Sima szombathelyi győzelmet hozott a győri rangadó

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.02.05. 13:50
Csilus Tamás zöld mezben, Kiss Máté fehérben (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a 8. helyen álló ETO FC Győr a 9. Haladást látta vendégül. Csernik kétszer volt eredményes, Molnár Rajmund kontra végén talált be Kovácsik kapujába, az ETO részéről pedig Vitális előbb éles szögből bevette Verpecz kapuját, majd kihagyott egy büntetőt.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–3 (1–3)
Győr, ETO Park, 712néző. Vezette:Takács Tamás (Ring Kevin, Szabó Dániel)
ETO FC GYŐR: Kovácsik – Kovács K., Szujó (Vingler, a szünetben), Fodor, Keresztes – Toma – Kiss M. (Kiss Bence, a szünetben), Vitális, Kiss Balázs (Borsos, 86.), Lacza (Csontos, a szünetben) – Morínígo (Priskin, 74.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
SZOMBATHELYI HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Devecseri, Horváth M. – Nyíri, Derekas, Csernik (Doktorics, 84.), Csilus – Rácz B. (Zvekanov, 90+1.), Molnár R. (Borvető, 86.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző
: Vitális (16.), ill. Csernik (9., 31.), Molnár R. (39.)
Tímár Krisztián: – Köszönőviszonyban sem volt a mérkőzésen az a mentalitás, amelyet a héten mutattak játékosaim. Elvesztettük a párharcokat, indiszponált védekezéssel könnyű gólokat kaptunk, és a fordulópontok lehetőségeit sem használtuk ki.
Michal Hipp: – Szervezett, összeszokott csapatnak tartom a Győrt. Ahéten végzett munkát igazolja az összecsapás, amelyen a labdaszerzések után kontrákból helyzeteket alakítottunk ki, és gólokat rúgtunk.

A győri szurkolók bizakodva várhatták a Haladás elleni mérkőzést, hiszen hétfőn a Szeged ellen sikerült pontot szereznie Tímár Krisztián csapatának. Már az első percekben nyilvánvalóvá tették a vendégek, hogy három pontért jöttek Győrbe: Csilus fejesénél a kapufa még segített Kovácsiknak, azonban a 9. percben már ő is tehetetlen volt Csernik lövése után. A szombathelyi gólra még volt válasza az ETO-nak, 16. percben Vitális bal oldali akció végén éles szögből helyezett a kapuba. Több nagy győri gólszerzési lehetőség az első félidőben már nem is adódott, a szombathelyiek azonban kétszer is betaláltak. Csernik távoli lövése után ismét a vendégek kerültek előnybe a 31. percben, nyolc perccel később pedig Molnár Rajmund a saját tizenhatosa előteréből kapott gólpasszt, a bizonytalankodó győri védők között pedig ő is eredményes tudott lenni.

A második félidőre hármat is cserélt Tímár. Az egyik cserejátékos, Kiss Bence a félidő elején máris jó cserének bizonyult, hiszen a vele szemben elkövetett szabálytalanság miatt büntetőt ítélt Takács játékvezető. Vitális tizenegyesét Verpecz kivédte, így nem tudott közelebb kerülne az ETO a Haladáshoz. Kisebb-nagyobb helyzetek ezt követően mindkét kapu előtt adódtak, de az eredmény nem változott, így a Haladás megérdemelten győzte le az ETO-t. 1–3

20. Dorogi FC22451322–38–1617

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmüket!

90+1. perc: Rácz B. helyett Zvekanov játszik a hátralévő időben.

86. perc: Cserél az ETO is: Kiss Balázs helyett Borsos Filip a pályán.

86. perc: Borvető Áron érkezik Molnár Rajmund helyére.

84. perc: Az első csere a vendégeknél: Cserniket Doktorics Áron váltja.

80. perc: Kiss Balázs lő 14 méterről, de Verpeczet nem tudja meglepni.

74. perc: Morínigo helyére jön Priskin Tamás.

68. perc: Csontos lövése elkerüli a kaput.

66. perc: Vingler passza után Kiss Bence lövi a labdát kevéssel a kapu mellé.

65. perc: Rácz lövése egy blokkoló győri lábat talál el.

58. perc: Morínigo fejesét Verpecz védi.

A két zöld-fehér csapat küzdelme mindig komoly presztízzsel bírt (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

48. perc: Vitális jobbra lőtt büntetőjét kivédi Verpecz.

47. perc: Devecseri rúgja össze Kiss Bence bokáit, a játékvezető büntetőt ítél. Devecseri kap egy sárga lapot is.

46. perc: Győri cserék a szünetben: Lacza helyére Csontos, Szujó helyére Vingler, Kiss Máté helyére pedig Kiss Bence érkezik.

Vitális ugyan tudott válaszolni az első szombathelyi gólra, Csernik azonban az első félidőben újra betalált, és Molnár R. is eredményes tudott lenni (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Csernik lövését lábbal védi Kovácsik.

39. perc: GÓÓÓL! Csilus a saját térfelén labdát szerez, és indítja Molnár Rajmundot. Molnár Szujó mellett elviszi a labdát, és 14 méterről a bal alsóba lő. 1–3

31. perc: GÓÓÓL! Rácz bal oldali szöglete után Németh M. csúsztatja meg a labdát a rövid oldalon, Kovácsikon túljut a labda, aztán középről Kiss Máté próbál tisztázni lábbal. A felszabadítása azonban rövid, csak Csernikig jut, akinek 20 méterről leadott lövése Tomáról a jobb alsóba pattan. 1–2

26. perc: Kiss Máté lövését fogja meg az elvetődő Verpecz.

16. perc: GÓÓÓL! Lacza ugrasztja ki Vitálist a bal oldalon, aki éles szögből, 8 méterről a rövid felsőbe bombázza a labdát. 11

Vitális Milán gólöröme (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

9. perc: GÓÓÓL! Nyíri két győri védő, Szujó és Fodor között elesik a tizenhatos előterében, a labda viszont mindhármukon túljut. A balról érkező Csernik tol egyet rajta, aztán az ötösről jobbal a bal alsóba lő. 0–1

7. perc: Keresztes fejeli a kapu fölé a labdát egy jobb oldali szöglet után.

2. perc: Csilus fejese után Kovácsiknak kell védenie, a kapufa is segít a győri kapusnak.

1. perc: Fehérben a győriek, zöldben a szombathelyiek. A mérkőzést a hazai csapat kezdi.

A kezdőrúgás előtti pillanatok (Fotó: Csapó Balázs / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavaszi szezont szegedi döntetlennel kezdő ETO a Nyíregyháza elleni vereséggel nyitó Haladás ellen.