Fordulatos meccsen az utolsó percben mentett pontot a Vasas

2023.02.25. 19:19
A labdarúgó NB I 21. fordulójában az utolsó helyen álló Vasas egy pontot szerzett a Kisvárda ellen, de ez még kevés a kiesés elkerüléséért zajló küzdelemben. A Kisvárda győzhetett volna, de az utolsó percben Feczesin Róbert egyenlített (2–2).
Óriási volt a küzdelem
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)
Óriási volt a küzdelem A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Vasas–Kisvárda 2–2 (Hidi P. 18., Feczesin 90., ill. Mesanovic 31. – 11-esből, Hegedűs 75. – öngól)
Budapest,Illovszky Rudolf Stadion, 1350 néző. Vezette:Berke

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Győzni kell! – ez volt a jelszó Angyalföldön. S ez nem csoda, hiszen a Vasas a tabella végéről, a 12. helyről vágott neki a Kisvárda elleni mérkőzésnek, igaz, azt már a kezdő sípszó előtt tudni lehetett, hogy pontszámban beérheti – ha győz – a ZTE FC-től vereséget szenvedő Mol Fehérvár FC-t.

Persze lélektanilag is sokat ér egy győzelem, mert a Vasas, noha kikapott Újpesten, három döntetlent harcolt ki, más kérdés, hogy ikszekkel nem lehet nagyot ugrani a tabellán felfelé...

A vendég Kisvárda nyugodtabban készülhetett, noha ugyancsak három döntetlent játszott az idén, megverte 2–1-re az Újpestet, és nyugodtan várhatta az összecsapást. Olyannyira, hogy négy, kimondottan támadó szellemű játékost jelöltek a kezdőcsapatba a vendégek, Kondás Elemér pedig megerősített fedezetsorral próbált stabilitást adni együttesének. A három belső védő előtt Baráth Botond a neki talán szokatlannak tűnő jobb oldali középpályás posztját foglalta el, és amikor először terület nyílt előtte, lendületesen meg is indult a vonal mellett, hogy aztán veszélyesen adjon be. A pálya középső részén Márkvárt Dávid, Berecz Zsombor és Hidi Patrik igyekezett szervezni a hazai akciókat, elöl meg a két ék kötötte le a várdai védősort.

Mozgalmasan indult a találkozó, a Vasas azonnal a kapuba talált, más kérdés, hogy a VAR-vizsgálat után kiderült, a lesen helyezkedő Litauszki Róbert zavarta Hindrich Ottót, ezért nem adták meg a gólt. Aztán Hidi Patrik lett főszereplő: előbb rövid felszabadítás után élesen a sarokba lőtte a labdát, és ezzel vezetést szerzett a csapatának, de nem sokáig ünnepelhetett. A saját kapuja előtt védekezőn maga elé emelte a kezét, amelyet súrolt a labda, Berke Balázs pedig tizenegyest ítélt – Jasmin Mesanovic gólra is váltotta.

Nem tudta tehát kihasználni a korai vezetés adta lelki fölényt a piros-kék együttes, és a sok párharccal tarkított küzdelem a mezőnyben zajlott a folytatásban. A félidő végén a Kisvárda előnybe kerülhetett volna, ám Uram János több látványos védéssel is megmutatta, miért ő védi az angyalföldi csapat kapuját, így döntetlennel ért véget az első félidő.

A VAR a folytatásban is főszereplő volt. Novothny Soma megtámadta a kisvárdai kapust, megszerezte tőle a labdát, a hálóba lőtte, de a televíziós felvétel szerint a kezét érintette a labda, így ez már a második hazai gól volt, amelyet utólag érvénytelenítettek, és ugye VAR-vizsgálat előzte meg a kisvárdai büntetőt, szóval, Angyalföldön ezen az estén nem volt népszerű ez a technológia.

A hajrában egy különös, szerencsétlen mozdulat dönthette volna el a mérkőzést: noha kisvárdai játékos nem volt a hazai kapu előterében, mégis gól született, mert Hegedüs János lábáról saját kapujába pattant a labda. Ezt már a mezőny legjobbja, Uram János sem védhette, nem is számíthatott erre a meghökkentő jelenetre.

De még hátravolt a csattanó.

Az utolsó percekre Balogh Norbert és Feczesin Róbert is megérkezett a támadósorba, s ennek egy pont lett a jutalma. Holender Filip kiharcolt egy büntetőt, és ki is hagyta, szerencséjére a kipattanóra érkező Feczesin Róbert kisegítette.

Így maradt a döntetlen, ami mindkét csapatnak a negyedik 2023-ban – így a Vasas ismét nem tudott nagyot lépni az előtte lévők után. 2–2