Potyogtak a gólok, idegenben ikszelt a Loki és a Vasas – ez történt az NB II-ben

P. Gy.P. Gy.
2021.04.28. 16:51
Négyszer örülhettek gólnak a békéscsabaiak a DVSC elleni rangadón: itt éppen Lukács Raymondot (30) köszöntik (Fotó: Imre György/Békési Hírlap)
Mind a három élcsapat idegenben lépett pályára a labdarúgó NB II szerdai, 35. fordulójában. Az éllovas Vasas a ráadásban, emberhátrányban mentett pontot Soroksáron, a második DVSC fordulatos, nyolcgólos meccsen ikszelt Békéscsabán. A harmadik Gyirmót létszámfölényét kihasználva nyert Nyíregyházán, és két pontra megközelítette a debrecenieket. Az alsóházban a Kazincbarcika hazai pályán maradt alul a Siófok ellen, a már kiesett DEAC simán megverte a héten edzőt váltó Kaposvárt, a Szentlőrinc pedig a Haladás ellen gyűjtött be értékes három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–DEBRECENI VSC 4–4 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba
, zárt kapuk mögött. Vezette: Antal Péter (Garai Péter, Varga Gábor)
BÉKÉSCSABA:
Krnács – Horváth P., Farkas M., Bora, Kasik (Fazekas L., a szünetben) – Nagy S. – Hodonicki, Kitl M. (Styecz, 32.) – Paudits, Lukács R. (Pantovics, 88.), Kovács Á. (Szabó P., 74.) Vezetőedző: Preisinger Sándor
DEBRECEN: Gróf – Bévárdi, Kinyik, Poór, Ferenczi J. – Dzsudzsák, Varga J. – Baráth P., Bódi, Szécsi M. – Bárány (Ugrai, 64.) Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Szécsi M. (0–1) a 26., Bévárdi (0–2) a 49., Lukács R. (11-esből, 1–2) az 51., Paudits (2–2) az 59., Lukács R. (11-esből, 3–2) a 68., Kinyik (3–3) a 76., Paudits (4–3) a 78., Dzsudzsák (4–4) 82. percben
Preisinger Sándor: – Az első félidőben nem voltunk kellőképpen agresszívak,ezért átálltunk egy másik játékrendszerre, ami sokkal jobban működött. Mégis hiányérzetem van, mert a negyedik debreceni gól előtt az egyik játékosunk jó ideje feküdt a földön, sportszerűbb lett volna, ha a vendégek kirúgják a labdát. Összességében felnőttünk a Debrecen szintjéhez.
Toldi Gábor: – Megvolt a megnyugtató kétgólos előnyünk, de a Loki legnagyobb ellenfele saját maga. Nagy hibákat követtünk el, a Békéscsaba pedig fellelkesedett, és még futnunk is kellett az eredmény után. Amíg ilyen elemi hibákat követünk el, addig bizony nem érdemlünk győzelmet.

SOROKSÁR SC–VASAS FC 2–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Haraszti út, zárt kapuk mögött. Vezette:
Nagy Róbert (Punyi Gyula, Király Zsolt)
SOROKSÁR: Varga Á. – Gárdos (Hudák M., 33.), Gengeliczk (Szerető, a szünetben), Valencsik, Pászka – Gyömbér, Derekas, Csernik, Ramadan (Csontos, 75.), Korozmán (Magyari, 86.) – Lovrencsics B. (Erdélyi L., 86.) Vezetőedző: Lipcsei Péter
VASAS: Rados – Szivacski, Otigba, Litauszki, Silye – Viczián (Kovács M., 60.), Hidi M. – Hinora (Pátkai, 54.), Szatmári L. (Birtalan, 70.), Radó (Vernes, 60.) – Balajti. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Csernik (1–0) a 23., Szatmári L. (1–1) a 33., Valencsik (2–1) az 53., Hidi M. (2–2) a 90+4. percben
Kiállítva: Otigba a 88. percben
Lipcsei Péter: – Elveszítettünk két pontot… Sokkal jobban játszottunk, mint a Vasas, nem is látszott a tabellán lévő helyezésbeli különbség. Ilyen a futball, figyelmetlen vagy, és a hosszabbításban kapsz egy gólt, amellyel egyenlít az ellenfél. Ezeket a rutintalanságokat le kell vetkőznünk.
Schindler Szabolcs: – Nehéz mérkőzés volt, a Soroksár nagyon jól játszott. Az ellenfél agresszívabb stílusa nem feküdt nekünk, nehezen találtuk a mérkőzés ritmusát, ugyanakkor csapatomnak van tartása, mivel az utolsó pillanatig küzdött, s így nagyon fontos pontot szereztünk. Az eredmény miatt csalódott vagyok, mert többet vártam.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–GYIRMÓT FC GYŐR 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza,
Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók Ádám (Aradi József, Kovács Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szabó B., Szokol, Jánvári, Fodor F. – Farkas A., Paku (Györgyi, 77.) – Hamed (Végső, 39.), Kalocsai (Svedjuk, 77.), Gresó (Hornyák, 77.) – Zamostny (Márkus A., 60.) Vezetőedző: Gálhidi György
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major M., Hudák D., Karacs D., Szegi – Vass Á. – Radics (Lencse, 55.), Nagy P. (Lustyik, 88.), Hajdú Á. (Heffler N., 71.) – Varga B. (Herjeczki, 88.), Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Varga B. (0–1) a 73. percben
Kiállítva: Farkas A. a 33. percben
Gálhidi György:
– Nem érdemeltünk vereséget. Ez a harmadik mérkőzésünk, amikor téves játékvezetői döntés miatt veszítünk, tőlünk állítanak ki játékost vagy sérülés miatt veszítünk el embereket. Értetlenül állok a történtek előtt. A végén Szokol Zsolt lövésénél centiken múlott az egyenlítés.
Csertői Aurél:
– Az első félidőben mi játszottuk a támadófocit, az ellenfél veszélyes kontrákra rendezkedett be, a kiállítás után azonban pontatlanná vált a játékunk. A vezetés megszerzése után a végén volt egy kis szerencsénk, aminek az a tanulsága, hogy létszámfölényben magabiztosabban és türelmesebben kell futballoznunk.

DEBRECENI EAC–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 3–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen
, Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette:Takács János (Szilágyi Norbert, Belicza Bence)
DEAC: Zöldesi – Zachán, Papp F., Orosz M. – Bényei B., Nagy K. (Sigér Á., 88.), Nikitscher, ,Sándor T. – Sármány (Kiss B., a szünetben), Székely D. (Bereczki D., 75.), Kundrák (Sidibe, 83.)
Vezetőedző: Sándor Tamás
KAPOSVÁR: Pogacsics – Vachtler, Nagy T., Ur, Hadaró – Szederkényi (Orsós, 55.), Nagy J (Zsirai, 67.), Gál M., Andrics (Bíró D., 55.) – Szarka (Bidzilya, a szünetben), Balázs Zs. (Farkas B., 55.) Megbízott edző: Disztl László
Gólszerző: Bényei B. (1–0) a 39., Nagy K. (2–0) az 56., Sidibe (3–0) a 85. percben
Kiállítva: Nagy T. a 42. percben
Sándor Tamás: – Vannak játékosaink, akik most szerzik vissza formájukat a koronavírus után. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, harcosak, agresszívak voltunk, végig domináltunk, a kiállítás után főleg, s mindez el is döntötte az összecsapást.
Disztl László: – Azt gondoltuk, ez a mérkőzés az utolsó lehetőségünk a győzelemre. Volt itt minden, meg nem adott gól, tizenegyes, kiállítás, érzésünk szerint egy lesgól is. A hozzáállással elégedett vagyok, a játék minőségével és egyes egyéni teljesítményekkel nem.

ETO FC GYŐR–SZOLNOKI MÁV FC 2–3 (0–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Nazsa Tamás (Berényi Ákos, Márkus Péter)
GYŐR: Ruisz – Kovács K. (Bagi, a szünetben), Lipták, Temesvári, Fejes A. – Vukaszovics, Kiss M. – Vitális, Berki (Vankó, a szünetben), Májer M. (Farkas B., 74.) – Priskin.Vezetőedző: Dobos Barna
SZOLNOK: Csáki – Csirmaz (Sitku L., 83.), Horgosi, Kovács O., Tamás L., Kotula – Berdó (Bárdos, 76.), Kónya M.,Tisza K. – Novák, Rokszin (Irmes ,76.) Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Kovács O. (0–1) a 23., Tisza K. (0–2) a 29., Lipták (1–2) az 56., Fejes A. (2–2) a 81., Novák (11-esből, 2–3) a 84. percben
Dobos Barna: – Az első félidőben jelentős hátrányba kerültünk, játékunkból hiányzott a harcosság. Sikerült ugyan egyenlítenünk, de hazai pályán három gólt nem szabad kapni, igaz, két szabályos gólunkat nem adta meg a játékvezető.
Csábi József: – Már az első félidőben le kellett volna zárnunk a mérkőzést. Szünet után felpörgött az ETO, de egyenlítése után megújultunk, és ez az eddigiekhez képest szintlépést jelent játékunkban.

PÉCSI MFC–FC AJKA 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,
PMFC Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Berényi Tamás (Kovács II. Gábor, Kiss Balázs)
PÉCS:
Helesfay– Preklet, Króner (Batizi-Pócsi, 74.), Rácz L. (Németh M., a szünetben), Katona L. – Tölgyesi – Grabant B. (Óvári, 65.), Geiger, Kónya D. – Bartha (Bohata, 85.), Adamcsek (Tihanyi, 65.) Vezetőedző: Vas László
AJKA: Horváth B. – Kovács N., Heffler T., Tar, Csemer – Kenderes, Szekér – Soltész D. (Présinger, 69.), Csizmadia Z., Stoiacovici (Görgényi, 60.) – Nagy M. K.Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Soltész D. (0–1) a 2. percben
Vas László: – A csapatot nem érheti szemrehányás, a játékosok mindent megtettek, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de ezeket nem sikerült gólra váltani. Kicsit talán fáradtak voltunk, bizonyos játékhelyzetekben rossz döntéseket hoztunk, hiába dolgoztunk ki több helyzetet, ezt a játékot gólra játsszák.
Kis Károly: – Nagyon jó csapat otthonában nyertünk, a korai vezetés meghatározta a játék képét, ezután kontrajátékra rendezkedtünk be, ami fekszik nekünk. A két együttes bizonyította, hogy nem véletlenül áll előkelő helyen a tabellán.

SZENTLŐRINC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, Szentlőrinci Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Horváth Tibor (Szalai Balázs, Kis Zoltán)
SZENTLŐRINC. Hajagos – Molnár R.,,Dulló, Keresztes, Nagy B. – Havas, Újvárosi (Cenaj, a szünetben) – Harsányi I. (Torvund, 88.), Fröhlich (Kovács D., 64.), Törőcsik (Kapronczai, a szünetben) – Mervó (Matics, 74.) Vezetőedző: Marián Sluka
HALADÁS: Verpecz – Csilus T. (Tóth M., 60.), Mocsi, Bosnjak, Németh Milán, Debreceni Z. – Holdampf – Doktorics (Kállai, a szünetben), Kiss B. (Jancsó, 74.), Németh Márió (Dragóner, 54.) – Medgyes Z. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Mervó (1–0) az 52. percben
Marián Sluka: – Szervezett játékot nyújtottunk, de csak a huszadik perc után mentünk át jól védekezésből támadásba. Életmentő három pontot szereztünk, de lazításra semmi okunk.
Mátyus János: – Az első félidőben jól játszottunk, de nem volt bennünk elég gólveszély. Szünet után a hazaiak egy hibánkat kihasználták, utána futnunk kellett az eredmény után. Összességében a Szentlőrinc megérdemelten győzött.

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–BFC SIÓFOK 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, zárt kapuk mögött Vezette: Nagy Norbert (Horváth Zoltán, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Oldal (Oltean, 86.), Dávid Z., Fótyik, Mikló – Németh T., Tóth L. (Kovács M., 66.), Toma, Csősz – Kovac, Tóth-Gábor. Vezetőedző: Kriston István
SIÓFOK: Hutvágner – Horváth M., Jagodics B., Izing, Kiss B. – Kecskés T. (Horváth P., a szünetben), Tajthy – Gaál B. (Nikházi, a szünetben, Polényi, 86.), Cipf (Balogh B., 66.), Szakály A. (Medgyesi M., 90.) – Elek B. Szakmai igazgató: Mihalecz István
Gólszerző: Balogh B. (0–1) a 78. percben
Kriston István: – Ezúttal sem léptük át saját árnyékunkat, ennek nem is lehetett más a következménye, csak egy ilyen eredmény.
Mihalecz István: – Hatalmas küzdelem, de nem túl magas színvonalú játék folyt a pályán. Csapatom óriási becsvággyal küzdött, a mérkőzés egyetlen klasszis megoldását is mi mutattuk be, és ez gólt eredményezett. Tenisznyelven szólva vasárnap a meccslabdáért lépünk pályára.

DOROGI FC–SZEGED-CSANÁD GA 2–3 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Ducsai József (Rózsa Dávid, Kulman Tamás)
DOROG: Borsos – Kárász K. Be,lényesi Cs. Dlusztus, Papp M. – Lénárth, Tóth B., Barna G. (Girsik, 58.) – Szedlár, Vígh Á. (Szabó L., 58.), Szerencsi (Beliczky, 58.) Vezetőedző: Fenyvesi László
SZEGED: Takács J. – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl – Oláh G., Simon Á. – Gajdos (Jovanovic, 84.), Dobronoky (Kóródi, 67.), Kővári (Gréczi M., 73.) – Haruna (Grumics, 67.) Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerzők: Szerencsi (1–0) a 27., Oláh G. (1–1) a 35., Haruna (1–2) az 50., Belényesi Cs. (2–2) a 71., Gajdos (2–3) a 79. percben
Fenyvesi László:
– A döntetlent megérdemeltük volna, de a Szeged jobban használta ki gólszerzési lehetőségeit. Csalódott vagyok.
Dragan Vukmir:
– Elégedett vagyok, mert jobban futballoztunk, a helyzeteinket is megfelelően használtuk ki, ráadásul ezzel a győzelemmel sikerült bent maradnunk a másodosztályban. Bár a mérkőzés elején hátrányba kerültünk, megfelelő hozzáállással megnyertük a mérkőzést.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BUDAÖRSI SC 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, zárt kapuk mögött. Vezette: Rúsz Márton (Baghy Csaba, Máyer Gábor)
CSÁKVÁR: Markek – Murka (Sejben, 75.), Albert I, Tányéros Á. (Daru, 57.), Kocsis B. – Mészáros D. (László N., szünetben), Posztobányi – Ganbajar (Nándori, szünetben), Madarász, Mim – Baracskai (Vörös, 70.) Vezetőedző: Visinka Ede
BUDAÖRS: Szabó B. – Sajbán Miklós, Fényes, Kékesi, Czár – Zsidai (Horváth E., 63.), Petneházi – Molnár T., Molnár Cs., Halácsi (Halmai, szünetben) – Pethő (Gula, 90.) Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Molnár T. (0–1) a 41., Halmai (0–2) a 84. percben
Visinka Ede: – A kapott gól után csak futottunk az eredmény után. Sajnálom játékosaimat, mindent megtettek a pontszerzés érdekében, de sajnos ez a valóság...
Márkus Tibor: – Fizikailag nem volt egyszerű a hétvégi mérkőzés után ismét pályára lépni, de megoldottuk. Előre felé jól játszottunk, amikor pedig kellett, hátul egységesek, masszívak voltunk. Megérdemelten nyertünk.

1. Vasas FC 35 21 9 5 59–33 +26 72
2. Debreceni VSC 35 21 8 6 78–35 +43 71
3. Gyirmót FC Győr 35 21 6 8 52–29 +23 69
4. Pécsi MFC 35 16 12 7 46–28 +18 60
5. FC Ajka 35 18 4 13 63–45 +18 58
6. Budaörs 35 17 4 14 57–54 +3 55
7. Szolnoki MÁV FC 35 14 11 10 38–35 +3 53
8. Nyíregyháza Spartacus 35 14 9 12 36–28 +8 51