Tíz emberrel is pontot szerzett a Pécs a Szeged ellen

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.04.18. 16:50
Grabant többször is meg tudta verni védőit (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a játéknap előtt negyedik helyezett Pécsi MFC a 12. Szeged-Csanádot látta vendégül. Bár a baranyaiak ötven percet emberhátrányban futballoztak, vezetést tudtak szerezni, és egy pontot végül sikerült otthon tartaniuk.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SZEGED-CSANÁD GA 1–1 (0–0)

Pécs, PMFC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Csonka Bence (Kis Zoltán, Rózsa Dávid)
PMFC: Helesfay – Preklet, Gajág, Rácz L., Katona – Grabant (Tihanyi, 89.), Tölgyesi, Bartha (Kónya D., a szünetben), Hegedűs – Geiger (Batizi-Pócsi, 74.), Adamcsek (Németh M., a szünetben). Vezetőedző: Vas László
Szeged: Takács J. – Ódor, Szilvási, Moga, Mohl – Jovanovics, Oláh G. – Kóródi (Haruna, 66.), Varga Sz., Dobos (Gajdos, 57.) – Grumics. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Geiger (59.), ill. Haruna (77.)
Kiállítás: Rácz L. (40.)
Vas László: – Büszke vagyok a fiúkra, bár nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy elterveztük. Az első félidőben igyekeztünk helyzeteket kialakítani, de a kiállítás után át kellett szervezni a játékunkat. Próbáltunk veszélyes kontrákat vezetni, tetszett a mentalitásunk és a harcosságunk. Sok hiányzónk volt, így bár nem szoktam ilyet mondani, de elégedett vagyok az egy ponttal, bár több volt ebben a meccsben.
Dragan Vukmir: – Nagy küzdelem folyt a pályán, három pontért jöttünk: a kiállítás után volt is rá esélyünk, de a támadójátékunkban akadtak hiányosságok.

Jobban kezdett a PMFC a Szegednél, hiába alakított ki azonban többször is veszélyes helyzetet az első fél órában, a kaput nem igazán találta el. Ekkor felébredt a vendég együttes is, és főleg Kóródi oldalán többször is ziccerig jutott. A 40. percben pedig épp a jobbszélső kilépését követően a játékvezető egy vitatható döntéssel kiállította a pécsi Rácz Lászlót.

A PMFC emberhátrányban sem esett össze, sőt, a fordulást követően még nagyobb elánnal játszott, és az 59. percben meg is lett ennek az eredménye. Geiger a tizenhatos bal sarkáról mesterien lőtt a hosszú felsőbe, 1–0.

Az emberhátrányt viszont nem tudták teljesen eltüntetni Tölgyesiék, így egyre nagyobb nyomást tudott helyezni a vendég együttes a hazai védőfalra, illetve a több bravúrt is bemutató Helesfayra. A 77. percben megtört a hazaiak ellenállása: Varga Szabolcs centerezésére érkezett remek ütemben a csereként beállt Haruna, és két méterről becsúszva a kapuba sodorta a labdát, 1–1.

Többször viszont már nem tudta ziccerig játszani helyzeteit a Szeged, így a csapatok kénytelenek voltak beérni az egy-egy ponttal.

20. Debreceni EAC33 5 12724–63–3916

Vége a találkozónak! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

89. perc: Grabant helyére Tihanyi érkezett a Pécsbe.

87. perc: Varga Szabolcs is lesen volt az indításnál.

87. perc: Gajdost állította meg lesen a játékvezető.

83. perc: Ódor szlalomozott el a pécsi védők között ziccerig, de lövésébe Preklet önfeláldozóan bele tudta vetni magát.

77. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlít a Szeged!Varga Szabolcs ugrott ki a bal szélen, majd középre centerezett, ahol Haruna becsúszva két méterről a kapuba gyötörte a labdát. 1–1

76. perc:Gajdos sárgult be.

74. perc: Cserélt a PMFC! Geiger helyére Batizi-Pócsi érkezett.

66. perc: Kóródi helyére Haruna érkezett a Szegedbe.

62. perc:Hegedűs cselezett a tizenhatos bal szélén, majd lőtt is a rövid alsó felé, de Takács János jó helyen állt.

59. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC!Geiger kapott labdát a Szeged tizenhatosának előterében, és tizenhét méterről, kicsit balról kilőtte a hosszú felsőt. 1–0

57. perc: Dobos helyére Gajdos érkezett a Szegedbe.

56. perc: Tölgyesi kapott Hegedűstől remek labdát a tizenhatos bal sarkánál, de lövése messze fölé ment.

53. perc: Kódór beadását Dobos lőtte öt méterről a bal kapufa mellé, de Helesfay óriásit védett.

48. perc: Mohl Dávid eresztett meg egy erős löketet 19-20 méterről kicsit balról, de elkerülte a hosszú felsőt a lövése.

46. perc:. A PMFC kettőt cserélt, Bartha helyén Kónya Dávid, illetve Adamcsek helyett Németh Márk érkezett.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Vége az első félidőnek!

41. perc: Varga Szabolcs szabadrúgása veszélyesen tekeredett, de pár centivel elvétette a célt.

Rácz László (becsúszik) még az első félidőt sem fejezhette be (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

40. perc:Rácz László és Kóródi futott versenyt, s eközben a pécsi védő megpróbálta elpöckölni a labdát, de a támadót is eltalálta. A játékvezető piros lappal honorálta az esetet.

35. perc: Kóródi jobboldali centerezésére Varga Szabolcs érkezett remek ütemben, de Gajág bele tudott vetődni a két méterről eresztett lövésbe.

33. perc: Jovanovics a sorfalba bombázta a 17 méteres szabadrúgást.

32. perc: Grabant buktatta a meginduló Dobost, így ismét veszélyes helyről végezhet el szabadrúgást a Szeged.

28. perc: Kóródi ugrott ki remekül a jobb oldalon, de Helesfay remekül mozdult ki a kapujából, így Kóródi nem tudott kapura lőni. Reklamálásért Dragan Vukmir kapott sárga lapot, szerinte tizenegyesnek kellett volna következnie a kapus és a támadó találkozása után.

23. perc: Grumics lőtte fölé a tizenhatos sarkáról elvégzett szabadrúgását.

20. perc: Egy szegedi szabadrúgást követően kontrázott a PMFC remekül. Geiger rohant el a jobb szélen, majd Hegedűs elé próbált tálalni, de Jovanovics jó ütemben ért vissza, így megakadályozta a lövést.

Adamcsekre nagyon figyeltek a szegedi védők  (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

19. perc: Adamcsek ugratta ki Geigert, aki a tizenhatoson belül a jobb lábára cselezett, de keresztbe előtte a labdát. A tizenhatos és az alapvonal találkozása környékén ment ki a labda.

15. perc:Katona baloldali beadása centikkel szállt el Grabant feje felett.

12. perc:Grumics kapott sárga lapot egy kései belépőért.

10. perc: Geiger tört befele a bal oldalról, majd 8 méterről tüzelt, s bár Szilvási lábai között elment a labda, a kaput azonban nem találta el.

Adamcsek szögletét Takács (sárgában) bokszolta vissza a mezőnybe  (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

6. perc:
Adamcsek baloldali szögletét Takács János kibkszxolta a mezőnybe a kapu torkából, de a Pécs így újabb támadást vezethetett. Grabant beadását Tölgyesi fejelhette el, de Takács jó helyen volt.

1. perc:Elkezdődött a találkozó! A kékben játszó Szeged indította útjára a labdát!

Készen áll a PMFC a Szeged elleni csatára  (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző héten Gyirmóton háromgólos előnyt elszórakozó Pécsi MFC a Dragan Vukmirral a legutóbbi öt fordulóban nyolc pontot gyűjtő Szeged-Csanád GA ellen. Az őszi találkozójukon a baranyaiak 1–0-ra nyerni tudtak a Tisza partján.