Mind a három pontot elhozta a Pécs Mosonmagyaróvárról

2023.02.05. 13:50
Horváth Kevin nagyon aktív volt (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)<br />
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a játéknap előtt 12. helyen álló Mosonmagyaróvár a harmadik Pécsi MFC-t fogadta. Az első gólra még válaszolni tudott a hazai csapat, de a kiegyenlített első félidő után a vendégek eldöntötték a három pont sorsát a második játékrészben (1–2).

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–PÉCSI MFC 12 (1–1)
Mosonmagyaróvár, 300néző. Vezette: Farkas Tibor (Huszár Balázs, Sinkovicz Dániel)
MOSONMAGYARÓVÁR:
Heinrich – Simita (Debreceni, 84.), Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Végh B., Gáncs (Buglyó, 78.), Illés D. (Sajbán Miklós, 84.) – Korbély (Vukasovic, 78.), Nagy Z., Jasarevic (Mayer Á., 60.). Vezetőedző: Horváth Csaba
PMFC:
Helesfay – Mayer J. (Gera Zalán, 58.), Rácz L., Pejovics, Katona L. – Szeles – Szabó M. (Svedjuk, 58.), Kocsis B, (Terbe, 89.), Kesztyűs, Harsányi (Krausz 79.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerző:
Papp Sz. (45.), ill. Tóth-Gábor (41.), Gera Zalán (72.)
Horváth Csaba
: – Az első félidő kiegyenlített volt, a második félidőben ötperces rövidzárlat miatt kaptunk ki.
Weitner Ádám: – Nagyon örülök a győzelemnek, hiszen itt nehéz nyerni. Szervezetten, fegyelmezetten játszottunk, és eredményesen támadtunk.

Sok párharc jellemezte a találkozót (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

A mérkőzést agresszívan kezdte mindkét csapat, az első percekben rengeteget volt levegőben a labda, kellet pár perc, hogy a játékosok felvegyék a ritmust a mély talajon. A 7. percben Jasarevic belőtt passzát Horváth Kevin vette át az ötösön, de lövése fölé ment. Ezután többnyire a mezőnyben folyt a játék, nem nagyon tudott egyik csapat sem helyzetet kialakítani. A hajrára fordulva szép összjátékot követően Harsányi emelte be a labdát a kapu előterébe, és Tóth-Gábor Kristóf nem hibázott két méterről, vezetéshez juttatva a vendégeket.

Papp Szilárd a játékrész végén fejjel egyenlített (1–1), majd a második félidőt aktívabban kezdték a csapatok az elsőnél. Az 52. percben Gáncs fejelt nem sokkal kapu fölé Illés beadásából, a 65. percben a gólvonalról mentett Deák, de hét perccel később már nem tudtak menteni a hazaiak. Katona beadására Gera Zalán érkezett jól, és közelről a kapuba talált. A hazaiak ezek után cserékkel próbálták meg fellendíteni a játékukat, de a Pécs nagyon fegyelmezetten védekezett az utolsó utáni percig, így meg tudta tartani az eredményt. 1–2

20. Dorogi FC22451322–38–1617
Gáncs Botond (feketében) mindent megtett, de ez ma nem ért pontot (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük a figyelmüket.

4 perc a hosszabbítás.

89. perc: A vendégek is cseréltek Kocsis helyére Terbe érkezett.

84. perc: Még kettőt cseréltek a hazaiak, Debreceni és Sajbán Miklós lépett pályára, Illés és Simita helyett.

79. perc: Harsányi helyett Krausz lépett pályára.

78. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Buglyó és Vukasovic lépett pályára, Gáncs és Korbély helyett.

Kétszer ünnepelhettek a pécsiek (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

72. perc: GÓÓL! Katona centerezett jól és a nemrég becserélt Gera Zalán lőtt a hálóba.

65. perc: Óriási mentés! A gólvonalról mentett az utolsó pillanatban Deák.

60. perc: Mayer Ádám lépett pályára Jasarevic helyett.

58. perc: Kettős csere a vendégeknél, Svedyuk és Gera Zalán lépett pályára, Szabó és Mayer János helyett.

52. perc: Illés vissza ívelte a labdát a kapu elé és Gáncs teljesen szabadon fejelhetett, de nem talált kaput.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Harsányi (pirosban) is gólveszélyesen játszott (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

45. perc: GÓÓÓL!! Rögtön jött az egyenlítés, egy szöglet után Papp Szilárd talált a kapuba! 1-1!

43. perc: Rácz kapott sárga lapot.

Az egyik pécsi gól (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

41. perc: GÓÓL! Harsányi középre adását Tóth Gábor Kristóf fejelte a kapuba 2 méterről. 0-1!

37. perc: Papp Szilárd kanalazta vissza a labdát a kapu elé, de Nagy Zoárd fejese nem sokkal ment a felső kapufa fölé.

20.perc: Illés becsúszása ért sárga lapot.

18. perc: Mayer János beadása ment el a kapu előtt, senki nem érkezett jól a vendégek támadói közül.

7. perc: Jasarevic adott középre Horváth Kevinnek, de 6 méterről leadott lövése pár centivel elkerülte a kaput.

1. perc. A vendégek indították útjára a labdát.

A vendégek piros mezben lépnek pályára, míg a hazaiak tiszta feketében fognak játszani.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a nyitányon egy hajrában elért góllal Ajkán pontot mentő Mosonmagyaróvár az előző hétvégén a Budafoktól meglepetésre hazai pályán kikapó, és ezzel a harmadik helyre visszacsúszó Pécsi MFC ellen.