Bényei duplája három pontot ért a Diósgyőrnek

S. L.S. L.
2022.08.14. 17:24
A diósgyőriek örülhettek a Tisza partján (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában Bényei Ágoston két góljára csak Vólent Roland tudott válaszolni tiszakécskei részről. A DVTK kivédekezte a hajrát, így 2–1-es győzelemnek és három pontnak örülhetett.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–DIÓSGYŐRI VTK 1–2 (0–1)
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum,700 néző. Vezette: Farkas Tibor (Sinkovicz Dániel, Szabó Dániel)
TISZAKÉCSKE: Antal– Balázs B., Végső, Máté Zs., Farkas N. (Gyurján, a szünetben) – Lovas A. (Lovas Zs., a szünetben), Pongrácz, Erdei C., Winkler A. (Vachtler Cs., 60.) – Zamostny (Szekér, 60.), Horváth Z. (Vólent, 70.).Vezetőedző: Visinka Ede
DIÓSGYŐR: Danilovic– Farkas D., Hegedűs J., Szatmári Cs., Bárdos – Holdampf, Bényei Á. (Koman, 68.) – Radics M. (Szőke A., a szünetben), Bertus (Viczián, 90+3.), Vajda (Jurek 75.) – Lukács D. (Eppel, 68.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző:Vólent (75.), ill. Bényei (29., 46.)
Visinka Ede:– Megérdemelten nyert a Diósgyőr. Mi 60-70 percig nagyon félénken játszottunk. Ez nem elég. Szenvedély nélkül nem lehet ezt a sportot űzni. Az utolsó húsz percre tudunk alapozni. A DVTK kihasználta könnyelmű hibáinkat. A csapatom szerencsés hajrával talán az ikszet is kiharcolhatta volna, de ki kell mondanom, hogy nem volt benne a meccsben a siker. Sokat dolgoztunk eddig is, de még nem állt össze a csapatunk. Remélem, már szerdától összeállnak a dolgok, és elindulunk felfelé.
Dragan Vukmir: – Ilyen nehéz mérkőzésre számítottunk. Hamarabb le kellett volna zárnunk a meccset, de kimaradtak a helyzeteink. A vége így izgalmas lett, de ettől érdekes a futball. Bízom a csapatban, mert jól dolgozik a társaság. Most közepesen játszottunk, és szereztünk három pontot, ennél csak jobb lehet.

A meccs elejét nagyban meghatározta, hogy a tizedik percben hatalmas zivatar érkezett meg a Tisza partjára. A játékosok csúszkáltak és pontatlanul játszottak a szakadó esőben. Talán ennek is köszönhető, hogy az első félidőben kevés nagy helyzet volt. A vezetést a Diósgyőr szerezte meg Bényei Ágoston révén.A vendégek csatára kapu előtti kavarodás után maradt üresen, így könnyen helyezhette a labdát a kécskei kapuba. A hazaiakat megfogta a kapott gól, a félidő hátralevő részében nagy lehetőség már nem alakult ki.

A második félidő gyors diósgyőri góllal kezdődött, lélektani szempontból a hazaiak a lehető legrosszabbkor kapták a találatot.Bényei volt újfent eredményes – 2–0-ra vezettek a vendégek. Jobb oldali beadás után a fiatal DVTK-játékos üresen érkezett a hosszún, és könnyedén belsőzte a kapuba a labdát. A Tiszakécske játéka a 70. perc környékén élénkült meg. Jól szálltak be a cserék a meccsbe, Vólent és Gyurján kimondottan agilisan futballozott. A 75. percbenVólent egy kiugratás után jobbal a hosszú alsóba lőtt Danilovic mellett, majd volt még egy lehetősége a hajrában az egyenlítésre, de nem sikerült hálóba terelnie a labdát. 1–2

20. Dorogi FC333–11–80
Szőke Adrián többször lőtt kapura a hajrában (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés.

90+3. perc: Bertus helyett Viczián a pályán.

90. perc:Koman kapott sárga lapot.

A tiszakécskeiek igyekeznek nyomást gyakorolni a diósgyőriekre az utolsó percekben.

75. perc:Cserélt a DVTK: Vajda helyére Jurek érkezett.

75. perc: GÓÓL! A csereként beálló Vólent szépített. A kécskeiek csatára jobbal a hosszú alsóba lőtt Danilovic mellett, 1–2.

74. perc:Szőke Adrián kapott sárga lapot visszahúzásért.

70. perc: Horváth Z. helyett Vólent R. a pályán a kécskeieknél.

68. perc: Kettős diósgyőri csere: Lukács helyett Eppel a pályán, míg Bényei helyett Komanszállt be a mérkőzésbe.

60. perc: Újabb kécskei kettős csere: Zamostny helyére Szekér, Winkler helyére Vachtler érkezett.

59. perc: Bényei vezette a labdát középen, majd 17 méterről lőtt. Antal nagyot védett.

53. perc: Erdei beadása után Horváth fejelt centikkel a kapu mellé.

46. perc: GÓÓL! Bényei újabb góljával már 2–0 a vendégeknek. Egy jobb oldali beadás után Bényei érkezett üresen a hosszún és könnyedén belsőzte a kapuba a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben két tiszakécskei csere történt: Lovas Andor helyére Lovas Zsombor érkezett, még Farkas Norbert helyére Gyurján Bence lépett a pályára. A diósgyőrieknél Radics Márton helyére Szőke Adrián jött.

Uralta a játékot a DVTK (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Érkeznek a pályára a csapatok.

45. perc: Eseménytelenebb percek után véget ért az első félidő.

29. perc: GÓÓL! Bényei Ágoston góljával vezet a DVTK. A vendégek csatára egy kapu előtti kavarodás után maradt üresen, így könnyen helyezhette a labdát a kécskei kapuba, 0–1.

21. perc: Vajda Botond próbálkozott 18 méterről. Labdája jócskán fölé szállt.

10. perc: Jókora zivatar alakult ki, erős széllel.

8. perc: Máté Zsolt veszélyeztetett egy szöglet után a DVTK kapuja előtt. A labda a jobb kapufa mellett hagyta el a pályát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Molnár István az egykori kiváló tiszakécskei középpályás végzi el az ünnepélyes kezdőrúgást. Molnár 1997-ben az NB I második fordulójában lőtt gólt a Diósgyőrnek kécskei színekben. Azon a meccsen 2–0-ra győzött a Tiszakécske.

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazai Tiszakécskei LC játékosai fehér mezben, a diósgyőriek pirosban vágnak neki a találkozónak.

A 90-es évek derekán hatalmas csatákat vívott egymással a Tiszakécske és a Diósgyőr az NB II-es bajnoki címért. Az idősebb szurkolók számára a mai napig felejthetetlen futballélményeket ajándékoztak ezek a rangadók. A Tiszakécskei LC–DVTK a mai napig presztízsmeccsnek számít.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a rosszul rajtoló Diósgyőr a Tiszakécske otthonában.