Mind a három pontot elvitte a Siófok Dorogról

2022.11.06. 12:50
Gyenge első és izgalmas második játékrészt követően a Siófok egyet megőrzött kétgólos előnyéből Dorogon, a labdarúgó NB II 15. fordulójában.

Hiába küzdött nagyot a Dorog, hazai pályán alulmaradt a Siófokkal szemben (Fotó: Hagymás Bence / 24 Óra)

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

DOROGI FC–BFC SIÓFOK 1–2 (0–2)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Szabó Dániel)
DOROG: Molnár Zs. – Kárász (Albert Á., 76.), Kovács O., Keresztes, Papp M. – Lénárth – Magyari (Szalai J., a szünetben), Tóth B. (Gyurácz, 76.), Sztojka (Lustyik, 76.), Szedlár – Vígh. Vezetőedző: Marián Sluka
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Varjas Z., Debreceni, Varga B. – Szakály A. (Nagy-Kolzsvári, 81.), Krausz – Major (Vágó, 89.), Farkas B. (Eördögh, 57.), György (Girsik,57.) – Horváth P. (Nikházi, 81.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Vígh (58.), ill. Horváth P. (21.), Varjas (42.)
Marián Sluka: – A kidolgozott taktikánkat az első félidőben az öltözőben hagytuk és egyéni hibákból két gólt is kaptunk.A második félidőben már olyannak láttam a csapatomat, amilyennek szeretném, de sajnos ezúttal sem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat.
Domján Attila: – Nehéz mérkőzést játszottunk, de magunknak tettük azzá. Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, a másodikban azonban magunkra húztuk ellenfelünket.

Az első félidőben gyenge játékot láthatott a publikum. A Dorog szinte teljesen veszélytelenül futballozott, míg a Siófok két lehetőségével is élni tudott, így kényelmes előnnyel mehetett a szünetre. A vendégcsapat sem nyújtott kiemelkedő teljesítményt, de ez is bőven elég volt számára a mérkőzés kézben tartásához a gyengén játszó Dorog ellen. A második félidő elején szépített a hazai csapat, majd végre úgy kezdett játszani, ahogy egy kiesés ellen küzdő gárdának kell. Marián Sluka cseréi sokat lendítettek a hazaiak játékán, akik teljesen beszorították a Siófokot. A dorogiaknak megvoltak a helyzetei az egyenlítés kiharcolásához, de nem sikerült betalálniuk, így ismét pont nélkül maradtak.

20. Dorogi FC1524914–28–1410

Itt a vége, 2–1-re nyert a Siófok. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Molnár Zs. véd nagyot egy vendégkontra végén.

Óriási hazai fölény. Vajon összejön az egyenlítés?

90. perc: Vége a rendes játékidőnek, három perc a ráadás.

89. perc: az utolsó vendégcsere: Major Gergő helyére Vágó Gábor áll.

Átvette az irányítást a Dorog.

81. perc: kettős vendégcsere: Szakály Attila és a gólszerző Horváth Péter le, Nagy-Kolozsvári Dániel és Nikházi Márk be.

80. perc: Szalai robogna a siófoki kapu felé, de lesen megállítják. Nagy a felháborodás a hazai szurkolók között.

Megvannak a Dorog lehetőségei, de néhány centiméter mindig hibádzik.

78. perc: egy bal oldali hazai szöglet után Keresztes fejelt centikkel mellé.

76. perc: hármas csere a hazaiaknál: Kárász Krisztián, Tóth Barnabás és Sztojka Dominik le, Albert Ádám, Gyurácz András és Lustyik Levente be.

74. perc: Keresztes Krisztián majdnem lerúgja Horváth P. fejét, természetesen ez is sárga.

73. perc: Kárász Krisztián birkózza le Girsiket, szintén egy sárga lapért.

72. perc: Horváth Péter is besárgul, ő is buktatásért.

71. perc: a csereként beálló Szalai lőtt kevéssel mellé.

A második félidő határozottan jobb, mint az első volt.

66. perc: Horváth lő, Molnár véd.

Többen már gólt kiáltottak.

65. perc: Szedlár cselezget a bal oldalon, majd kapura lő, néhány centiméterrel téveszt.

62. perc: Sztojka Dominik kap sárgát buktatásért.

Nem sok előjele volt a dorogi gólnak, de ezzel újraéledtek a hazai csapat reményei.

58. perc: GÓÓÓL!!! Szépít a Dorog! Szedlár bal oldali beadását Vígh Ádám pofozza közelről a kapuba. 1–2

57. perc: kettős siófoki csere: György Nico helyén az egykori dorogi, Girsik Áron, Farkas Balázs helyén Eördögh András folytatja.

55. perc: Farkas Balázs esik össze a16-oson belül, nincs büntető. Nem is volt az.

52. perc: Horváth P. fejesét védi nagy bravúrral Molnár Zs.

Csere volt a szünetben a hazaiaknál: Magyari Szilárd helyére Szalai József állt be.

46. perc: Kezdődik a második félidő.

Alacsony színvonal, kevés esemény, két siófoki gól a félidő rövid mérlege.

Vége az első játékrésznek, nincs ráadás.

43. perc: Horváth P. lövését védte bravúrral Molnár Zs. Akár el is dőlhetett volna!

42. perc: GÓÓÓL!!! Már kettővel vezet a Siófok! Szakály jobb oldali szöglete után Varjas Zoltán csúsztatta a labdát a kapu bal oldalába.0–2

Hutvágner kényelmesen végez el egy kirúgást, a hazai szurkolók már sárgát reklamálnak.

38. perc: Horváth P. 17 méteres, erőtlen lövését fogja Molnár Zsombor.

33. perc: György lő jócskán mellé, már ez is valami...

A gól óta eltelt tíz percben semmi említésre méltót nem láthattunk a pályán. A szurkolók kedélyesen beszélgetnek a lelátón.

21. perc: GÓÓÓL!!! Vezet a Siófok! Horváth Péter kapott labdát a bal oldalon, majd egy pattanás után kilőtte a hosszú sarkot. A hazai védelem végigmozizta az akciót... 0–1

16. perc: György fejesét fogja Molnár. Ez az első vendégkísérlet.

14. perc: az első komoly lehetőség: Vígh lőtt fölé hat méterről egy bal oldali akció végén.

Az első 10 perc némi siófoki mezőnyfölénnyel és eseménytelen játékkal telt.

6. perc: az első kapura lövés: Vígh durrant mellé.

Fel van ázva a pálya, a játéktér közepén egy hatalmas tócsa akadályozza a játékosokat.

1. perc: a Siófok kezdi a mérkőzést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két meccsét elveszítő Dorog a hullámzóan teljesítő Siófokkal szemben.