Futács és Rajkovics remekelt, az MTK nyerte meg az örökrangadót

2022.05.07. 19:05
A már bajnok Ferencváros 3–0-ra kikapott odahaza a kiesés elől menekülő MTK-tól a labdarúgó NB I 32. fordulójában.
(Fotó: Tumbász Hédi)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
(Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

Ferencváros–MTK 0–3 (Futács 59., 90+2., Miovszki 84.)
Budapest, Groupama Aréna, 13 199 néző. Vezette: Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

ALIGHA ÍGY TERVEZTÉK A FIESZTÁT. A már bajnok Ferencváros óriási meglepetésre hazai pályán 3–0-ra kikapott az utolsó szalmaszálba megkapaszkodó MTK-tól, a drukkerek ettől függetlenül boldogan énekelve, dalolászva, az éremátadó idején a gyepen ünnepelték a Fradi sorozatbeli negyedik bajnoki címét.

Pedig nem kezdett túlzottan aktívan a kiesés elől menekülő MTK.

Ahhoz képest, hogy úgy léphettek pályára a kék-fehérek, csakis győzelemmel marad esélyük az élvonalban maradásra, az első negyvenöt percben egyetlen igazán nagy helyzetet dolgoztak ki. Futács Márkónak és társainak persze nem volt könnyű a helyzetük, hiszen több mint tizenháromezer dalolászó ferencvárosi drukker előtt, önbizalomtól duzzadó ellenféllel szemben kellett bravúrt elérniük, az erőviszonyokat tekintve több lett volna, mint szimpla meglepetés a vendéggyőzelem. A Fradi védelme az első félidőben még úgy sem ingott meg, hogy belső védőként Miha Blazic mellett ezúttal Vécsei Bálint futballozott, aki felnőttkarrierje során talán most először játszott ebben a pozícióban. Marco Rossi szövetségi kapitánynak mindenesetre pluszinformáció: a zöld-fehérek futballistája adott esetben ezen a poszton is bevethető.

A Ferencváros mélyről kezdte az építkezést, csakhogy érezni lehetett a futballistákon, a biztos aranyérem és a jövő szerdai, Paks elleni Mol Magyar Kupa-döntő közelsége miatt az élesség messze nem olyan, mint amilyennek lennie kellegy ilyen mérkőzésen. Az MTK tizenhatosához érve többször is sarkazással, trükkös megoldással próbálkoztak, mintha úgy lettek volna vele, ez is belefér...

Nem fért bele!

A vendégek a fordulás után felpörgették a ritmust. Kevesebb mint negyedóra alatt két nagy lehetőséget is elpuskáztak, Futács Márkó viszont lenyűgöző fél órát produkált. A csatár csak azért nem rúgott mesterhármast, mert második, kapuba tartó labdájába Bojan Miovszki a gólvonal előtt belerúgott, így őt kellett gólszerzőnek elkönyvelni – nem volt szép megoldás a csatártárs részéről...

Futács Márkó ettől függetlenül élménnyel ajándékozta meg az MTK híveit, jellegzetes gólörömei, széttárt karja és széles mosolya azt jelentette, a kék-fehérek a visszafogottabb első félidőt követően végül sima győzelmet arattak a Groupama Arénában. Ez azt jelenti, ha az utolsó fordulóban hazai pályán legyőzik a Debrecent, a Honvéd pedig kikap Felcsúton, az élvonalban maradnak.

A ferencvárosi futballistákat és ultrákat ezen az estén azonban ez érdekelte a legkevésbé, a lefújás után zöld-fehér fieszta kezdődött, miközben a drukkerek a pályára özönlöttek, a játékosok a felezővonalnál elkerített pódiumon vették át megérdemelt aranyérmüket. Az MTK győzelme senkit sem érdekelt már ekkor, az ünneplő játékosok konfettiesőben ugráltak és ölelgették egymást. 0–3