Megerősítette első helyét a Vasas, kiesett a DEAC – ez történt az NB II-ben

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2021.04.18. 16:51
Feczesin (jobbra) már a 12. percben előnyhöz juttatta a Vasast Kaposváron (Fotó:Lang Róbert/Somogyi Hírlap)
Idegenbeli győzelmekről és piros lapokról marad emlékezetes a labdarúgó NB II vasárnapi  33. fordulója. Házon kívül gyűjtötte be a három pontot az éllovas Vasas, aztán a DVSC, a Gyirmót, a Haladás, az Ajka, továbbá a kiesés ellen küzdő Siófok és a Szentlőrinc is. Újabb vereséget szenvedett a DEAC, ez azt jelenti, hogy a debreceni csapat mindenképpen búcsúzik a másodosztálytól. A forduló nagy vesztese a Kaposvár, amely vereségével kieső helyre csúszott vissza. A játéknap záró mérkőzésén a Loki hatgólos meccsen győzte le az ETO-t.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–DVSC 2–4 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr,
ETO Park, zárt kapuk mögött. Vezette: Radványi Ádám (Aradi József, Kiss Balázs)
ETO FC GYŐR:
Ruisz – Kovács K., Lipták, Temesvári, Fejes A. – Kiss M., Vukaszovics – Szimcso (Vankó, a szünetben), Vitális (Molnár R., 60.), Májer (Berki, 85.) – Priskin. Vezetőedző: Dobos Barna
DVSC: Gróf – Bévárdi, Kinyik, Pávkovics, Korhut – Varga J., Dzsudzsák – Pintér Á. (Baráth P., 88.), Bódi, Ugrai (Bárány, 69.) – Szécsi M. Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Bódi (0–1) a 33., Ugrai (0–2) a 41., Vankó (1–2) a 49., Szécsi M. (1–3) a 81., Priskin (11-esből, 2–3) a 84., Bárány (2–4) a 90+3. percben
Dobos Barna:
– Megérdemelten nyert a Debrecen. Bár kétszer sikerült szépítenünk, kockáztattunk is a pontszerzés érdekében, de ekkor tette biztossá győzelmét a Loki.
Toldi Gábor:
– Uraltuk a játékot, magabiztosan vezettünk, azonban Pávkovics Bence hibázott, így újra nyílttá vált a mérkőzés. A legrosszabbkor jött a baki, de ez benne van a futballban. Utána azonban magunkra találtunk, s akár nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. A jövőben jobban kell koncentrálnunk.

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–VASAS FC 1–2 (0–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók Ádám (Király Zsolt, Ország Péter)
KAPOSVÁR:
Pogacsics – Vachtler, Dvorschák, Szabó A., Hadaró – Gál M., Bidzilja (Nagy J., 69.) – Szederkényi (Balog A., a szünetben), Farkas B., Bartos (Andrics, 74.) – Balázs Zs. Másodedző: Disztl László
VASAS: Rados – Viczián, Otigba, Litauszki – Szivacski, Hinora (Kovács M., 70.), Hidi M. (Köböl, 70.), Szatmári L. (Vernes, 79.), Silye (Kalmár O., 81.) – Feczesin (Balajti, 70.), Radó.
Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerzők: Feczesin (0–1) a 12., Hinora (0–2) a 32., Hadaró (1–2) a 92. percben
Disztl László: – Az első félidőben nem voltunk elég bátrak, keveset támadtunk. A Vasas kihasználta a hibáinkat, emiatt nagy előnybe került. A másodikban nagyszerűen játszottunk, az ellenfél térfelén tartottuk a labdát, a védekezésünk is feljavult. Az ellenfél kapusa több bravúrt is bemutatott. Ha előbb szerezzük meg a szépítést, az egyenlítés is sikerült volna.
Schindler Szabolcs: – Könnyűnek tűnő mérkőzést nehezítettünk meg. Az összképet nézve sokkal több helyzetünk volt, jókor rúgtuk a gólokat, de a második félidőben már pontatlanok voltunk. Igaz, ekkor is akadtak helyzeteink, amelyeket elhibáztunk. Elkényelmesedtünk, ezzel pedig felhoztuk az ellenfelet, a Kaposvár pedig kockáztatott.

SOROKSÁR SC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Haraszti út,
Szamosi Mihály sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: Barna Gábor (Berényi Ákos, Márkus Péter)
SOROKSÁR: Szécsi G. – Kópis (Magyari, 80.), Takács Zs., Valencsik, Csontos – Gyömbér, Derekas – Csernik (Ramadan, 65.), Orosz M. (Hudák M., a szünetben), Pászka (Erdélyi L., 65.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major M., Hudák D., Széles (Karacs, 82.), Kirják – Vass Á. – Radics, Nagy P. (Heffler N., 86.), Hajdú Á. – Simon A. (Szegi, 83.), Varga B. (Lustyik, 86.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Hajdú Á. (0–1) a 21. percben
Kiállítva: Gyömbér a 90. percben
Lipcsei Péter
: – Az első félidő nem tetszett, sajnos egyéni hiba után kaptunk gólt. A szünet után feljavultunk, ziccereink is voltak, de ezeket mind elhibáztuk és szerencsénk sem volt.
Csertői Aurél: – Az első játékrészben nyomás alatt tartottuk a hazaiakat és megérdemelten jutottunk vezetéshez. A szünet után két lehetőségünk is adódott, hogy növeljük előnyünket, de az idő múlásával az ellenfél mindent egy lapra feltéve támadott. Idegenben bravúr legyőzni a Soroksárt.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZENTLŐRINC SE 1–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, zárt kapuk mögött. Vezette
: Nagy Norbert (Bede Tamás, Tőkés Róbert)
CSÁKVÁR: Markek – Major G. (Murka, 65.), Albert I., Tányéros Á., László N. (Nándori, 65.) – Mészáros D. (Sejben, szünetben), Posztobányi – Kocsis B., Madarász, Baracskai (Vörös, 76.) – Daru. Vezetőedző: Visinka Ede
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Havas, Újvárosi – Torvund (Sili, 73.), Cenaj (Harsányi, 62.), Törőcsik – Mervó (Matics, 22.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Torvund (11-esből, 0–1) a 42., Torvund (0–2) az 57., Albert I. (1–2) az 58. percben
Visinka Ede
: – Csatát veszítettünk, de a háborút megnyerjük. Sajnos kevés helyzetet alakítottunk ki a vendégek kapuja előtt, s bár mindent elkövettünk a pontszerzés érdekében, ezúttal még szerencsénk sem volt.
Marián Sluka: – Egész héten arról beszéltünk a játékosoknak, hogy tovább kell folytatni a Békéscsaba ellen mutatott remek teljesítményt. Lehet, ezúttal nem játszottunk szépen, de fegyelmezetten futballoztunk. Feltérképeztük a Csákvárt, sikerült lezárni támadóik előtt a területet, s a kontráink ültek, akár több gólt is rúghattunk volna.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–2 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba,
Kórház utcai stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Nazsa Tamás (Punyi Gyula, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA:
Krnács – Nagy S., Bora, Horváth P. – Kitl M., Hodonicki (Paudits, 59.), Király P. (Kasik, a szünetben), Szabó P. (Tóth P., 88.) – Lukács R. (Gránicz, 88.), Kovács Á., Pantovics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
HALADÁS:
Verpecz – Schimmer (Mocsi, 43.), Bosnjak, Németh Milán, Doktorics (Jancsó, 75.) – Csilus T., Holdampf, Németh Márió (Dragóner, 57.), Kállai – Medgyes, Tóth M. (Horváth R., 75.) Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző:
Németh Márió (0–1) az 55., Dragóner (0–2) a 77., Nagy S. (1–2) a 80. percben

Preisinger Sándor: –
Az első félidőben jól játszottunk, három-négy lehetőségünk is volt, míg a második felvonásban három ziccerünk is adódott. Az volt a különbség, hogy ezekből mi egyet rúgtunk be, a Haladás pedig kettőből kettőt. Végig fölényben játszottunk. Továbbra is probléma, hogy nem rúgjuk be a ziccereket, enélkül pedig nehéz meccset nyerni.
Mátyus János: –
Hogy játékban jobbak voltunk-e, azt nem tudom, majd a szakértők eldöntik… Az eredmény alapján felénk billen a mérleg nyelve, talán egy kicsit többet tettünk a győzelemért. Roppant kemény találkozó volt, jól szervezett csapat ellen játszottunk. A fiúk a szívüket, lelküket kitették a pályára. Összességében megérdemelten nyertünk.

PÉCSI MFC–SZEGED-CSANÁD GA 1–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Csonka Bence (Kis Zoltán, Rózsa Dávid)
PMFC:
Helesfay – Preklet, Gajág, Rácz L., Katona L. – Tölgyesi, Bartha (Németh M., a szünetben) – Grabant (Tihanyi, 89.), Geiger (Batizi-Pócsi, 74.), Hegedüs M. – Adamcsek (Kónya D., a szünetben. Vezetőedző: Vass László
SZEGED: Takács J. – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl – Kóródi (Haruna, 66.), Jovanovic, Oláh G., Varga Sz. – Dobos Á. (Gajdos, 58.), Grumics. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Geiger (1–0) az 59., Haruna (1–1) a 77. percben
Kiállítva: Rácz L. a 40. percben
Vas László: – Büszke vagyok a fiúkra, bár nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy elterveztük. Az első félidőben igyekeztünk helyzeteket kialakítani, de a kiállítás után át kellett szervezni a játékunkat. Próbáltunk veszélyes kontrákat vezetni, tetszett a mentalitásunk és a harcosságunk. Sok hiányzónk volt, így bár nem szoktam ilyet mondani, de elégedett vagyok az egy ponttal, bár több volt ebben a meccsben.
Dragan Vukmir: – Nagy küzdelem folyt a pályán, három pontért jöttünk: a kiállítás után volt is rá esélyünk, de a támadójátékunkban akadtak hiányosságok.

BUDAÖRSI SC–KAZINCBARCIKAI SC 3–2 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Veizer Roland (Horváth Zoltán, Bertalan Dávid)
BUDAÖRS: Szabó B. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Pintér D. – Molnár Cs., Horváth E. (Sajbán Miklós,, 64.), Petneházi, Molnár T. (Fényes, 86.) – Halmai (Halácsi, 81.), Pethő.Vezetőedző: Márkus Tibor
KAZINCBARCIKA: Horváth L. – Oldal, Dávid Z., Fótyik, Mikló (Oltean, 86.) – Tóth-Gábor, Toma, Németh T., Kovác – Takács T., Kovács M. (Tóth L., 70.) Vezetőedző: Kriston István
Gólszerző: Petneházi (1–0) az 56., Takács T. (1–1) a 60., Pethő (2–1) a 66., Molnár T. (3–1) a 73., Oldal (3–2) a 76. percben
Kiállítva: Molnár Cs. a 82. percben
Márkus Tibor: – Rendkívül nehéz mérkőzés volt, de számítottunk erre. Végig volt tartása a csapatnak, a meccs fordulópontjaiból mi jöttünk ki jobban.
Kriston István: – Az első félidőben inkább mezőnyjáték folyt a pályán, mindkét csapat előtt adódott egy-egy nagy lehetőség. A második félidőre úgy mentünk ki, hogy megpróbáljuk megnyerni a meccset, szereztünk is két gólt, de ilyen kiélezett szituációban nem szabad hármat kapni. A mérkőzés végén megpróbáltuk megmenteni legalább az egyik pontot, de sajnos nem jártunk sikerrel.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BFC SIÓFOK 1–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza,
Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács Tamás (Varga Gábor, Belicza Bence Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári, Fodor F. – Márkus – Hamed (Györgyi, 50., Svedjuk, 78.), Paku, Zamostny (Kovács N., 78.), Kalocsai – Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Izing, Kiss B. – Tajthy, Nikházi (Balogh B. B., 56.) – Gaál (Elek B., 73.), Cipf, Kecskés – Horváth P. Szakmai igazgató: Mihalecz István
Gólszerző: Hamed (1–0) a 28., Cipf (11-esből, 1–1) a 45+1., Elek B. (1–2) a 80.percben
Kiállítva: Jánvári (82.)
Gálhidi György:
– Ez egy ilyen nap volt, rengeteg rossz döntést hoztunk, minden borult, amit elképzeltünk. Kezdődött a vitatható tizenegyessel, amit mi a másik oldalon nem kaptunk meg. Aztán jött a kihagyott ziccer, a rossz hazaadás, a kiállítás, tehát a fejekben valami nem jól működött, ebben látom a vereségünk okát.
Mihalecz István: – Mélyről jövünk, és remélem, folyamatos lesz az emelkedésünk. Megdolgoztunk érte, hogy szerencsénk legyen, jó ütemben egyenlítettünk, ami után felcsillant a győzelem esélye is, amit megragadtunk. Ha nem is játszottunk jól, hatalmas szívvel kicsikartuk a győzelmet.

DOROGI FC–SZOLNOKI MÁV FC 1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, zárt kapuk mögött. Vezette
: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Mayer Gábor)
DOROG: Borsos – Kárász, Dlusztus, Belényesi, Papp M. – Rjasko – Zuigéber, Lénárt, Nagyházi (Tóth Barnabás, 76.), Szerencsi (Zabari, 91.) – Kanalos. Vezetőedző: Fenyvesi László
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Horgosi, Kovács O., Tamás L. – Csirmaz, Tisza (Tóth Benjámin, 87.), Kónya, Földi M. (Berdó, 72.), Kotula – Novák, Lakatos I. (Vólent, 79.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Kónya (0–1) a 27., Zuigéber (1–1) a 29. percben
Fenyvesi László
: – Az első félidő a miénk, a második a Szolnoké volt, így igazságos a pontosztozkodás. Több hiányzónk ellenére pozitívum, hogy volt tartása a csapatnak.
Csábi József: – A mérkőzés elején nem találtuk a ritmust, de vezetést szereztünk, azonban gyorsan egyenlített a Dorog. A második félidőben minden tekintetben felülmúltuk a hazaiakat, de nem sikerült a győztes gólt megszerezni.

DEBRECENI EAC–FC AJKA 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Kovács Gábor)
DEBRECEN: Zöldesi – Sárosi, Bényei B., Papp F., Zachán, Orosz M. – Nikitscher (Sándor T., 80.), Spitzmüller (Kertész T., 57.), Nagy K., Rezes (Kiss B., 50.) – Sidibe. Vezetőedző: Sándor Tamás
AJKA: Horváth D. – Görgényi, Heffler T., Tar, Csemer – Szekér, Kenderes Z. – Rétyi (Földi B., 59.), Zsolnai R., Csizmadia Z. (Szűcs K., 88.) – Nagy M. (Stoiacovici, 59.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Görgényi (0–1) az 59. percben
Sándor Tamás
: – Végig dekoncentráltan futballoztunk, a legegyszerűbb passzokat is elrontottuk, így megérdemelten nyert az Ajka.
Kis Károly: – Ezúttal nem játszottunk olyan jól, mint a legutóbbi három meccsünkön, amelyeken csak egy pontot szereztünk, de az akaraterőnknek köszönhetően megszereztük a számunkra fontos győzelmet.

1. Vasas FC 33 20 8 5 54–31 +23 68
2. Debreceni VSC 33 20 7 6 71–30 +41 67
3. Gyirmót FC Győr 33 19 6 8 48–28 +20 63
4. Pécsi MFC 33 16 12 5 46–24 +22 60
5. FC Ajka 33 16 4 13 59–44 +15 52
6. Nyíregyháza Spartacus 33 14 9 10 36–25 +11 51
7. Szombathelyi Haladás 33 13 11 9 42–31 +11 50
8. Budaörs 33 15 4 14 54–54 0 49