Kikapott a Puskás Akadémia, élre állt a Kisvárda

2016.10.02. 14:59
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Kisvárda 3–0-ra nyert Zalaegerszegen, és mivel riválisai (a Balmazújváros, a Békéscsaba és a Nyíregyháza) botlottak, az élre állt.

(Cseri 8., 29., Grumics 45.)
Szeged 2011–Balmazújváros 1–1 (Zádori 9., ill. Vólent 92.)
Nyíregyháza Spartacus–Soroksár 1–1 (Rudolf 15., ill. Gyepes 68. – 11-esből)
Mosonmagyaróvár–Puskás Akadémia 2–1 (Darázs 51., Laki 59., ill. Deák 23. – öngól)
Vác–Soproni VSE 0–1 (Eszlátyi 60.)
Cigánd–SZEOL 3–0 (Popescu 39., Katona 64., 91.)
Cegléd–Kozármisleny 2–2 (Peres 36., Nánási 92., ill. Nagy M. 49. – 11-esből, 68.)
Dorog–Budaörs 3–0
(Bor 25. – 11-esből, Tóth M. 75., Medgyes 89.)
Csákvár–Békéscsaba 3–1 (Lőrincz 61., Paudits 69., Bakos 78., ill. Bényei 88.)
Siófok–Szolnok 0–1
(Papp Sz., 32.)

Kikapott a Puskás Akadémia (Fotó: puskasakademia.hu)

ÖSSZEFOGLALÓK

A Zalaegerszegen pályára lépő Kisvárda már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést, Gosztonyi András beadása után Cseri Tamás volt eredményes. A 29. percben hasonló összjáték végén megduplázta előnyét a vendégcsapat, amely a szünet előtt Miroszlav Grumics révén már 3–0-ra vezetett. A második félidő már kevés izgalmat hozott.

A listavezető Balmazújváros a kilencedik percben hátrányba került a Szeged 2011 ellen, Zádori Krisztián volt eredményes. A Gyulán megrendezett találkozón Feczkó Tamás együttese a 92. percben tudott egyenlíteni, Vólent Roland talált be, ám ez sem volt elég, hogy az élen maradjon a csapat, a Kisvárda a győzelmével az élre állt.

Az üldözők közül a Nyíregyháza sem nyert, mert bár Rudolf Gergely a 15. percben betalált, a 68. percben egy másik válogatott labdarúgó, Gyepes Gábor egyenlített tizenegyesből, a Soroksár így pontot lopott a Szparitól.

Egymás után harmadik meccsén sem tudott győzni a Puskás Akadémia, sőt, az előző két meccsén született döntetlen után ezúttal ki is kapott. A 23. percben Deák István öngólja után előnybe került a felcsúti csapat, de a Mosonmagyaróvár a második félidőben fordított, Darázs Péter és Laki Balázs is betalált.

Egyetlen lehetőségét kihasználta a Sopron, Eszlátyi István pontos lövése három pontot ért. A Vác a meccs nagyobb részében mezőnyfölényben játszott, voltak lehetőségei, és Dlusztus András fejese révén a kapufát is eltalálta, de végül pont nélkül maradt.

Megszerezte második győzelmét a szezonban a Cigánd, a tabellán az előtte álló SZEOL-t győzte le 3–0-ra, ám így is maradt a sereghajtó pozíciójában. A 39. percben Robert Popescu szerezte meg a vezetést a hazaiak számára, akik a második félidőben emberelőnybe kerültek és Katona György duplája révén magabiztosan nyertek..

Fordulatos meccs volt! A Cegléd a 36. percben Peres Csaba góljával megszerezte a vezetést, majd emberhátrányba került, Nagy Mihály tizenegyesből egyenlített, a 68. percben pedig ismét betalált, így előnybe is kerültek a vendégek, ám a Kozármisleny a 92. percben Nánási Balázs találatával egyenlíteni tudott.

Simán nyert a Dorog a Budaörs ellen, Bor Dávid tizenegyesgóljával a 25. percben előnybe került, majd később Tóth Martin és Medgyes Zoltán is betalált.

A 17 órás találkozók közül a Békéscsaba meglepetésre kikapott Csákváron, gól nélküli első félidő után Lőrincz Attila, Paudits Patrik és Bakos Szabolcs is betalált, Bényei Balázs szépített. A Szolnok Papp Szilárd góljával nyert Siófokon.

JEGYZŐKÖNYVEK

ZTE FC–KISVÁRDA MASTERGOLD 0–3 (0–3)
Zalaegerszeg, 1050
néző. Vezette:Szőts Gergely (Lémon Oszkár, Vígh–Tarsonyi Gergő
ZTE:
Szappanos – Króner, Nagy T., Forgács, Deutsch – Patvaros, Kretz – Szakály A., Végh (Gottfried, a szünetben), Jakab (Babati, a szünetben) – Daru (Bobál G., 68.). Vezetőedző:Csató Sándor
KISVÁRDA:
Ivancsics A. – Talabér, Vermes, Papucsek, Vári – Fodor F. – Gosztonyi (Fodor A., 63.), Lucas, Erős G. (Szabó P., 73.), Cseri (Rajczi, 79.) – Grumics. Vezetőedző:Révész Attila
Gólszerző:
Cseri (0–1) a 8., Cseri (0–2) a 29., Grumics (0–3) a 45. percben
Csató Sándor:
– Sajnos ma nem ment igazán jól a játék. Szinte az összes hibánkat kihasználták a vendégek. Az eladott labdáink nagy részét gólra váltották. Sok gólt kapunk az utóbbi időben, ezzel valamit kezdeni kell.
Révész Attila:
– Az első45 percben szinte minden az elképzeléseink szerint alakult. Jól kontráztunk, megnyugtató előnyt szereztünk. A térfélcserét követően lassúbb és unalmasabb lett a játék, mind a két együttes óvatosabban futballozott. Ekkor már mi különösebben nem törekedtünk az újabb lehetőségek kialakítására, bár így is szerezhettünk volna még gólt.

SZEGED 2011–BALMAZÚJVÁROS 1–1 (1–0)
Gyula, 200
néző. Vezette: Ducsai József (Becséri Gergely, Szalai Dániel)
SZEGED 2011: Szántai – Povázsai, Jagodics B., Tóth G., Mészáros M. – Germán T., Horváth A., Ivancsics G. (Farkas A., 55.) – Andorka (Geiger, 61.), Zádori, Zabari (Farkas M., 86.). Vezetőedző: Klausz László
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Bokros (Kovács Á., 80.), Bakos (Vólent, 65.), Tamás L., Virág – Bódis, Sigér – Kapacina, Belényesi (Farkas B., 46.), Zsiga – Fekete Á. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Zádori (1–0) a 9., Vólent (1–1) a 92. percben
Klausz László:
– Az első félidőben azt játszotta a csapat, amit kértem, és amit szoktunk. Sajnos, a második játékrészben nem tudtuk kivédekezni a gól előtti pillanatokat. Fáj, hogy nem sikerült megszerezni a három pontot.
Feczkó Tamás: – Az ilyen összecsapásokat gólokkal kellett volna megnyernünk. Nulla-egyről kezdtük a mérkőzést, a szegediek vezető gólja után a kapufát találtuk telibe, majd üres kapu fölé rúgtuk a labdát. Szántai Levente legalább négy bravúros védést mutatott be.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SOROKSÁRI SC 1–1 (1–0)
Nyíregyháza, 1500
néző. Vezette: Erdős József (Punyi Gyula, Berényi Ákos)
NYÍREGYHÁZA: Hermány – Kónya, Úr, Kártik, Pálinkás (Dragóner F., 81.) – Tamási Zs., Rudolf – Rezes (Holdampf, 53.), Tisza, Harsányi Z. – Pölöskey P. (Heffler N., 83.). Vezetőedző: Mátyus János
SOROKSÁR: Holczer – Haris, Gyepes, Gengeliczki, Silye – Peszmeg (Fülöp N., a szünetben) – Huszák (Bajzát, 87.), Csilus T., Sándor I., Gárdos (Szilágyi P., 70.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Rudolf (1–0) a 14., Gyepes (11-esből, 1–1) a 68. percben
Mátyus János:
– Gólokkal kellett volna megnyernünk a mérkőzést, de a balszerencse-sorozatunk közepette az egy ponttal sem lehetünk elégedetlenek.
Lucsánszky Tamás: – Figyelmetlenségünk következtében hátrányba kerültünk, és ez végül két pontunkba került. Ha koncentráltabban játszunk, akkor győztesen távozhattunk volna, még ha a jól játszó Nyíregyházával találtuk is szembe magunkat.

MOSONMAGYARÓVÁR–PUSKÁS AKADÉMIA 2–1 (0–1)
Mosonmagyaróvár, 800
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Szalai Balázs, Széchenyi István)
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Bohner (Jasarevic, 58.), Koszó, Deák, Galambos – Zsirai, Schmatovich, Darázs – Bartos, Laki B. (Szabó B., 80.), Czár (Kószás, 86.). Vezetőedző: Király József
PUSKÁS AKADÉMIA: Hegedüs L. – Heffler T., Fényes, Spandler, Tóth B. (Óvári, 74.) – Márkvárt, Sándor Gy. – Pekár (Zsidai, 63.), Lencse, Nagy Zs. – Tischler. Vezetőedző: Szíjjártó István
Gólszerző: Deák (öngól, 0–1) a 22., Darázs (1–1) az 54., Laki B. (2–1) az 59. percben
Király József:
– Fegyelmezett, csupa szív és jó játékkal megérdemelt győzelmet arattunk. Büszke vagyok játékosaimra.
Szíjjártó István: – Ismét gyengén futballoztunk, szív nélkül nem megy. Múlt héten már jeleztem, ez kevés lesz a folytatáshoz.

VÁC FC–SOPRONI VSE 0–1 (0–0)
Dunaújváros, 100
néző Vezette: Takács János (Buzás Balázs, Szilágyi Norbert)
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Dlusztus, Tóth F., Földi – Gulyás M. (Balajti, 71.), Tóth B. – Niedermüller (Mátyás, 65.), Tóth G., Kákonyi – Majoros (Rusvay, 58.). Vezetőedző: Nagy Tibor
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Sifter, Kovács G., Szabó L. – Tóth J. (Nagy P., a szünetben), Deme (Gyürki, 71.), Soós (Szellák, a szünetben) – Garda, Erdélyi, Eszlátyi. Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Eszlátyi (0–1) a 60. percben
Nagy Tibor:
– Mindent megtettünk a győzelemért, de az a csapatot, amelyik öt nagy helyzetéből egyet sem tud kihasználni, azt megtréfálja a labdarúgás. Ki tudtunk kapni emellett úgy, hogy az egész meccsen egy lövés ment a kapunkra.
Supka Attila: – „Jó" játék és jó eredmény.

CIGÁND–SZEOL 3–0 (1–0)
Balmazújváros, 200
néző. Vezette:Bölcskei Balázs (Farkas Balázs, Kovács II Gábor)
CIGÁND:
Egyed – Molnár R., Raducu, Csicsvári, Szilágyi l. – Angyal (Varga K., 67.), Sergiu,Baksa,Barcsay (Nagy R., 71.) – Popescu (Rosel, 62.), Katona Gy. Vezetőedző:Szénay Péter
SZEGED:
Dongó – Kéri, Gajág, Vácz, Grünvald – Ikonomou – Puskás, Forró (Németh L., a szünetben), Lévai (Skrammel, 75.), Beretka (Búzási, 75.) – Péter A. Vezetőedző:Tóth Ákos
Gólszerző:
Popescu (1–0) a 39., Katona Gy. (2–0) a 63., Katona Gy. (3–0) a 90. percben
Kiállítva:
Puskás Cs. (második sárga lap) az 51. percben
Szénay Péter:
– A lényeg, hogy győztünk, ráadásul gólokat is sikerült rúgnunk végre. Remélem, ez a győzelem lendületet ad nekünk a folytatásra, hiszen továbbra is mérkőzésről mérkőzésre kell készülnünk.
Tóth Ákos:
– Az első félidő gyenge teljesítménye hetek óta benne volt a levegőben, a második félidei korai kiállítással pedig el is dőlt a mérkőzés sorsa.

CEGLÉDI VSE–KOZÁRMISLENY 2–2 (1–0)
Albertirsa, 350
néző. Vezette: Bogár Gergő (Berettyán Péter, Horváth Róbert)
CEGLÉD: Horváth G. – Wild (Nánási, 83.), Albert I., Farkas V., Valkovszki – Makrai L., Asztalos (Markó, 19.) – Peres, Albert Á., Pozsár (Csordás Sz., 71.) – Szabó V. Megbízott edző: Krecska János
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Gubacsi (Pajor, 67.), Lantos, Racskó, Kocsis A. – (Kirchner, 64.), Nagy E. – Beke, Nagy M. (Tóth M., 78.), Szinanovics – Városi. Vezetőedző: Kovács Zoltán
Gólszerző: Peres (1–0) a 36., Nagy M. (11-esből, 1–1) a 49., Nagy M. (1–2) a 68., Nánási (2–2) a 91. percben
Kiállítva: Albert I., a 48. percben
Krecska János
: – Helyzetünkben csak a legjobb az elég jó! Ez a teljesítmény még nem az volt! A mérkőzésen történtekből kiindulva elégedettek lehetünk az egy ponttal.
Kovács Zoltán: – Egy megnyert mérkőzést hoztunk döntetlenre. A kiállítás után több lehetőségünk volt a meccs eldöntésére. Sajnos az utolsó passzoknál rossz döntéseket hoztunk, és ez két pontunkba került.

DOROGI FC–BUDAÖRS 3–0 (1–0)
Dorog, Buzánszky Jenő stadion, 700
néző. Vezette: Molnár Attila (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)
DOROG: Szemerédi – Grabant P., Kovács I., Bora, Füredi – Mészáros Á. – Medgyes (Hartyán, 90.), Kővári, Tóth M., Bor (Szedlák, 45.) – Sitku (Vígh Á., 79.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
BUDAÖRS: Ordasi – Menyhárt A., Gál Sz., Kinyik, Ódé – Sajbán Miklós (Marques-Airosa, a szünetben), Ferkó – Bogáti (Baka, 69.), Sajbán Máté, Stieber A. – Horváth P. (Deli M., 63.). Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Bor (11-esből, 1–0) a 25., Tóth M. (2–0) a 76., Medgyes (3–0) a 89. percben
Németh Szabolcs:
– A csapatom nagyon fegyelmezetten játszott. Ha kellett, csúsztak-másztak játékosaim, de képesek voltak szép megoldásokra is. Férfimunka volt.
Miskei Attila: – A Dorog azzal nyert a mai mérkőzésen, ami az erőssége. Kivárásra, kontrákra játszott, és ez bejött neki. Csapatom sok hibával játszott, a látottakat minél előbb fel kell dolgoznunk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA ELŐRE 3–1 (0–0)
Csákvár, 400
néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
CSÁKVÁR: Kovács D. – Kékesi, Póti, Dulló, Baranyai Á. – Mészáros D., Bakos Sz., Kiprich D., Lőrincz (Damásdi, 82.) – Nyilasi B. (Kocsis G., 80.) – Paudits (Oldal, 84.). Vezetőedző: Toldi Gábor
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Bagi, Kelemen D., Szélpál N., Fabio – Szalai D., Viczián, Nagy I., Juhász Gy. (Gránicz, 53.) – Birtalan B. (Bényei, 76.), Urbin (Pilán, 64.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Lőrincz (1–0) a 61., Paudits (2–0) a 69., Bakos Sz. (3–0) a 78., Bényei (3–1) a 88. percben
Kiállítva: Birtalan B. a 92., Bényei a 92. percben
Toldi Gábor:
– Rendkívül kultúráltan, fegyelmezetten futballoztunk és szépségdíjas gólokat szereztünk. Nagy skalpot gyűjtöttünk be, valamennyi játékosom a szívét kitette a győzelemért.
Zoran Szpisljak: – Az elején nem úgy tűnt, hogy ez lesz a vége, de a valóban gyönyörű első csákvári gól sok mindent eldöntött. A játékvezető néhány kritikus ítéletével ugyan nem értek egyet, de az eredményt nem vitatom.

BFC SIÓFOK–SZOLNOKI MÁV 0–1 (0–1)