A Csákvár a szünet után fordított Kozármislenyben

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2022.11.06. 14:50
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a Csákvár a Kozármisleny otthonába látogatott. Az első félidőben a Kozármisleny megszerezte a vezetést, de a második félidőben a Csákvár megfordította a találkozót és 3–1-re nyert.

A Csákvár nyerni tudott Kozármislenyben (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
LABDARÚGÓ NB II

15. FORDULÓ

KOZÁRMISLENY–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–3 (1–0)
Kozármisleny,
Kozármislenyi Stadion, 300 néző. Vezette: Molnár Attila (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
KOZÁRMISLENY:
Somogyi (Varasdi 35.) – Beke, Horváth D., Gajág, Berdó (Kotroczó 74.) – Tölgyesi, Kosznovszky, Bartha (Nagy E. 63.), Vajda (Kulcsár K. 63.) – Guth (Tóth Z. 74.), Kirchner. Vezetőedző: Szekeres Zoltán
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, László N. – Gazdag, Mészáros D., Körmendi – Torvund (Tamás N. 79.), Kártik (Baracskai 61.), Hornyák (Janyickij 79.).Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző:
Vajda (30.), illetve Körmendi (52.), Hornyák (67.), Torvund (69.)
Szekeres Zoltán
: – A férfias játékot nem szabad összetéveszteni az alattomossággal. Ezen a találkozón pedig az ellenfelünk alattomosan játszott. Ennek ellenére gratulálok a sikerükhöz.
Tóth Balázs: – Azt kaptuk, amit vártunk az ellenféltől. Az első húsz-huszonöt percben nem találtuk a helyünket, nem éreztük a ritmust. Figyelmetlenségből kerültünk hátrányba, de a szünetben sikerült rendeznünk sorainkat.

A kép csalóka, a Csákvár nem ijedt meg (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

A mérkőzést nagy elánnal kezdte a Csákvár, a Misleny ezt túlélte és jó játékkal megszerezte a vezetést az első félidőben. További gól nem született. A második játékrészben mindent megtett a Csákvár, hogy megfordítsa a mérkőzést. Körmendi révén az 52. percben egyenlített is. Ekkor újra jó iramú találkozót láthattak a nézők. Ezt követően egy kétes ítélet született a 67. percben és büntetőt kapott, amit értékesített is a Csákvár. Majd még kihasználva a hazai csapat zavarodottságát a 69. percben a harmadik góllal el is döntötték a találkozót. A Kozármisleny még próbálkozott, de nem tudott gólt szerezni, és egy kezezésgyanús helyzetben néma maradt a játékvezető sípja, majd Kirchner megkapta a második sárgáját is.

Ebből az akcióból gól lett  (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

20. Dorogi FC1524914–28–1410

A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

93. perc: Kirchner kapott sárgát, de neki már volt, így a játékvezető kiállította.

91. perc: Gajág kapott sárga lapot.

91. perc: Vendég csere Mészáros le, Dulló be.

4 perc lesz a hosszabbítás.

A harmadik csákvári gól mindent eldöntött (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

89. perc: Kirchner lövése pattant szögletre.

84. perc: A frissen beállt Tamás N. kapott sárga lapot.

83. perc: Ápolás után folytatódik a játék.

Ápolni kell a vendég hálóőrt, így áll most a játék.

80. perc: Kotroczó lőtt kapu fölé éles szögből.

79. perc: Kettőt cserél a Csákvár is, két gólszerző megy le Hornyák és Torvund, érkezik Janyickij és Tamás N.

78. perc: Murka kapott sárgát

74. perc: Kettős hazai csere ismét, Guth és Berdó hagyta el a pályát, Tóth Z. és Kotroczó érkezett.

69. perc: Egy eladott labda után növelte előnyét a Csákvár, felpasszolt labdából Hornyák perdített egyből Torvund elé, aki kapásból a kapuba lőtt. 1–3

68. perc: Karacs kapott sárga lapot.

A hazai csapatot megfogta a második csákvári gól (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

67. perc: Varasdi érezte a sarkot, de nem tudta hárítani Hornyák büntetőjét, így vezet a Csákvár. 1–2.

65. perc: Hezitálás után kezezés miatt büntetőt ítél a játékvezető a Csákvárnak.

63. perc: Kettős hazai csere Bartha és Vajda megy le és Nagy E. és Kulcsár érkezik.

61. perc: Cserél a Csákvár, Kártik ment le és Baracskai érkezett a helyére.

57. perc: Szöglet után Murka perdítette kapura a labdát, Berdó vágta ki a gólvonalról.

56. perc: László N. lövése megpattant pont Varasdi előtt, így csak kiütni tudta a labdát szögletre.

Egyenlített a Csákvár (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

52. perc: Egy vendég kontra végén Gazdag cselezett, majd visszapasszolt Körmendinek, aki nem találta el jól a labdát, de a felső lécről a kapuba pattant, egyenlített a Csákvár. 1–1.

49. perc: Kirchner kapott sárga lapos figyelmeztetést.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1 perc: Vége az első félidőnek.

45+2 perc: Berdó sárgul be a hazai csapatban.

45+1 perc: Szöglet után Gajág fejelt kapu fölé.

5 perc lesz a hosszabbítás.

44. perc: Gyors hazai kontra végén, Kirchner ugratta ki Barthát, aki egy csel után éles szögből lőtt, Auerbach védett, a kipattanó Vajda elé került, aki egy csel után akart lőni, de Mészáros becsúszva szerelt.

36. perc: Szöglet után Murka fejelt kapu mellé.

35. perc: A sérült Somogyi helyére érkezik a kapuba Varasdi.

Ápolni kell ismét Somogyit, kényszerű csere lesz.

32. perc: Somogyi hibázott, így Hornyák került helyzetbe, a hazai kapus javított és védte a lövést.

30. perc: Vezet a Kozármisleny, egy szép bal oldali támadás végén Vajda kapott labdát, aki éles szögből egyből lőtt, a vendég hálóőr nem tudott hárítani. 10

29. perc: Körmendi csak visszarántani tudta a középpályán mellette elmenő Kosznovszkyt, sárga lap a jutalma.

26. perc: Hornyék sárgult be.Somogyival szemben volt szabálytalan, a hazai kapust ápolni is kellett.

Itt is gyorsabb volt a csákvári láb (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

24. perc: Kirchner az alapvonalról gurított vissza egy labdát Kosznovszkynak, aki elől az utolsó pillanatban kirúgták a labdát, a kontra végén Hornyák cselezett, majd kapu mellé lőtt.

18. perc: Nagy hazai helyzet, Vajda ívelt a jobb szélről kapu elé, a hosszún érkezett Horváth D. aki már nem tudta kapura rúgni, így visszajátszotta Gajág elé, aki 6 méterről lőtt, de Auerbach bravúrral hárított.

15. perc: Körmendi ívelt a kapu elé egy jobb oldali szabadrúgást, a hosszúról Karacs fejelte vissza a kapu elé, ahol a vendég csatár akrobatikus és szabálytalan mozdulattal akarta kapura rúgni, így kifelé jár a szabadrúgás.

12. perc: Vajda tekert élesen a kapu elé egy labdát, Horváth D. még kapura tudta rúgni, de már közel volt hozzá Auerbach és elakadt benne a labda.

6. perc: Veszélyesen érkező bal oldali beadást rúgott ki Guth elől László N.

3. perc: Egy labdaszerzés után Kirchner ugratta ki Vajdát, de hosszú volt a labda, így nem lett belőle helyzet.

1. perc: Vendég szöglet után Horváth D. rúgta el a labdát a hazai kapu elől.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Bemelegítés a kezdés előtt (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző hetekben sikertelen Kozármisleny a hat bajnoki óta veretlen Csákvár ellen.