A hajrában már csak az MTK győzelmének a különbsége volt a kérdés

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.11.06. 14:50
A labdarúgó NB II 15. fordulójában az MTK ott folytatta, ahol egy hete Soroksáron abbahagyta, hátrányból fordítva a második félidőben ziccerek sokaságát elhibázva is fölényes győzelmet aratott a halovány Tiszakécske ellen.

Az MTK a Tiszakécske ellen ott folytatta, ahol egy hete, Soroksáron abbahagyta... (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–TISZAKÉCSKEI LC 41 (1–1)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 600
néző. Vezette: Sipos Tamás (Márkus Tamás, Bertalan Dávid)
MTK: Somodi – Varju, Szépe, Nagy Zs. (Miknyóczky, a szünetben), Medgyes – Kata (Lehoczky, 83.), Stieber Z., Bognár I. – Kovács M. (Biben, 87.), Németh K. (Zsóri, 83.), Zuigeber (Kocsis G., 72.) Vezetőedző: Horváth Dávid
TISZAKÉCSKE: Antal B. – Balázs B., Kiprich D., Csáki, Farkas N., Lovas Zs. (Kiss N., a szünetben) – Vachtler, Erdei (Geiger, 71.), Winkler (Gyurján, 59.) – Zamostny – Horváth Z. (Balajti, 79.)
Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Stieber Z. (25., 53.), Szépe (76.), Lehoczky (90+2.), ill. Zamostny (13.)
Horváth Dávid:
Mondhatnám, rutinunk van már a hátrányból való játékban... Időnként jól játszva, helyzetek sokaságát kidolgozva magabiztosan nyertünk. Fizikálisan nem volt megerőltető meccs, ami most kimondottan jól jött a szerdai, idegenbeli bajnoki előtt.
Klausz László:
– A találkozó elején még működött, amit elterveztünk, a vezetést is megszereztük, de a második félidőben mentálisan elfáradtunk, így nem sikerült megnehezíteni az MTK dolgát.

A várakozásnak megfelelően a hazaiak azonnal támadólag léptek fel, s kapujukhoz szögezték vendégeiket. Ennek ellenére, amikor lehetőségük nyílt rá, Erdei Carlóék gyors kontrákkal igyekeztek zavarba hozni a kék-fehérek védelmét. Ha akcióból nem is, de egy szögletet követően sikerült is bevenniük Somodi Bence kapuját. A gól rövid időre megfogta az MTK-t, ám attól kezdve, hogy Stieber Zoltán szabadrúgásból lepókhálózta a vendégek kapujának jobb felső sarkát, már ismét sorra jöttek a hazai helyzetek, ám vagy az önfeláldozóan bevetődő kécskei védők blokkoltak jól, vagy a lövések voltak pontatlanok.

A szünet után gyorsan megszerezte a vezetést a vendéglátó, a nagy kedvvel játszó Stieber Zoltán a jobb felső után ezúttal a bal alsó sarkot lőtte ki. Mégsem nyugodhattak meg a kék-fehér szurkolók, ugyanis kedvenceik egészen a hajráig nem zárták le a meccset, és számtalan helyzetet elhibázva életben tartották a halovány tiszakécskei reményeket. Az utolsó negyedórára fordulva viszont az előrehúzódó Szépe János már elvarrta a szálakat, s attól kezdve csak az volt a kérdés, mekkora különbséggel nyer a kék-fehér alakulat ...

20. Dorogi FC1524914–28–1410

Horváth Dávid elégedett lehetett csapata játékával (Fotó: Török Attila)

90+1. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+1. perc: GÓÓÓL!!! Stieber Zoltán bal oldali szabadrúgását Lehoczky Roland fejelte a hálóba, 4–1.

90. perc: Egy perc a hosszabbítás.

87. perc: Utolsó hazai csere: Kovács helyére Biben érkezett.

83. perc: Kettős hazai csere: Németh K.–Zsóri, Kata–Lehoczky.

79. perc: Vendégcsere: Horváth Z. helyére Balajti érkezett.

76. perc:GÓÓÓL!!! Jobb oldali szöglet után nem tudtak felszabadítani a kécskei védők, a labda Szépe János elé pattant, aki öt méterről a léc alá bombázott, 31.

72. perc: Cserél a hazai csapat is, Zuigeber helyére a friss igazolás, Kocsis Gergő érkezett.

71. perc: Cserél a Tiszakécske: Erdeit Geiger váltotta.

67. perc: Kovács nagy szóló végén a jobb oldali alapvonalról pontosan emelt a hosszú sarok felé, Stieber Zoltán kapásból rátűzte, Antal azonban lábbal nagy bravúrral hárított.

59. perc: Újabb vendégcsere: Winkler helyére Gyurján érkezett.

58. perc: Újabb ordító ziccert hibázott el az MTK: Németh Krisztián túl lágyan gurította el a labdát Antal Botond mellett, s a visszafutó Csáki a gólvonal előtt még szögletre vágta.

Az MTK-játékosok góljukat követően négyszer is gratulálhattak egymásnak a mérkőzésen (Fotó:Török Attila)

53. perc: GÓÓÓL!!! Bognár tizenhatosra belőtt passzába bevetődött egy vendégvédő, a labda éppen Stieber Zoltán elé pattant, aki 10 méterről kapásból kilőtte a bal alsót, 21.

46. perc: A hazaiaknál Nagy Zsombor helyett Miknyóczky, a vendégeknél Lovas Zsombor helyett Kiss Norbert érkezett a második félidőre.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: A játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta az első félidőt.

38. perc: Mi maradt ki...? Medgyes bal oldali beadását a hosszún Kovács Mátyás lekészítette lövésre Stiebernek, aki a kaputól 10 méterre átvette, majd egy csel után, óriási helyzetben a bal sarok mellé lőtt.

37. perc: Stieber Zoltán 20 méteres, ballábas lövése nem sokkal került el a jobb felső sarkot.

32. perc: Egy célt tévesztett bal oldali beadás után Farkas Norbert rosszul találta el a labdát, mely így éppen Németh Krisztián elé pattant, ám a hazai csatár 11 méteres lövése egy védőről szögletre pattant.

31. perc: Kata tálalt remekül Németh Krisztián elé a kaputól 10 méterre, a jobbösszekötő helyén, ám a hazaiak csatára hosszan vette át a labdát, s így oda lett a helyzet.

25. perc: GÓÓÓL!!! Stieber Zoltán bal lábas szabadrúgása a sorfal mellett a jobb felső sarokba vágódott, 11.

24. perc:Kiprich Dávid kapott sárga lapot, miután buktatta Zuigebert a kécskei tizenhatos jobb sarkánál..

17. perc: Németh Krisztián remek indításával Kovács Mátyás száguldott az alapvonalig, élesen belőtt labdájára többen is érkeztek a rövid saroknál, de végül Antal Botond menteni tudott.

Zamostny Balázs góljával vezetett a Tiszakécske a Hungária körúton (Fotó:Török Attila)

13. perc: GÓÓÓL!!! Erdei jobb oldali szögletét középről, Zamostny Balázs senkitől sem zavartatva 8 méterről a bal sarokba fejelte, 01.

7. perc: Bognár István 30 méteres lövése Antal Botondról szögletre pattant.

4. perc:Bognár István tekerésére kellett nyújtózkodnia Antal Botondnak, de a jobbösszekötő helyéről leadott lövés elkerülte a jobb sarkot.

1. perc: Alig telt el néhány másodperc a meccsből, mikor máris dolga akadt Somodi Bencének, Horváth Zoltán lövését kellett szögletre ütnie a bal felső sarok elől.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek kékben léptek pályára.

A mai találkozón két olyan szakvezető ül a kispadokon, akik most mutatkoznak be a Hungária körúti közönségnek ebben a bajnokságban. Horváth Dávid ugyan egy hete Soroksáron már dirigálta a kék-fehér gárdát, ám visszatérése után hazai környezetben az NB II-ben először vezényli az MTK-t , a vendégeknél pedig Klausz László a hét elején váltotta a távozó Visinka Edét.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az MTK a héten edzőváltáson átesett Tiszakécskével, ahol Visinka Ede helyett Klausz László foglalta el a kispadot.