A Haladás nyerte a forduló rangadóját az ETO ellen

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2022.08.14. 17:20
Nagy az öröm Szombathelyen, még mindig veretlen a csapat (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában a Haladás az ETO FC Győrt fogadta. A vasi gárda Hursán találatával a 31. percben szerezte meg a vezetést, majd az első félidő hajrában gyors gólváltást követően alakult ki a 2–1-es végeredmény.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–ETO FC GYŐR 2–1(2–1)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum,2532néző.Vezette: Kovács J. Zoltán (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)
HALADÁS: Verpecz–Simut, Csató, Németh M., Bosnjak–Derekas, Hursán, Sipos Z. (Nyíri, 85.), Doktorics (Horváth R., 61.) –Molnár R. (Bartusz, 79.), Borvető (Lencse, 61.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
ETO FC GYŐR: Kovácsik–Kovács K. (Kiss Balázs. 69.), Csonka, Csinger, Papp–Babati (Bencze, 69.), Kiss Bence, Benczenleitner, Kiss M. (Toma, 79.) –Vitális, Borsos F. (Óvári, 69.). Vezetőedző: Timár Krisztián
Gólszerző: Hursán (1–0) a 31., Borsos (1–1) a 38., Sipos Z. (2–1) a 45. percben
Németh Szabolcs: – A csapat egységének köszönhető, hogy győztünk. Mindenki odatette magát a győzelem érdekében, és ez meghozta az eredményt.
Tímár Krisztián: – A második félidőre sikerült rendezni sorainkat, agresszíven játszottunk, de a támadójátékunk nem volt eredményes. Ezen a téren még sokat kell javulnunk. Bosszús vagyok, mert két szabadrúgás után kaptunk gólt.

Remek hangulatban kezdődött a mérkőzés, mindkét tábor kitett magáért, de a hazaiak voltak a jóval hangosabbak. Egyik csapat sem állt be védekezni, ezért aztán az első félidő kifejezetten jó iramú, változatos játékot hozott. A vasiak szereztek vezetést Hursán révén (1–0), de a győriek hamar egyenlítettek Borsos találatával (1–1). Csakhogy a félidő lefújása előtt – már a ráadásban –, a félidő utolsó momentumaként Sipos kilőtte a bal felső sarkot.

A szünet után is folytatódott a jó iramú játék, a vendégek mentek előre az egyenlítésért. Ám a hazaiak sem álltak be védekezni, nem ültek rá a vezetésükre. Izgalmas volt a játék, amelyet több kisebb-nagyobb belemenés is tarkított. A Haladás jól játszva megérdemelten győzött a hozzá hasonlóan szintén nyíltan futballozó Győr ellen. 2–1

20. Dorogi FC333–11–80

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

90+2: Bence 21 méteres szabadrúgását hárította Verpecz.

Négy perc lesz a hosszabbítás.

87. perc: Csere a vendégcsapatban, Kiss Bence helyett Bacsa Patrik állt be.

86. perc: Győri sárga, Vitális kapta.

85. perc: Csere a Haliban, Sipos helyett Nyíri érkezett.

79. perc: Csere itt, csere ott. Az ETO-ban Kiss Máté helyett Toma György, a Haladásban Molnár Rajmund helyett Bartusz Dániel állt be.

75. perc: Molnár és Papp csúszott össze, mindkét játékost ápolni kell. Majd miután mindketten talpra álltak, a játékvezető Molnárnak kiosztott egy sárga lapot.

70. perc:Ivószünet

69. perc: Hármascsere az ETO-ban, Kovács Krisztiánhelyett Kiss Balázs, Borsos Filip helyett Óvári Zsolt és BabatiBenjámin helyett BenczeMárk állt be.

67. perc: Győri szabadrúgás után Borsos nyolc méterről, ollózva lőtt kapura, Verpecz bravúrral, lábbal védett.

66. perc: Hursán kapott sárga lapot

61. perc: Kettős csere a Haladásban. Doktorics helyett Horváth és Borvető helyett Lencse állt be.

53. perc: Csonka kapott sárga lapot.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Vége az első félidőnek.

45+1. perc:GÓÓÓL! Sipos végzett el szabadrúgást kissé balról, 24 méterről. Lövése egy győri lábon megpattanva a bal felső sarokba vágódott (2–1).

Egy perc a hosszabbítás.

42. perc: Egy jobb oldali beívelés után Babati fejelt tíz méterről, Verpecz elvetődve védett.

40. perc: Babati terült el a tizenhatoson belül két védő között - sárga lapot kapott műesésért.

Győri gólöröm: Borsos Filip egyenlített (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

38. perc: GÓÓÓL! Kiss Bence ugratta ki Borsost, aki két védő között kilépett, majd 14 méterről, balról, ballal a bal sarokba lőtt (1–1).

35. perc: Kiss Máté jobbról, 18 méterről végzett el szabadrúgást, lövése alig suhant el a felső kapufa felett.

Derekas Zoltán lövését Kiss Bence próbálta blokkolni (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

31. perc: GÓÓÓL! Doktorics jobb oldali szabadrúgását a bevetődő Hursán öt méterről a kapu közepébe helyezte (1–0).

Lassan félóra telik el a meccsből, az utóbbi tíz percben a győriek kezdeményeztek többet.

26. perc: Vitális lőtt 17 méterről, Verpecz elvetődve szögletre ütötte a labdát. A szöglet után Csonka elé került a labda, aki 12 méterről nagy helyzetből a bal sarok mellé lőtt.

Molnár Rajmund lendületesen futballozott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

24. perc:Ivószünet

23. perc: Babati 19 méterről, kissé balról tüzelt, a labda elpattogott a bal sarok mellett.

18. perc: Doktorics balról, ballal, 22 méterről lőtt, de Kovácsik biztosan védett.

17. perc: Sipos jobb oldali beadását Borvető kilenc méterről a léc fölé fejelte.

A hangulatra nem lehet panasz, a hazai tábor szokás szerint apait-anyait belead, de Győrből is érkezett körülbelül 100 drukker.

Tíz perc telt el a meccsből, egyelőre a Haladás kezdeményez többet és játszik veszélyesebben.

7. perc: Kapufa! Derekas jobb oldali beadását Borvető hét méterről a felső lécre fejelte.

1. perc: Az ETO kezdte a játékot.

A mérkőzés a héten elhunyt Tóth József emlékére egyperces gyásszünettel kezdődött és megemlékeztek a Haladás korábbi, legendás kapusáról, Szarka Zoltánról is, aki a héten ünnepelte volna 80. születésnapját.

A győrieknél az előző szezonban még Szombathelyen futballozó Kiss Bence a kezdőben kapott helyet, míg a szintén volt szombathelyi Kovács István nem szerepelt a meccskeretben. Priskin Tamás pedig a kispadon foglalt helyet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az ezidáig veretlen Haladás, a felemás rajtot produkáló Győr ellen.