Tovább tart a PMFC veretlenségi sorozata

F. E.F. E.
2022.11.06. 12:50
Zsinórban harmadik döntetlenje a Kazincbarcikának, ezúttal a listavezető ellen szerzett pontot (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a játéknap előtt 12. helyezett Kazincbarcika a listavezető Pécsi MFC-t fogadta. A találkozón hiába szerzett vezetést a pécsi együttes, végül csak egy ponttal távozhatott a kék-sárgáktól.
LABDARÚGÓ NB II

15. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–PÉCSI MFC 1–1 (0–0)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, 400 néző Vezette: Pillók Ádám (Tőkés Róbert, ifj. Varga Gábor)
KAZINCBARCIKA:
Megyeri I G. – Szemere, Ur, Lippai T., Székely K. – Ádám F., Csatári (Kállai Z., a szünetben), Nagy J., Hleba (Szabó B., 65.), Süttő (Pálinkás, a szünetben). – Laczkó (Takács T., 65.) Vezetőedző: Varga Attila
PÉCS:
Helesfay – Mayer J. (Gera Z., 75.), Takács Zs. (Terbe, 17.), Katona L., Hadaró – Szeles – Kesztyűs B. – Kocsis B. (Svedyuk, 75.), Nikitscher, Harsányi I. – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
Gólszerzők: Katona L. (68., öngól), illetve Harsányi (52.)
Varga Attila
: – Az utóbbi időszak legnehezebb kilencven perce van mögöttünk. Brusztolós mérkőzés volt, tervünk a három pont megszerzésére irányult, de értékes számunkra a döntetlen is.
Weitner Ádám: – A Kazincbarcika különösen hazai pályán masszív és stabil, veszélyes csapat minden ellenfelére. Küzdelmes, harcos mérkőzést játszottunk, a futball ezúttal egy kicsit kevesebb volt, mint szerettem volna. A hazaiak nagy erőket mozgósítottak és egyenlítettek.

Mindkét kapusnak akadt dolga a találkozón (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

Ideális futballidő várta a csapatokat Kazincbarcikán. A listavezető PMFC több hiányzóval érkezett Borsodba, majd rögtön a mérkőzés elején kényszerű cserét is kellett végrehajtania Weitner Ádám vezetőedzőnek. A mérkőzés első negyedórája a hazaiaké volt, akiknek több helyzetet sikerült kidolgozniuk, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A későbbiekben rendezte sorait a Pécs, sokáig nem forogtak veszélyben a kapuk, mezőnyben folyt a játék. A szünetre gól nélküli döntetlennel vonulhattak a csapatok.

A vezetést követően is veszélyesek maradtak a pécsiek (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

A második félidőben mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatát, mely a Baranya megyeieknek sikerült jobban. Az 52. percben Harsányi közelről talált a Kazincbarcika kapujába, mellyel megszerezte a vezetést a piros-feketéknek.

A PMFC továbbra is listavezetőként utazik haza Kazincbarcikáról (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

A bekapott gólt követően felélénkült a hazaiak játéka, többször is Helesfay kapuja elé kerültek. Az egyenlítésre a 68. percig kellett várni, amikor is Pálinkás fejesét Katona L. juttatta a saját kapujába.

Az egyenlítő találatot követően mindkét együttes próbálkozott még újabb gólt szerezni, picit el is durvult a játék, melynek következtében többször is villant a sárga lapos figyelmeztetés. A győztes gólt végül egyik együttesnek sem sikerült megszerezni, mert vagy a védők léptek jól közbe, vagy a kapusok hárítottak.

A döntetlennek köszönhetően a PMFC továbbra is veretlen, a Kazincbarcika pedig zsinórban harmadik mérkőzésén kénytelen döntetlennel beérni.

20. Dorogi FC1524914–28–1410

A Kazincbarcika (kék-sárgában) az elmúlt nyolc mérkőzésen nem tudott nyerni (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

90+3. perc: Véget ért a találkozó. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

A Pécs továbbra is veretlen (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

90+3. perc: Szabó B. ad labdát a két védő között megbújó Pálinkásnak, aki még bele tud érni, de kapu mellé megy a pöccintése.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

A korábban Kazincbarcikán is megforduló Tóth-Gábor (piros-feketében) ezúttal nem tudta növelni találatai számát (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

90. perc: Megyerivel szemben követ el szabálytalanságot Tóth-Gábor, amelyért ő is megkapja a sárga lapos figyelmeztetést.

8

6. perc: Kisebb kakaskodás alakul ki a vendég tizenhatos közelében, melynek végén Katona L. és Ádám F. kap sárga lapot.

82. perc: A meglóduló Szemerét állítja meg Hadaró szabálytalanul, amiért sárga lapot kap.

80. perc: Újabb hazai sárga, ezúttal Pálinkás kapja.

78. perc: Lippai állítja meg szabálytalanul a frissen beállt Gerát, amiért sárga lapot mutat fel neki a játékvezető.

75. perc: Kettő ponton változtat csapata összeállításán Weitner Ádám is: Mayer és Kocsis B. helyett Gera Z. és Svedyuk érkeznek.

71. perc: Szabó B. távolről ereszt el egy lövést, melyet Helesfay üt ki.

Barcikai öröm az egyenlítést követően (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

68. perc: Ádám F. beadását követően Pálinkás közelről fejel a labdába, amelybe még Katona beleér és a saját kapujába juttatja a játékszert. KAZINCBARCIKA–PÉCSI MFC 1–1

65. perc: Kettős csere a Kazincbarcikánál: Laczkó és Hleba hagyják el a pályát, helyükön Takács T. és Szabó B. folytatják.

58. perc: Laczkó lő laposan, de a lövése elkerüli a vendégek kapuját.

A maroknyi Pécsi szurkolótábor Harsányi góljának örülhetett (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

52. perc: Jobb oldali beadást követően Harsányi közelről veszi be a Kazincbarcika kapuját. KAZINCBARCIKA–PÉCSI MFC 0–1

50. perc: Nagy J. szabadrúgása jól kanyarodik középre, Lippai fejel, kapu mellé.

46. perc: Elkezdődik a második félidő.

A Pécs remek sorozata nem szakadt meg Kazincbarcikán sem (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

46. perc: A szünetben cserélt a Kazincbarcika együttese: Pálinkás és Kállai Z. váltják Süttőt és Csatárit.

45. perc: Egy hazai szabadrúgást követően, melyből helyzet nem alakul ki, véget ért az első félidő.

41. perc: Vendég sarokrúgást követően a labda Ádám F.-hez kerül, akit Terbe szabálytalanul állít meg. Ő is sárga lapot kap.

39. perc: Süttő szabálytalankodik Mayerrel szemben, amiért a játékvezető sárga lapot oszt ki a védőnek.

38. perc: Harsányi iramodik meg szélen, majd kapura is lő, Megyeri I azonban magabiztosan hárít.

3

4. perc: Sárga lapos figyelmeztetést kap Csatári.

32. perc: Tóth-Gábor kap jó labdát, a kapura lövésébe Ur lép bele. A sarokrúgást követően Nikitscher fejel a kapu mellé.

Az elmúlt percekben mezőnyben folyt a játék, egyik csapatnak sem sikerült helyzetet kidolgoznia.

Az első negyedórában a Kazincbarcikának voltak nagyobb helyzetei, a PMFC még nem veszélyeztette Megyeri I kapuját.

A Kazincbarcika célja kilábalni a nyeretlenségi gödörből (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

17. perc: Csere a Pécs csapatánál: Takács Zs. helyett Terbe áll be.

15. perc: Hazai labdaszerzést követően Nagy J. iramodik meg és lövi kapura a labdát, Helesfay védeni tud.

13. perc: Szemerével szemben szabálytalankodik Kesztyűs B. A megítélt szabadrúgást Süttő végzi el, centikkel kerüli el a kaput a labda.

10. perc: Harsányi végez el szabadrúgást kb 30 méterre a hazaiak kapujától. A lövés kapu fölé száll.

6. perc: Süttő szögletét követően Lippai lő, azonban a távolról leadott lövés a kapu mellé megy.

1. perc: A hazaiak indítják útjára a labdát a találkozón. A Kazincbarcika kék-sárgában, a vendég pécsiek piros-feketében lépnek pályára.

Igazi őszi futballidő várja a csapatokat és a kilátogató nézőket.

A Pécs tovább folytatná a veretlenségi sorozatát (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az újoncként remekül rajtoló, ám a legutóbbi hét fordulóban győzni képtelen Kazincbarcika a mezőny egyetlen veretlen csapatát, a kétpontos előnnyel listavezető Pécsi MFC-t.