Hosszú idő után lőtt újra gólt, és nyert is a Zalaegerszeg!

2023.02.25. 14:20
A labdarúgó NB I 21. fordulójának első szombati mérkőzésén a Zalaegerszeg 2–1-re megverte odahaza a Mol Fehérvárt.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

ZTE–Mol Fehérvár 2–1 (Csóka Dániel 32., Szalay 55., ill. Katona Mátyás 4.)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2107 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Volt már jobb is a hangulat Zalaegerszegen.

Novemberben a ZTE szurkolói még annak örülhettek, hogy kedvenceik az utolsó három őszi bajnokin hét pontot szereztek, ráadásul az Újpest (1–0), a Kisvárda (3–0) és a KTE (0–0) elleni találkozót is kapott gól nélkül fejezték be. Az együttes látványos futballt játszva ötödik helyezettként telelt, és nem titkoltan abban bíztak vezetői, hogy tavasszal a nemzetközi szereplés kiharcolásáért lesz versenyben. Aztán január 24-én a második fordulóból elhalasztott Ferencváros elleni meccset meglehetősen érdekes körülmények között 2–1-re elvesztette (Marquinhos tizenegyesből szerzett gólt, de úgy tűnt, hogy amikor megcsúszott, kettős érintéssel került a labda a hálóba, majd Adama Traoré a kilencvenedik percben talált be), azóta pedig négy bajnokin csak két pont jött össze neki, ráadásul nem sikerült gólt szereznie.

A 429 perces gólcsend kimondva-kimondatlanul megtépázta a játékosok önbizalmát, és mostanra inkább úgy tűnt, a ZTE-nek sokkal inkább hátrafelé kell tekintenie, semmint előre.

Ennél is jobban fájhatott az egerszegieknek, hogy a héten életének 48. évében elhunyt korábbi kedvencük, Lendvai Miklós: az egykori 23-szoros válogatott emlékére a stadion bejáratánál gyertyák, mécsesek égtek, sokan néma főhajtással tisztelegtek, és talán a stadion tartópillérei is megremegtek, amikor több tucat ZTE-fanatikus fél órával a Mol Fehérvár FC elleni mérkőzés kezdete előtt percekig skandálta: „Lendvai Miki! Lendvai Miki! Lendvai Miki!” Az egerszegiek gyászolták a 89 esztendős korában elhunyt Farkas Imrét, a Zalahús Rt. vezérigazgatóját is: az üzletember a cég élén állva mindig támogatta a futballt, s a vállalat a 2002-es bajnoki címet nyerő együttes névadó szponzora volt.

A kezdés előtt a pályát fürkésző zalaegerszegi szimpatizánsok minden bizonnyal meglepve vették tudomásul, hogy a csapat házi gólkirálya, Eduwie Ikoba a kispadon ül, s a fehérvári oldalon is volt változás: első NB I-es meccsét játszotta a 18 esztendős Pető Milán, a korábbi válogatott Pető Tamás fia. A vendégek szakmai stábjának helyzetét nem könnyítette meg, hogy Fiola Attila, Dárdai Pál és Nikola Szerafimov kisebb sérülés miatt a keretbe sem kerülhetett be.

Ennek ellenére parádésan kezdett a Vidi, Schön Szabolcs a balösszekötő helyén futott el, beadása középen embert talált, és az Újpestről igazolt Katona Mátyás második fehérvári bajnokiján az első gólját fejelte. A találat aligha építette a hazai futballisták önbizalmát, és bizony már csaknem az első játékrész felénél járt a mérkőzés, amikor Németh Dániel lövése munkát adott a vendégek kapusának, Kovács Dánielnek.

A 29. percben Tajti Mátyás 17 méteres bombája után nagyot kellett védenie a fehérvári kapusnak, egyre inkább életjeleket mutatott a ZTE, aztán három perccel később Csóka Dániel fejesénél már Kovács Dániel sem tudott mit tenni: 461 perc után szerzett gólt a ZTE az NB I-ben, és a játékrész úgy ért véget, hogy a házigazda közelebb volt a második találat megszerzéséhez, mint ellenfele.

Gergényi Bence szöglete után már a második félidő elején megszerezhette volna a ZTE a vezetést, de középen három próbálkozásból sem sikerült betalálnia, majd nem sokkal később Tajti Mátyás lövése nyomán kerülte el kevéssel a bal alsó sarkot a labda. A hazaiak jól futballozó karmestere szabadrúgást harcolt ki, Szalay Szabolcs pedig a bal sarokba bombázott – maradjunk annyiban, érett már az egerszegi gól.

Németh Dániel megduplázhatta volna az előnyt, de a jobb sarok mellé lőtt, majd a fehérvári szurkolók kemény kritikája jelezte, elégedetlenek kedvenceik teljesítményével. A játékrész közepén az egyenlítés is összejöhetett volna, Schön azonban ziccert hibázott, a hajrában pedig már nem volt annyi a Mol Fehérvárban, hogy eltüntesse hátrányát.

Úgy kezdtük, volt már jobb is a hangulat Zalaegerszegen, ez a siker azonban segíthet abban, hogy minden visszatérjen a régi kerékvágásba.

Ami pedig a Fehérvárt illeti, tavasszal ötödik bajnokiján is győzelem nélkül maradt, valami nagyon nem működik a csapatnál. 2–1

Megfogadták... (Fotó: Dömötör Csaba)