Menetel a Balmaz, hét vereség után nyert a Sopron

2013.10.26. 16:30
A labdarúgó NB II 11. fordulójában az éllovas Nyíregyháza a Szolnok elleni sikerrel tért vissza a győzelmi ösvényre, míg a Balmazújváros zsinórban ötödik győzelmét aratta. A Békéscsaba a Kisvárda ellen javított gyenge hazai mérlegén, míg az előző hét bajnokiját elveszítő Sopron Tatabányán nyert. A forduló záró mérkőzésén a ZTE a Gyirmót FC Győrt győzte le Darko Pavicsevics vezérletével.

A labdarúgó NB II 11. fordulójában, zsinórban ötödik győzelmét aratta a Balmazújváros, amely Cegléden egy erősen véleményes hajrábeli góllal szerezte meg a három pontot. A találkozón egyébként felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a Cegléd és a Balmaz is eljutott kapufáig, és már-már úgy tűnt, marad az igazságosnak mondható pontosztozkodás. A 82. percben azonban Robson Goes de Sousa gólhelyzetben rántotta le Demjén Gábort, az ezt követő szabadrúgás után pedig Urbin Péter erősen lesgyanús helyzetből lőtt a hálóba, így Híres Gábor együttese hazavitte a három pontot.Balmazújváros, amely Cegléden egy erősen véleményes hajrábeli góllal szerezte meg a három pontot. A találkozón egyébként felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a Cegléd és a Balmaz is eljutott kapufáig, és már-már úgy tűnt, marad az igazságosnak mondható pontosztozkodás. A 82. percben azonban Robson Goes de Sousa gólhelyzetben rántotta le Demjén Gábort, az ezt követő szabadrúgás után pedig Urbin Péter erősen lesgyanús helyzetből lőtt a hálóba, így Híres Gábor együttese hazavitte a három pontot.

Továbbra is remekül szerepel hazai pályán – és a bajnokságban egyaránt – a Dunaújváros, amely most az SZTK-Erimát győzte le különösebb megerőltetés nélkül. Az újvárosiak gyakorlatilag végig kontrollálták az összecsapást, sokkal több támadást vezettek ellenfelüknél, és Thiago de Ribeiro, illetve Böőr Zoltán lövéseivel magabiztos győzelmet arattak. Dobos Barna együttese hatodik hazai találkozóját is megnyerte a bajnokságban, és újoncként dobogós a tabellán.

Két nyeretlen meccs után tudott ismét győzni a listavezető Nyíregyháza, igaz, a mindent eldöntő gólt csak a 71. percben szerezte meg a Szpari Sándor István büntetője révén. A Szolnok elleni találkozó legnagyobb részét a küzdelem jellemezte, igaz, sokáig csak a szerencse és Pokorni Péter bravúrjai őrizték meg a Tisza-partiak számára a döntetlent. Összességében a helyzetek alapján megérdemeltnek mondható a nyírségiek sikere, ám már nem „termelnek" olyan hatékonysággal, mint a bajnokság elején: az első hat meccsükön 20 gólt szereztek, az azt követő öt találkozójukon csak 6-ot. Igaz, a gólfelelős Bajzát Péter az utóbbi öt mérkőzésen ilyen-olyan okok miatt mindössze 123 percet játszott...

Sorozatban hét vereség után, a Tatabánya elleni kiesési helyosztón győzött a Soproni VSE-GYSEV. Igaz, sokáig úgy tűnt, meglesz a nyolcadik soproni zakó is, Kis Szabolcs lövése után a játék képe alapján megérdemelten vezetett a Bányász az első félidő után. A szünet után azonban Baranyai Norbert közeli fejese és Varga Gábor szabadrúgása révén tíz percen belül megfordította az állást Supka Attila csapata. A gyors találatok után már nem tudott felpörögni Bozsik Péter együttese, így vereségével ismét az utolsó helyre csúszott vissza a tabellán.

A kolumbiai Mina Arbey-Mosquera gyönyörű találata révén korán vezetést szerzett a Békéscsaba a Kisvárda ellen, ami után gyorsan felébredtek a vendégek: először Fodor András lövésénél Póser Dániel bravúrjára volt szükség (a kapus a lécre tolta a labdát), majd egy ziccerhelyzetben az utolsó pillanatban mentett szögletre egy csabai védő. A félidő hajrájában Lucas révén mégis megduplázta előnyét a Csaba, de a második játékrész elején Myke Bouard Ramos góljával szépített a Várda. Ezután a csabaiak foggal-körömmel védekeztek, hogy megvédjék kapujukat az újabb góltól, és végül a szerencsére is szükségük volt ahhoz, hogy első fordulóbeli, Tatabánya elleni siker után ismét győzzenek hazai pályán.

Már a mérkőzés elején az Ajka akarata érvényesült a Kozármisleny elleni találkozón, és Sowunmi Thomas lövése révén meg is szerezték a vezetést. Az első játékrész derekától kezdve azonban átvette az irányítást a Misleny, és több helyzetet is kidolgozott. A szünet után is folytatódtak a vendégrohamok, de egy kontra után Major Norbert bevetődve, közelről a hálóba lőtt, és eldöntötte a három pont sorsát.

A forduló záró mérkőzésén a ZTE könnyedén győzte le 3–1-re a Gyirmót FC Győrt. A zalaiak vezére az a Darko Pavicsevics volt, aki az első félidőben a 40. másodpercben, majd a második félidőben a 75. másodpercben talált a kapuba, a hajrában pedig a csereként beállt, Bernando Frizoni a mérkőzés legszebb gólját szerezve (szinte lehetetlen szögből, balról becsúszva, a felső lécet érintve lőtt a hálóba) tette biztossá a zalaiak győzelmet. A Zalaegerszeg legutóbbi öt bajnoki meccséből négyet megnyert, míg Sisa Tibor csapatának az utóbbi hetekben nem megy jól, utóbbi öt mérkőzésén csak egyetlen pontot szerzett.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ (október 25–26.)
BÉKÉSCSABA–KISVÁRDA 2–1
(2–0)
Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Horváth Zoltán, Hofbauer Roland)
BÉKÉSCSABA: Póser – Tolmbaye, Albert I., Balog Zs., Király P. – Mészáros L., Pozsár (Soós J., 59.), Juhász Gy. – Lucas (Balogh M., 75.), Mosquera (Pantovics, 88.), Leucuta. Vezetőedző: Komjáti András
KISVÁRDA: Nacsa – Molnár R., Hegedüs T., Oláh D. (Horváth L., 62.), Tóth Gy. – Miskolczi (Üveges, 59.), Kornutyak, Nagy B., Fodor A. – Bouard, Pálvölgyi (Kapacina, 73.). Vezetőedző: Révész Attila
Gólszerző: Mosquera (1–0) a 14., Lucas (2–0) a 40., Bouard (2–1) a 48. percben
Kiállítva: Tolmbaye (a második sárga lap után) a 77. percben
Komjáti András: – Megszakadt egy rossz hazai sorozatunk, az első félidőben kétgólos előnyre tettünk szert, a szünet utáni szépítő találatot követően mezőnyfölénybe kerültek a vendégek. Középpályássorunk meglehetősen gyenge volt.
Révész Attila: – Úgy érzem, a mezőnyben lényegesen jobbak voltunk, mint a hazaiak. Viszont a gólokat a Békéscsaba lőtte, aminek sajnos hatékony részese volt a védelmünk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZOLNOKI MÁV 1–0 (0–0)
Nyíregyháza, 1500 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Galán Roland)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Szokol, Rubus, Gengeliczki, Törtei – Sándor I., Csordás Sz. – Kákonyi, Paku (Polényi G., 81.), Huszák (Pákolicz, 27.) – Szilágyi P. (Katona Gy., 78.) Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Antal G., Mile, Fritz – Zvara, Sipeki – Nagy I., Mundi (Rokszin, 74.), B. Tóth (Szepessy, 57.) – Máté J. (Bohner, 74.) Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Sándor I. (11-esből, 1–0) a 71. percben
Lucsánszky Tamás:
– Rendkívül szervezetten játszó ellenféllel találtuk szemben magunkat, itt is, ott is kimaradtak a helyzetek. Azt gondolom, egy picivel talán jobban megérdemeltük a sikert.
Kis Károly: – Parázs csatában szenvedtünk vereséget. Bár a hazaiaknak is voltak helyzeteik, gól nélküli állásnál mi is hatalmas lehetőségeket hibáztunk el, és ezért végül nagy árat fizettünk.

FC AJKA–KOZÁRMISLENY 2–0 (1–0)
Ajka, 300 néző. Vezette: Radványi Ádám (Pápai Zoltán, Péter Tamás)
AJKA: Jánosa – Köles, Jagodics M., Fodor M., Gunther – Horváth A., Lattenstein (Kanta Sz., 73.), Sipos N. – Skriba (Péter, 54.), Major N. (Dancsecs, 82.) – Sowunmi. Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Vég B., Fellai, Vattai, Kiss M. – Kovács T., Cziráki (Tóth A., 72.), Nagy E. (Szabó B., 49.), Vituska (Pap R., 84.) – Varga B., Nagy M. Vezetőedző: Szabó Zsolt
Gólszerző: Sowunmi (1–0) a 3., Major N. (2–0) az 59. percben
Ifj. Mihalecz István:
– Az első huszonöt percben élvezetes volt csapatom játéka, majd a következő hatvanötben a közönséggel együtt szenvedtem a kispadon. Ilyen gyengén ezen a szinten nem szabad futballozni.
Szabó Zsolt: – A csapat mindent megtett a sikerért, a hozzáállással nincs gond. A védelem a mérkőzés elején megengedhetetlen hibát követett el, hátrányba kerültünk, de az első félidő közepétől uraltuk a mérkőzést, mezőnyfölényben játszottunk. Amíg azonban ennyire gyenge a támadójátékunk, nem várhatunk sikereket.

CEGLÉDI VSE–BALMAZÚJVÁROS 0–1 (0–0)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Berke Balázs (Medovarszki János, Buzás Balázs)
CEGLÉD: Miski – Robson, Miklósvári, Makrai, Szala – Kenderes – Koós, Markó (Medgyesi, 87.), Szabó D. (Rebrik, a szünetben), Lipusz (Szkunc, 81.) – Kormos. Vezetőedző: Ványi Zsolt
BALMAZÚJVÁROS: Mester – Bokros, Papp F., Forgács, Virágh A. – Nagy R. (Belényesi, 66.), Müller Zs., Szőllősi F., Demjén (Sárközi, 90.) – Tóth D. (Pintér N., a szünetben), Urbin. Vezetőedző: Híres Gábor
Gólszerző: Urbin (0–1) a 84. percben
Kiállítva: Robson (gólhelyzetben rántotta le Demjént) a 82. percben
Ványi Zsolt:
– Küzdelmes, kiegyenlített mérkőzést játszottunk, de a Balmazújváros a játékvezetők hathatós támogatását élvezve nyert.
Híres Gábor: – Valóban kiegyenlített mérkőzést játszottunk, de a győztes gólunkat egy sokat gyakorolt, okos szabadrúgás-variáció végén szereztük meg. Nagyon fontos volt ez a győzelem.

DUNAÚJVÁROS PASE–SZTK-ERIMA 2–0 (1–0)
Dunaújváros, 1200 néző. Vezette: Szőts Gergely (Márton Zsolt, Mohos Milán)
DPASE: Milinte – Szauter, Farkas V., Burucz, Csehi T. – Szalai T., Lázár Zs., Böőr (Papp M., 70.) – Thiago (Perovics, 83.), Sóron (Urbán G., 86.), Godslove. Szakmai igazgató: Dobos Barna
SZTK: Sánta A. – Nagy J., Kornis, Sz. Jakovljevics (I. Jakovljevics, 21.), Ducic – Barna Zs. – Kollega (Takács T., 65.), Kvekveskiri, Zsivoczky N., Khous (Bonifert, a szünetben) – Fekete Á. Szakmai igazgató: Várhidi Péter
Gólszerző: Thiago (1–0) a 36., Böőr (2–0) az 54. percben
Dobos Barna:
– Megérdemelten szereztünk újabb három pontot. Csapatom időnként ötletesen, attraktívan futballozott. Kiegyenlített, fizikailag is nehéz első harminc perc után elsősorban a széleken egyre többször feltörtük az ellenfél védelmét.
Várhidi Péter: – Az ellenfél megvalósította céljait, olyan érzésem volt, mintha játékosaim szabadságon maradtak volna. Senki sem nyújtotta az elvárható teljesítményt. Szomorú vagyok, mert csapatom sokkal többre képes, csak ezúttal semmit sem mutatott tudásából.

TATABÁNYA FC–SVSE-GYSEV 1–2 (1–0)
Tatabánya, 300 néző. Vezette: Pintér Csaba (Huszár Balázs, Kovács II Gábor)
TATABÁNYA: Farkasdi – Besztercei, Páles, Ludánszki I. (Szamosszegi, 39.), Radnai – Bakos, Bozsik J. (Kovács I., 62.), Kis Sz. – Szabó B., Weitner, Móri (Ferkó Cs., 72.). Vezetőedző: Bozsik Péter
SVSE: Dénes – Fazakas, Baranyai N., Tóth M., Pados – Sifter, Deme (Horváth A., 73.), Varga G. – Gaál B., Erdélyi (Balázs R., 53.), Németh L. (Nyilasi B., 89.) Szakmai igazgató: Supka Attila
Gólszerző: Kis Sz. (1–0) a 44., Baranyai N. (1–1) az 52., Varga G. (1–2) a 63. percben
Kiállítva: Tóth M. (Weitner megrúgásáért) a 79., Szamosszegi (a második sárga lap után) a 89. percben
Bozsik Péter:
– Az első félidőben több helyzetünk is volt, az történt a pályán, amit mi akartunk, jól futballoztunk. A második félidő első húsz percében a dekoncentráltságunkat az ellenfél kihasználta. Utána hiába vettük át ismét a játék irányítását, újabb gólt már nem sikerült szereznünk. Ellenfelünk helyzet nélkül rúgott két gólt.
Supka Attila:
– Hosszú ideje vártunk már erre a pillanatra. Bízom benne, hogy az a kő, amely a játékosok szívét nyomta, leszakadt, és a soron következő mérkőzéseinken eredményesek leszünk. Ezzel aztán elérhetjük azt a célt, amelyet a csapat elé korábban kitűztünk.

ZALAEGERSZEG–GYIRMÓT FC GYŐR 3–1 (1–1)
Zalaegerszeg, 1800 néző. Vezette: Botló Béla (Kis Zoltán, Iványi István)
ZTE: Jahic – Preklet (Szegleti, 87.), Nánási, Bogunovics, Hajdú N. – Simonfalvi, Sluka (Holdampf, 79.) – Babati, Kulcsár K., Grbics – D. Pavicsevics (Frizoni, 57.). Megbízott edző: Lendvai Miklós
GYIRMÓT: Holczer – Sós, Kardos, Graszl K., Fejes J. – Egerszegi, Lázár P. – Cseri T. (Kovács D., 75.), Papp K. (Laki, 88.), Beliczky – Magasföldi (Oross, 49.). Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző: D. Pavicsevics (1–0) az 1., Beliczky (1–1) a 40., D. Pavicsevics (2–1) a 47., Frizoni (3–1) a 76. percben
Lendvai Miklós:
– Nagyon értékes három pontot szereztünk. Egy jó kerettel rendelkező, remekül felkészített és nagy erőket mozgósító csapatot vertünk meg. Folyamatosan építgetjük a játékunkat, amely ezúttal végre eredménnyel is párosult. Darko Pavicsevicset egy összefejelés után az orvos javaslatára cseréltem le.
Sisa Tibor: – Jó mérkőzéseket már tudunk játszani, de ez csak részsiker, mert győznünk is kellene. Még mindig képesek vagyunk olyan hibákra, amelyekkel felkínáljuk a lehetőségeket az ellenfélnek, és ezúttal a Zalaegerszeg ezeket kíméletlenül ki is használta.

1. Nyíregyháza Spartacus 11 9 1 1 26–9 +17 28
2. Balmazújváros 11 7 1 3 23–16 +7 22
3. Dunaújváros PASE 11 7 1 3 20–13 +7 22
4. Siófok 11 7 1 3 17–11 +6 22
5. Békéscsaba Előre 11 5 3 3 22–16 +6 18
6. Zalaegerszegi TE FC 11 5 2 4 16–16 0 17
7. FC Ajka 11 5 2 4 18–21 –3 17
8. Gyirmót FC Győr 11 4 2 5 14–14 0 14