Camaj góljával nyert a Kisvárda Pakson

BABJÁK BENCE (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)BABJÁK BENCE (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2022.05.08. 13:51
Driton Camaj góljával megszerezte a vezetést a Kisvárda a Paks ellen az NB I 32. fordulójában, és mivel meg is tartotta a lefújásig, első ízben távozott távozott három ponttal az atomvárosból.
A gigászi küzdelemből a Kisvárda került ki győztesen
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Makovics Kornél)
A gigászi küzdelemből a Kisvárda került ki győztesen A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Makovics Kornél)

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Paksi FC–Kisvárda Master Good0–1 (0–1)
Paks,Fehérvári úti Stadion, 1572 néző.Vezette:Pintér
Gólszerző:Camaj (31.)

ONLIVE TUDÓSÍTÁS ITT!

Ahogyan várható volt, a Ferencváros elleni szerdai Mol Magyar Kupa-döntő miatt több kulcsjátékosát pihentette Bognár György, a Paks vezetőedzője. A Kisvárda elleni vasárnapi bajnokin a góllövőlistát 31 góllal vezető Ádám Martin, valamint Böde Dániel is a kispadról várta a kezdő sípszót, ám eleinte úgy tűnt, az 500. élvonalbeli bajnokiját játszó együttes nélkülük is megszerzi a vezetést.

A hetedik percben a felezővonalnál történt labdaszerzés után Szabó János adott be a bal oldalról, középen Lazar Csirkovics visszahúzta Sajbán Mátét, a játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott. Árulkodó jel volt, hogy a vendégek egyetlen labdarúgója sem reklamált, a labda mögé Nagy Richárd állt, ám hiába állítgatta többször is a labdát, nagyjából másfél perc után a VAR segítségével megszületett az új ítélet: les miatt szabadrúgás a Kisvárdának.

Ezt az eset után ápolást kérő Dombó Dávid végezte el, és bár szemlátomást nem volt százszázalékos állapotban, a vendégek kezdőcsapatának egyetlen magyar játékosa maradt a gólvonal előtt. Igaz, túl sok védenivalója nem volt, a Paks és a második helyért küzdő Kisvárda egyaránt tompán futballozott, a sok szabálytalanság miatt rengeteget állt a játék, egyik fél sem tudott igazán lendületbe jönni, így pedig nem forogtak veszélyben a kapuk. Aztán elég volt egyetlen gyorsan elvégzett szabadrúgás, és Driton Camaj szép emelése után előnybe került a szabolcsi csapat. Sőt, a számos reklamálással tarkított első játékrész végén szöglet után növelhette volna előnyét, ám Herdi Prenga csúsztatását követően a bal oldali kapufánál álló Osváth Attila kirúgta a labdát a gólvonalról.

A fordulás után nem sokat változott a meccs képe, a Paks birtokolta többet a labdát, ám ez többnyire kimerült abban, hogy egyik szélről a másikra adogatta, a lendület és a kreativitás egyaránt hiányzott a játékából. Mivel úgy tűnt, a Kisvárdának tökéletesen megfelel az egygólos előny, eseménytelenül csordogált a mérkőzés, a szabálytalanságok többségét hangos kiáltás követte. Így aztán színészkedésből és reklamálásból egyaránt kijutott, helyzetből viszont egy sem akadt a fordulás utáni első negyedórában.

Nem csoda, hogy fél órával a vége előtt hármat cserélt Bognár György vezetőedző, a szurkolók által pályára „énekelt” Ádám Martin mellett Böde Dániel és Medgyes Sinan érkezett. A hazaiak játéka némileg változott, ahogyan az várható volt, érkeztek a beadások és a felívelt labdák a két erőcsatár irányába, míg a másik kapunál a csereként pályára lépő Bohdan Melnik lövése suhant el néhány centiméterrel a jobb alsó sarok mellett. Nem sokkal később következett az újabb vendéghelyzet, Jaroslav Navrátil jobb oldali beadása után Claudiu Bumba a kapu torkából lőtte fölé a kissé maga mögé érkező labdát.

Ezúttal a kihagyott helyzetek is belefértek, az idény nagy részében gólokban gazdag meccseket játszó Paks és a sokszor szintén stílusosan futballozó Kisvárda összecsapása kilencven perc brusztolást hozott, és mivel a hajrában Ádám fejese után a kapufáról kifelé pattant a labda, a darálásból a második helyre fellépő vendégek jöttek ki jobban. 0–1

A tolnaiak pedig készülhetnek az idény számukra legfontosabb meccsére, a Ferencváros elleni szerdai kupadöntőre.

(Fotó: Makovics Kornél)