Hiába támadott a Szpari, döntetlennel kell beérnie

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.02.05. 13:50
Nem bírt egymással a két csapat (Fotók: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus a közvetlen rivális Siófokot fogadta Balmazújvárosban. A piros-kékek vezettek, és a második félidőben is nagy helyzeteket dolgoztak ki, ám a vendégek ponttal távoztak (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BFC SIÓFOK 1–1 (1–1)
Balmazújváros, 200 néző. Vezette: Rúsz Márton (Varga Gábor, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol (Szerető, 67.), Baki, Deutsch, Nagy B. – Sigér Á. – Pekár, Gresó (Kovácsréti, 78.), Pantovics (Adamcsek, 78.), Pataki B. (Farkas Bendegúz, 67.) – Ramos (Oláh B., 64.). Vezetőedző: Visinka Ede
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni Á., Varga B. – Szakály A., Varjas – Major G. (Dénes Cs., 90+2.), Volter (Nyitrai, 58.), Horváth P. (Makrai, 73.) – Farkas Balázs. Szakmai igazgató: Dragan Vukmir
Gólszerző: Pataki B. (27.), ill. Farkas Balázs (45.)
Visinka Ede:
– Szerettünk volna nyerni, amiért mindent megtettünk, jól is játszott a csapat, hiszen a gól mellett helyzeteink voltak, és kapufát rúgtunk, de határozottabbnak kell lennünk a kapu előtt. A csapat összességében előrefelé és hátul is jól néz ki, a helyzetkihasználásunkon kell javítani.
Dragan Vukmir: – Gratulálok a játékosaimnak, mert nehéz mérkőzést játszottunk a rutinos Nyíregyházával. Küzdelmes meccsen mindkét oldalon adódtak helyzetek. Meg kell becsülnünk ezt az egy pontot, a végén még fontos lehet.

20. Dorogi FC22451322–38–1617

Sikeres tavaszi kezdés után a Nyíregyháza Spartacus és a Siófok is arra készült, hogy folytatja a zárkózást a középmezőny elejéhez. A hazai mérkőzéseit újra Balmazújvárosban játszó Szpari kezdett jobban, letámadta ellenfelét, és többször is eljutott a vendégek tizenhatosáig, ám támadásai sokáig nem jelentettek igazán nagy veszélyt. Közel fél óra elteltével aztán az egyébként is nagyon aktív Pataki Bence jó ütemben robbant a kapu elé, és élete első NB II-es góljával megszerezte a vezetést a piros-kékeknek.

Ezután a Balaton-partiak kezdeményeztek. Noha Farkas Balázs előrevágott labdából talált be, megérdemelten egyenlítettek a vendégek.

A második játékrészben győzelemre játszott a Spartacus, elpuskázott ziccerek mellett Pantovics Nikola a lécet találta el. A siófokiaknak egy-egy veszélyesnek tűnő megindulást leszámítva nem volt már veszélyes akciója, ám hátul állták a sarat, így pontot szereztek idegenben. 1–1

Köszönjük a figyelmet!

Véget ért a mérkőzés, 1–1 a végeredmény.

90+3. perc: előbb Hutvágner, kicsivel később Horváth Milán kapott sárga lapot.

90+2. perc: Dénes érkezett Major helyett.

Három perc a ráadás.

89. perc: Deutsch kapott sárga lapot.

88. perc: Kovácsréti remek passzát rosszul vette át Oláh, a labda jó volt még Farkas Bendegúznak is, ám ő sem lőtt ziccerben, így elszállt a lehetőség.

84. perc: Ramost váltotta Oláh.

Egy-egy veszélyesnek tűnő beadás előfordul mindkét kapu előtt, egyébként az utóbbi 15-20 perc kevés lehetőséget hozott.

78. perc: Adamcsek és Kovácsréti be, Pantovics és Gresó le.

A nyíregyházi szurkolók lelkesen buzdították csapatukat

A két gárda Balmazújvárosban 2021. októberében játszott egymással, akkor 0–0-s végeredmény született.

74. perc: valaki sárga lapot kapott a siófoki kispadon.

73. perc: Horváth Péter helyett Makrai a pályán.

70. perc: Baki sárga lapot kapott a Nyitrain elkövetett szabálytalansága miatt.

69. perc: Farkas Bendegúz nagy helyzetben lövés helyett passzolt, Ramos a védője mellett elesett, így nem tudott lőni.

67. perc: Pataki helyett Farkas Bendegúz a pályán, Szerető Szokolt váltotta.

60. perc: Ramos remekül ugratta ki Patakit, aki éles szögből tüzelt, lövését Hutvágner védte.

58. perc: Nyitrai váltotta Voltert.

58. perc: HELYZET! Gresó előkészítése után Pantovics 14 méterről a lécre lőtt.

54. perc: Pekár lövését Debreceni fejelte szögletre.

A nyíregyházi klub honlapja felidézte a két csapat 1998. szeptember 12-i mérkőzését. A Nyírség Spartacus feljutva az élvonalba 3–1-re legyőzte a Siófokot Milos Janics, Szatke Zoltán és Kirchmayer Tibor találataival.

46. perc: elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt a szünetben.

Pataki Bence élete első NB II-es gólját jegyezte

Mint ismert, a Spartacus stadionépítés miatt másfél éve albérletbe kényszerül. A 2021–2022-es idényben Balmazújvárosban játszotta a hazai mérkőzéseit, a mögöttünk hagyott őszi szezonban Sényőn, mától ismét a Hajdú-Bihar vármegyei városban látja vendégül az ellenfeleit. Az előző évadban pozitív volt a Szpari balmazújvárosi mérlege, 24–18-as gólkülönbséggel 9 győzelmet, 6 döntetlent és 4 vereséget jegyzett.

Véget ért az első félidő!

45. perc: GÓL!Szakály előrevágott labdájáért Baki ésFarkasharcolt, utóbbi nyerte a párharcot és már egyedül törhetett kapura, majd 8 méterről jobbal átemelte Fejért.1–1

41. perc: Ramos labdaszerzés után nagyot sprintelt és lövésig jutott, de nem találta el jól a labdát, Hutvágner ziccert fogott. A másik oldalon Major próbálkozását blokkolta Nagy.

A nyíregyházi szurkolók egy csoportja a télen érkezett vezetőedző, Visinka Ede nevét skandálták. A szakember gyorsan elnyerte a drukkerek bizalmát.

38. perc: Baki a kapujától 4-5 méterre tisztázott.

36. perc: Horváth P. fejesét könnyen megfogta Fejér. A gól óta többet birtokolja a labdát a Siófok.

33. perc: a vendégek ötletes szabadrúgás-variációból lövésig jutottak, ám blokkolt a hazai védelem.

A 19 éves Pataki Bence először szerzett gólt az NB II-ben.

30. perc: most Gresó adott be jobb oldalról, ez a passz nem jutott el Patakihoz, Hutvágner ütötte el a labdát.

Pataki Bence szerezte a nyíregyháziak találatát

27. perc:GÓL! Ramos az alapvonalnál, jobb oldalt cselezte magát a 16-oson belülre, laposan passzolt Patakihoz, aki 4 méterről, jobbal a kapu közepébe lőtt. 1–0

24. perc: Debreceni lerántotta a leshatárról kiugró Ramost. Ez is csak sárga lap.

23. perc: ide-oda pattogott a labda a vendégek tizenhatosa előtt, végül Pataki került helyzetbe, de 14 méterről gyengén lőtt, Hutvágner könnyen fogta a próbálkozást.

20. perc: Pataki első beadása pontatlan volt, ám visszaszerezte a labdát és Pekár elé tálalt, aki laposan mellé lőtt 16 méterről.

Legutóbb augusztus 14-én találkoztak a felek, akkor a Siófok Horváth Péter 1. percben szerzett találatával 1–0-ra győzött hazai pályán.

17. perc: ezúttal Pantovics kapott sárga lapot, amiért rátartott Polényi lábára.

15. perc: Pantovics startolt volna rá egy indításra, ám Major lerántotta őt. A siófoki játékos sárga lapot kapott, talán az mentette meg, hogy – bár utolsó ember volt – a félpályánál történt az eset.

A két csapat idáig 26-szor találkozott egymással, 13 mérkőzést a Nyíregyháza nyert meg, 7 alkalommal a Siófok diadalmaskodott.

8. perc: siófoki kontra szöglettel ért véget, a sarokrúgás után Volter közelről fejelt, földre pattant labdáját Fejér fogta. A másik oldalon Gresó egymás után több jó cselt mutatott be, az ő lövése is szögletre pattant.

4. perc: jobb oldalon vezetett szép támadást a Szpari, Szokol laposan passzolt a középen érkező Pantovicshoz, aki 10 méterről alaposan fölé lőtt.

2. perc: a Nyíregyháza letámadja ellenfelét, Gresó Mátyás egy távoli lövéssel kísérletezett, próbálkozása elkerülte a kaput.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavaszi szezont szombathelyi sikerrel kezdő Nyíregyháza az előző héten a Csákvárt legyőző Siófokkal szemben.