A Siófok idegenben győzte le a Kazincbarcikát a kiesési helyosztón

F. E.F. E.
2021.04.28. 17:50
A Kazincbarcika továbbra is a bennmaradást jelentő vonal alatt van (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a 19. helyezett Kazincbarcika a még éppen vonal felett álló, 17. Siófokot látta vendégül, és 1–0-s vereséget szenvedett a végig kiélezett találkozón.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ
KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–BFC SIÓFOK 0–1 (0–0)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Norbert (Horváth Zoltán, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Oldal (Oltean, 86.), Fótyik, Dávid Z, Mikló – Németh T., Csősz R., Tóth L. (Kovács M., 66.), Toma – Tóth-Gábor K., Kovac. Vezetőedző: Kriston István
SIÓFOK: Hutvágner – Horváth M., Jagodics B., Izing, Kiss B. – Kecskés T. (Nikházi, a szünetben; Polényi, 87.), Tajthy T. – Gaál (Horváth P., a szünetben), Cipf (Balogh B., 66.), Szakály A. (Medgyesi M., 90.) – Elek B. Szakmai igazgató: Mihalecz István
Gólszerző: Balogh B. (78.)

A találkozót megelőzően még egyik csapatnak sem volt biztos a helye a másodosztályú bajnokság következő kiírásában, ezért mindkét együttes ennek megfelelően kezdte a mérkőzést. Az első félidőben a Kazincbarcika játéka volt veszélyesebb, gólt azonban nem sikerült szereznie, mert vagy a vendégek kapusa védett, vagy a befejezések, az utolsó passzok voltak pontatlanok.

A második félidőben kiélezett volt a találkozó, sokszor állt a játék szabálytalanság miatt. A vendégek a ebben a 45 percben agresszívabb játékot mutattak be, ami a 78. percben érett góllá: Balogh Bence Benitó távolról vette be a borsodiak kapuját, 0–1.

Ezt követően a hazaiak már nem tudtak megújulni, a Siófok pedig jól védekezett. A kiesési helyosztón a Kazincbarcika ismét pont nélkül maradt, Elekék pedig győzelmüknek köszönhetően feljöttek a 16. helyre.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: A megítélt szabadrúgás veszélytelen volt a vendégek kapujára.

90+2. perc: Újabb vendég sárga, ezúttal Polényi kapta, mert Tomával szemben szabálytalankodott.

90+2. perc: Időhúzásért a siófoki kapus, Hutvágner kapott sárga lapos figyelmeztetést.

90. perc: 3 perc a hosszabbítás.

90. perc: Újabb vendég csere: Szakály A. helyett Medgyesi M. lépett pályára.

89. perc: Toma szabadrúgását követően a labda Oltean elé került, aki Hutvágner kezébe lőtte azt.

87. perc: A Siófok is változtatott: a szünetben beállt Nikházit Polényi váltotta.

86. perc: Oldal Tibor helyére Oltean érkezett a Kazincbarcika csapatába.

78. perc: Megszerezte a vezetést a Siófok: a hazai tizenhatos vonalánál passzoltak a vendég játékosok, majd Balogh B. lőtte be a labdát Horváth L. kapujába. KAZINCBARCIKA – SIÓFOK 0–1

76. perc: Toma is sárga lapot kapott, mert akadályozta a vendégek szabadrúgásának elvégzését.

75. perc: Oldal húzta meg a jobb szélen, majd Tóth-Gábor K.-hoz passzolt, aki Tomát hozta volna helyzetbe, de az asszisztens lest intett.

73. perc: Nikházi próbálkozott távolról, azonban a lövése megpattant egy barcikai védőn. A szöglet veszélytelen volt.

70. perc: Hazai labdaszerzést követően Kovács M. indult meg, majd a szélen érkező Tóth-Gábor K.-hoz passzolt, aki azonban kisodródott, így nem lett kapura veszélyes helyzet az akcióból. Ettől több volt benne...

68. perc: Kovac középre adásáról épphogy lemaradt Kovács M.

66. perc: Változtatott a Kazincbarcika és a Siófok is: Tóth L.-t Kovács M. váltotta, még a vendégeknél Cipf helyett Balogh B. játszik a folytatásban

61. perc: Tajthy T. állította meg Tomát. A szabálytalan szerelés miatt a játékvezető felmutatta neki a sárga lapot.

Toma (kékben) ma is megpróbálta győzelemre vezetni a Kazincbarcikát (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

54. perc: A megítélt szabadrúgást a sértett végezte el, azonban nem lett belőle veszélyes helyzet.

53. perc: Dávid Z. állította meg a jó ütemben meginduló Horváth P.-t, amiért sárga lapot kapott.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

A szünetben cserélt a Siófok csapata: Gaál és Kecskés hagyták el a pályát, helyettük Nikházi és Horváth P. érkeztek.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, gól nélküli döntetlennel vonulnak a pihenőre a csapatok.

43. perc: Csősz R. szabadrúgása megpattant a vendég sorfalon.A szögletből nem alakult ki veszély a vendég kapu előtt.

39. perc: A mérkőzés első sárga lapját Elek B. kapta szövegelésért.

37. perc: Az első siófoki sarokrúgást Cipf végzi el a bal oldalról. A labda jól kanyarodott középre, Elek B. a kapu felé fejelt.

33. perc: Toma szöglete ismét veszélytelen volt.

29. perc: A mérkőzés első szögletét a Kazincbarcika végezte el, amiből nem alakult ki veszély.

28. perc: Tóth-Gábor K. az alapvonal mellett adta be a labdát, a középen érkező Kovac a kapu mellé perdített, de a siófoki védők is beleértek.

24. perc: Toma szabadrúgását követően a labda Hutvágner kezében landolt.

20. perc: Kovac adta be a labdát a középen érkező Tomának, aki azonban lökött, így a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást.

18. perc: Cipf ugratta ki a szélen Gaált, azonban a középre passz pontatlan volt.

Tajthy (fehérben) többször nyert párharcot a barcikaiakkal szemben (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

12. perc: Újabb hazai támadást követően ezúttal Oldal lőtt távolról, azonban kapu mellé ment a lökete.

7. perc: Barcikai szabadrúgás következik, melyet Toma végez el. A labda jól kanyarodik a kapu elé, azonban Izing fejjel felszabadított.

6. perc: Elek B. távolról eresztett meg egy lövést, Horváth L. könnyedén fogta.

4. perc: Egy szép barcikai összjátékot követően a lövés a kapu felé ment.

1. perc: A vendégek tiszta fehérben, a hazaiak tiszta kék szerelésben lépnek pályára. A találkozón a Siófok indítja útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az utolsó előtti pozíciót elfoglaló Kazincbarcika az előző két fordulóban négy pontot bekasszírozó és ezzel még éppen vonal felett tanyázó BFC Siófokkal.