Varga után Böde is duplázott – fordított, és nyert Felcsúton a Paks

2023.02.25. 16:58
A Paks 4–1-re nyert a Puskás Akadémia vendégeként a labdarúgó NB I 21. fordulójának szombati játéknapján.
Böde Dániel beállt, és duplázott!
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Koncz Márton)
Böde Dániel beállt, és duplázott! A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Koncz Márton)

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Paksi FC 1–4 (Spandler 7., ill. Varga B. 35., 37., Böde 85., 87.)
Felcsút,
Pancho Aréna, 1120 néző. Vezette: Zierkelbach

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Elképzelhetetlennek tűnt még néhány hete, hogy a rutinos paksi csatár, Böde Dániel nevét ismét kiírják valamelyik élvonalbeli stadion kijelzőjére a gólszerzők közé – nos, a támadó harminchat esztendősen ismét bizonyította, ha valamihez (nagyon) ért, az a góllövés.

Bognár György a hajrában, a 83. percbe küldte pályára Böde Dániel, aki a meccsen (szintúgy) duplázó Varga Barnabást váltotta, a korábbi ferencvárosi kedvenc pedig két mesteri góllal tett újabb ékköveket a már eddig is meglévő koronájára. Első és második gólját szerezte a most zajló idényben, az NB I-ben viszont már a 139.-et és a 140.-et, nem akármilyen visszatérésnek lehettünk szemtanúi. Nem véletlen, hogy – bár csupán pár percet töltött a pályán – 8-as osztályzattal díjaztuk a nem mindennapi teljesítményét!

S akkor ezen a ponton kanyarodjunk a történet elejére: úgy tűnt, a Paks kikap Felcsúton. A vendégek ugyanis dekoncentráltan, tompán kezdtek, és tíz perc sem telt el a meccsből, máris hátrányba kerültek, Spandler Csaba fejéről vágódott a labda a paksi kapuba. A találkozó első periódusában úgy tűnt, a Puskás Akadémia ellen nem lesz túl sok lehetősége a Paksnak, a felcsúti klub játékosai ugyanis a téli szerzemény, Jonathan Levi vezérletével sorra vezették a támadásokat, lett is volna lehetőség a duplázásra, ám jött a gólkirályjelölt Varga Barnabás, és még a szünet előtt megfordította az eredményt.

Előbb a VAR segítségével megítélt büntetőt értékesítette némi szerencsével – az elhibázott tizenegyes után a kipattanó labdát vágta a kapuba –, majd ellentmondást nem tűrően emelkedett a magasba, és bólintott a kapu jobb oldalába. Ráadásul mindezt két perc alatt tette, a hazaiak meglepetten vették tudomásul, hogy már nem ők vezetnek, jókora hideg zuhany volt ez a számukra.

Böde Dániel ekkor még csak melegített – igaz, ahogy felállt a kispadról, kiderült, töretlen a népszerűsége, a mentősöknek adott néhány autogramot az orra alá dugott papírlapokra.

A lefújás után pedig az aláírások még értékesebbek lettek.

Varga Barnabás két góljával fordította meg az állást a Paks

A szünetben mindkét vezetőedző alaposan megkavarta a kártyákat. Bognár György hármat, Hornyák Zsolt kettőt cserélt, igaz, a Puskás Akadémia trénere tíz perc elteltével újabb váltásra szánta el magát, majd jött a negyedik is. Sokáig úgy tűnt, marad az egygólos vendégelőny, ám erről Böde Dániel másképpen gondolkodott, hatalmas akarattal és erővel vetette magát a küzdelembe, két alkalommal is úgy helyezkedett, ahogyan azt tanítják, és a lövéseivel, egészen pontosan azok erejével sem volt gond – leírható: pontosan úgy kell meglőni a labdát a „legkisebb" helyzetben is, ahogyan a rutinos csatár tette.

Nem akármilyen visszatérésnek lehettünk szemtanúi, Böde Dániel visszatérése óta a Mezőkövesd ellen otthon 2–0-ra elveszített találkozón ugyan már pályára lépett, ám most a régebbi önmagát idéző gólokkal tette le a névjegyét. 1–4