól a kék-fehéreknek, hiszen Deutsch Bence csukafejeses öngóljával a győriek jutottak előnyhöz, ám ezt csak három percig tudták megtartani, mert egy mintaszerű akció után Vass Patrik egyenlített. A félidő utolsó percében a mesterlövészek listáját vezető Lencse László lőtt egy szépségdíjas gólt a tizenhatos vonaláról, az MTK játékosának ez már a 21. találata volt ebben az idényben. Nem sokkal a lefújás előtt Kanta József büntetőből növelte a bajnokcsapat előnyét, amelynek játékosai pezsgővel ünnepelték, hogy három fordulóval a zárás előtt biztosították NB II-es elsőségüket.

A harmadik hely megszerzése szempontjából volt igazi tétje a Budaörs–Békéscsaba találkozónak. Bognár György együttese ugyanis győzelemmel pontszámban beérhette volna a fordulót a bronzérmes pozícióból kezdő ellenfelét. A Tatabányán lejátszott meccs úgy indult, hogy ez sikerülhet is a budaörsieknek, ám a viharsarki gárda már az első negyedóra végén egyenlített, s az eredmény a hátra lévő időben már nem változott.

Ugyancsak a dobogóért áll harcban a Nyíregyháza, amelyet Lucsánszky Tamás hétközi menesztése után most Bozsik József irányított – pályafutása során másodszor. Ez a bemutatkozás azonban balul sikerült, hiszen a Szpari képtelen volt a kapuba találni, sőt a hajrában két gólt is beszedett, így a Cegléd három ponttal távozott a nyírségi megyeszékhelyről. A vendégek második gólja amolyan jégkorongos találat volt: a 93. percben ugyanis egy szabadrúgásnál mindent egy lapra feltéve még a kapus Jova Levente is felment fejelni, ám a nyíregyháziak elveszítették a labdát, s Nyilas Elek a saját térfeléről helyezett az üresen maradt kapuba.

A Nyíregyháza veresége azt jelenti, hogy két üldözője, a Budaörs, valamint a Szolnokkal hazai pályán döntetlent játszó Gyirmót is egy pontra megközelítette a szabolcsi gárdát.

A kiesés ellen küzdő együttesek közül a Mosonmagyaróvár idegenben kitömte a komoly anyagi gondokkal küzdő, és már biztos kieső Sopront. Várhidi Péter csapata március 25. óta nem talál legyőzőre, és diadalával a 12. helyre ugrott előre a tabellán.

A forduló legnagyobb vesztese a Zalaegerszeg, amely most egyik fő riválisa, a Szeged 2011 vendégeként, Gyulán maradt alul. Artner Tamás együttesének így már négy pont a hátránya a Tisza-partiakkal, az ugyancsak 39 pontos, a Váctól hazai pályán kikapó Budafokkal, valamint a Gyirmóton ikszelő Szolnokkal szemben. Ezt nehéz lesz ledolgozniuk a zalaiaknak a hátra lévő három forduló alatt… Ugyanakkor a harmadik kiesőt nehéz lenne megjósolni, mert még a 41 pontos Siófok, a Kazincbarcika és a Csákvár is bajba kerülhet.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–ETO FC GYŐR 3–1 (2–1)
Budapest,
Hidegkuti Nándor stadion, 1751 néző. Vezette: Nagy Norbert (Szécsényi István, Kepe Arnold)
MTK:
Bese – Katona M., Balogh B., Gengeliczki, Deutsch – Borbély – Vass P., Kanta J. (Bori, 85.), Schäfer (Szuhodovszki, 80.), Kulcsár T. (Hrepka, 70.) – Lencse. Vezetőedző: Feczkó Tamás
ETO FC GYŐR:
Szatmári Z. – Kovács K., Vadász, Debreceni, Rokszin – Bagi, Tajthy (Beliczky, 77.) – Zamostny, Szatmári L. (Hidi M., 88.), Szimcso – Erdélyi (Magasföldi, 61.). Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző:
Deutsch (öngól, 0–1) a 7., Vass P. (1–1) a 10., Lencse (2–1) a 45., Kanta J. (11-esből, 3–1) a 83. percben

Feczkó Tamás:
– Jó mérkőzésen sikerült győznünk. Nagy megtiszteltetés számomra, hogy ilyen nagyszerű játékosokkal dolgozhatok nap mint nap.
Szentes Lázár:
– Nyílt játékot vállaltunk föl, a helyzetek kialakításában egyenrangúak voltunk az MTK-val, a helyzetkihasználás viszont a bajnokcsapatnak sikerült jobban.

KAZINCBARCIKAI SCKISVÁRDA3–1 (1–1)
Putnok, 700 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Máyer G., Kovács G.)
KAZINCBARCIKA: Somodi – Palmes, Heil, Belényesi, Süttő – Gábor (Engel, 75.), Hegedűs D. (Tóth Sz., 62.), Kovács O., Sigér (Mikló, 67.) – Boros G., Kanalos. Megbízott vezetőedző: Koleszár György
KISVÁRDA: Zöldesi – Oltean, Ryasko, Jánvári, Heffler (Hej, 56.) – Lucas, Oláh G. – Vári, Melnyik (Kovácsréti, 81.), Lukács (Misics, 75.) – Ilics.Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Gábor (1–0) a 17., Oláh G. (1–1) a 22., Boros G. (2–1) a 70., Mikló (3–1) a 91. percben
Koleszár György:
– A mi helyzetünkben ez a győzelem óriási bravúrnak számít. Valamennyi játékosom kitett magáért, és nagyon bízom abban, hogy ez a siker hozzásegíti csapatomat a második vonalbeli tagság megőrzéséhez.
Kondás Elemér: – Ezúttal több gyenge egyéni teljesítményt láttam, és ezért szenvedtünk váratlan vereséget.

SOROKSÁR SC–BFC SIÓFOK 1–1 (1–1)
Budapest, Soroksár,
Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Vezette: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Kormányos II Gábor)
SOROKSÁR:
Kovács D. – Fülöp N., Gyepes, Valencsik (Orosz, 64.), Silye – Gyömbér – Gárdos (Albert Á., 81.), Huszák (Csillag, 68.), Tamási, Csernik – Kundrák. Vezetőedző: Lipcsei Péter
SIÓFOK:
Balajcza – Lénárt, Fehér Zs., Lorentz, Nemes – Gál M., Futó (Berde, 76.) – Bévárdi, Petneházi, Elek B. (Hidvégi, 92.) – Balázs Zs. (Vólent, 68.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző:
Kundrák (1–0) a 6., Elek B. (1–1) a 19. percben
Lipcsei Péter:
– Jól kezdtünk, gyorsan vezetést szereztünk, ám azt követően érthetetlen módon elkezdtünk kapkodni, pedig akkor eldönthettük volna a meccset. A szünet után kiegyenlítetté vált a játék, a Siófok rendkívül szervezetten futballozva vitt el egy pontot.
Varga Attila:
– A látottak alapján akár nyerhettünk is volna. Korán hátrányba kerültünk, ám nem estünk össze, sikerült stabilizálni a védelmünket, s ha Balázs Zsolt kicsit higgadtabb, akár fordíthattunk is volna. A jövő héten be kell biztosítanunk bennmaradásunkat.

DOROGI FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (0–1)
Dorog, 600
néző. Vezette: Molnár Attila (Punyi Gyula, Berényi Ákos)
DOROG:
Zima – Szalai A., Csató, Lénárt, Fürjes – Nagyházi (Vígh Á., a szünetben), Faragó T., Mészáros Á., Kitl M. (Szellák, 85.), Szedlár – Városi (Sitku, 89.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
CSÁKVÁR:
Hermány – Horvat, Kiprich D., Tar, Baranyai Á. – Sándor Gy., Bokros – Tamás (Réti, 78.), Király B. (Molnár Cs., 59.), Oldal (Sejben, 70.) – Bobál G. Vezetőedző: Szijjártó István
Gólszerző:
Sándor Gy. (11-esből, 0–1) a 26., Mészáros Á. (11-esből, 1–1) az 54., Városi (2–1) a 83. percben
Schindler Szabolcs:
– Az első félidőben tompán futballoztunk, nagyon nem tetszett, ahogyan játszottunk. A második félidőben nagy energiákat mozgósítottunk a gólszerzés érdekében, és megérdemelten fordítottuk meg a mérkőzést.
Szijjártó István:
– Gyámoltalan és gyáva játékkal nem lehet mérkőzést nyerni.

GYIRMÓT FC GYŐR–SZOLNOKI MÁV FC 1–1 (0–1)
Győr-Gyirmót, 530
néző. Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Kulman Tamás)
GYIRMÓT:
Rusák – Áchim S., Villám (Farkas Z., a szünetben), Szilvási (Nagy P., 76.), Présinger – Lázár P. – Varga P., Kiss M., Paku (Laki B., 87.) – Sandal, Horváth R. Vezetőedző: Szepessy László
SZOLNOK: Hrabina – Molnár R., Bonivárt, Kenderes, Ágoston – Farkas A., Földi – Pintér N. (Jasarevic, a szünetben), Pantovics (Berdó, 74.), Tóth L. (Balogh M., 79.) – Olasz D.Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző:
Pintér N. (0–1) a 20., Laki B. (1–1) a 88. percben
Szepessy László:
– Ismét olyan meccset játszottunk, amelyet a helyzetek alapján gólokkal kellett volna megnyernünk. Sajnálom, hogy a játékvezető a támadószellemű csapat játékával szemben partner volt a játék sportszerűtlen tördelésével.
Balogh Pál:
– Jó csapat otthonában szereztünk egy pontot, amely a jelenlegi helyzetünkben nem biztos, hogy elég, de talán a végén még jól jöhet.

SOPRONI VSE–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–4 (0–1)
Sopron, 450
néző. Vezette: Takács János (Varga Zsolt, Szabó Péter)
SOPRON:
Kunsági – Czingráber (Koronczai, 78.), Sifter, Hadházi (Holczmann, 59.), Bor – Tóth M. – Harangozó (Garda, a szünetben), Kővári, Gyürki, Kitl K. – Szabó V. Szakmai igazgató: Bekő Balázs
MOSONMAGYARÓVÁR:
Heinrich – Kovács B., Szépe, Spirulisz, Katona – Bartos (Kapacina, 69.), Bakos (Vágó, a szünetben), Lőrinczy, Zsirai – Kulcsár K. (Winkler, 78.), Eszlátyi. Vezetőedző: Várhidi Péter
Gólszerző:
Bakos (0–1) a 31., Eszlátyi (0–2) a 64., Eszlátyi (0–3) a 71., Vágó (0–4) a 80., Szabó V. (1–4) a 87. percben
Kiállítva: Kitl K. (a második sárga lap után) a 19. percben
Bekő Balázs:
– Nehéz mit mondani… Ha a játékunkat nézzük, nem voltunk rosszabbak a Mosonmagyaróvárnál. A feszültség a mérkőzés végén az elmúlt időszakban tőlünk kívülálló okok miatt keletkezett.
Várhidi Péter:
– Fontos három pontot szereztünk, hatodik hete veretlenek vagyunk. Elképesztően feszült mérkőzést játszottunk, kötelező volt a győzelem, és ezért volt nagyon nehéz. Szervezetten, jól futballozott a Sopron.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–CEGLÉDI VSE 0–2 (0–0)
Nyíregyháza, 1130
néző. Vezette: Farkas Tibor (Baghy Csaba, Kovács II Gábor)
NYÍREGYHÁZA:
Jova – Csilus T., Fodor F., Pejovics, Farkas M. – Holdampf (Dragóner, 76.), Kártik – Pekár, Kesztyűs (Ötvös, 72.), Rezes – Hornyák (Szabó B., 81.). Vezetőedző: Bozsik József
CEGLÉD:
Tulipán – Wild, Nánási, Albert I., Preklet – G. Bíró, Nyilas E. – Damásdi, Hujber (Sándor I., 79.), Szilágyi P. (Kerekes K., 92.) – Asztalos D. (Peres, 79.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:
Peres (0–1) a 88., Nyilas E. (0–2) a 93. percben
Bozsik József:
– Megvoltak a lehetőségeink, hogy megnyerjük a mérkőzést, de apróságok hiányoztak a gólhoz. Az idő előrehaladtával nagyobb kockázatot vállaltunk, ez a végén visszafelé sült el.
Klausz László:
– Az volt a célunk, hogy a hatvanadik percig kihúzzuk kapott gól nélkül, és mivel utána az ellenfélnek támadnia kellett, a jó erőállapotunkból adódóan a hajrában megszereztük a győzelemhez szükséges gólokat.

BUDAFOKI MTE–VÁC FC 0–2 (0–0)
Budapest, Budafok,
Promontor u., 300 néző. Vezette: Csonka Bence (Csatári Tibor, Márkus Péter)
BUDAFOK: Szabó B. – Margitics, Csizmadia Cs., Khiesz, Forgács P. – Vass M. – Kercsó (Micsinai, 71.), Filkor, Kovács D., Ihrig-Farkas (Fekete M., 61.) – Kokenszky (Vankó –, 61.). Vezetőedző: Tóth Bálint
VÁC: Halasi – Búrány, Szabó N., Görgényi, Hegedűs Cs. – Gulyás M., Durso (Major, 67.) – Zsolnai R., Tóth G., Varga Sz. (Szekszárdi, 67.) – Balajti (Tóth F., 80.). Edző: Nagy Tibor
Gólszerző:
Durso (0–1) az 58., Balajti (0–2) a 66. percben

Tóth Bálint:
– Akaratban és játékban is felülmúltak bennünket a váciak, s megérdemelten nyertek.
Nagy Tibor: – Nagyon fegyelmezetten játszottunk, és a szünet után három lehetőségünkből kettőt kihasználtunk, így nyertünk. Nehéz sorozat után a fiúk újra bizonyították, igazi férfiak.

BUDAÖRSI SC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE 1–1 (1–1)
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Kulcsár Katalin (Szalai Dániel, Bede Tamás)
BUDAÖRS:
Demjén – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á., Ódé – Czvitkovics (Palincsár, 83.), Lengyel B., Bakos (Sajbán Miklós, 24.), Medgyes (Fodor D., 63.) – Pethő, Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
BÉKÉSCSABA:
Ribánszki – Pilán, Dlusztus, Szélpál N., Nagy S. – Király P., Nagy I. (Kiss L., 82.) – Gránicz (Tóth D., 75.), Viczián (Urbin, 63.), Szatmári I. – Birtalan B. Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző:
Lengyel B. (1–0) a 4., Szatmári I. (1–1) a 12. percben
Bognár György:
– Sajnos több kapufát lőttünk a kelleténél… Bár közelebb álltunk a győzelemhez, a játék képe alapján elfogadható az eredmény. Jó ellenfélnek bizonyult a Békéscsaba.
Boér Gábor:
– Mindkét csapat nyerhetett volna. Sok lehetőség maradt ki a kapuk előtt, sajnos a befejezéseinkbe sok hiba csúszott. A látottak alapján reális a döntetlen.

SZEGED 2011-GA–ZALAEGERSZEGI TE FC 2–0 (0–0)
Gyula, 600
néző. Vezette: Solymosi Péter (Bornemissza Norbert, Garai Péter)
SZEGED:
Szántai – Tamaskó, Tóth G., Farkas M., Gergényi – Horváth A. – Szabó P., Germán, Zsivanovics (Kertész, 87.), Dinjar (Nicorec, 28.) – Zádori (Coroian, 75.). Vezetőedző: Őze Tibor
ZTE: Kovács – Polényi, Króner, Devecseri (Jelena, 72.), Lencsés – Nagy T. – Horváth K. (Ekker, 76.), Hudák, Bedi, Kovács Á. (Babati, 60.) – Vernes. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző:
Szabó P. (1–0) a 67., Szabó P. (2–0) a 85. percben
Kiállítva: Króner (Nicorec megrúgásáért) a 90. percben

Őze Tibor:
– Bár nagy volt a tét, a csapat fegyelmezetten és jól játszott. Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.
Artner Tamás: – Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, három óriási helyzetet puskáztunk el. Ezután következett a szokásos forgatókönyv, a kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat, s kikaptunk…

1. MTK Budapest 35 26 4 5 82–35 +47 82
2. Kisvárda 35 20 8 7 61–37 +24 68
3. Békéscsaba Előre 35 17 8 10 58–37 +21 59
4. Nyíregyháza Spartacus FC 35 15 12 8 51–36 +15 57
5. Budaörs 35 15 11 9 64–49 +15 56
6. Gyirmót FC Győr 35 15 11 9 54–40 +14 56
7. ETO FC Győr 35 15 7 13 48–46 +2 52
8. Ceglédi VSE 34 13 9 12 38–41 –3 48