Nagyon nehéz helyzetbe került az MTK, NB I-es tagságot érhet a Kövesd sikere

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.04.22. 19:50
Az MTK hazai pályán 4–0-ra kikapott a Mezőkövesdtől a labdarúgó NB I 29. fordulójában, és ezzel nagyon nehéz helyzetbe került.
Sokat érő vendégsiker... (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Sokat érő vendégsiker... (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NB I
29. FORDULÓ
MTK Budapest–Mezőkövesd Zsóry FC 0–4
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1950 néző. Vezette: Berke
Gólszerző: Sz. Drazsics (13.), Pillár (24.), Lukic (70.), Kis (83.)
Kiállítva: Sluka (82., MTK)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Szinte tapintani lehetett a feszültséget a mérkőzés előtt, a bemelegítő játékosok arcán egyetlen mosolyt sem láttunk, a szakmai stáb tagjai pedig idegesen figyelték a futballistáikat – a gyomorgörcs és a nyugtalanság persze érthető volt, kiváltképp hazai oldalról. Ugyanis a képlet rendkívül egyszerű volt: ha a pestiek nem szereznek pontot, még nagyobb bajba kerülnek, főleg akkor, ha a Bp. Honvéd vasárnap este legyőzi a másik kieső helyen álló csapatot, a Gyirmót FC Győrt. Az MTK vezetőedzője, Márton Gábor a legutóbbi, csúfos paksi fiaskó után (0–4) alaposan felforgatta a kezdőcsapatot, hiszen kikerült Gheorghe Grozav, Sebastian Herrera, Mezei Szabolcs, Szlobodan Rajkovics és Vancsa Zalán, míg az első perctől fogva kapott lehetőséget Futács Márkó, Bojan Miovszki, Nagy Zsombor, Branislav Sluka és Stieber Zoltán.

Bár az eső szakadatlanul esett, a pálya talajára semmit sem lehetett fogni, kitűnő állapotban volt – a maroknyi MTK-drukker lelkiállapota viszont kevésbé, a nézők ki is feszítették a „Tiétek a pénz, miénk a szégyen” feliratú drapériát. Ha nem is e mondat miatt, de a hazai csapat kezdte némileg jobban a mérkőzést, próbálva ráerőltetni akaratát a kövesdiekre, de igazán nagy helyzet egyik oldalon sem alakult ki – egészen a 13. percig. Akkor Sztefan Drazsics csinált bolondot a hazai védelemből (Szépe Jánosnak és Nagy Zsombornak sem sikerült mentenie), s megszerezte a vezetést a vendégeknek. Az pedig már-már szimbolikus jelenet volt, amikor Szépe János a fűben ült, sérülés miatt cserét kért – és vele együtt padlóra került a csapat is, olyannyira, hogy Pillár Róbert megduplázta a mezőkövesdi előnyt, ugyanis az első gólnál is hibázó Nagy Zsombort megelőzve a kapuba fejelte a labdát.

Az indulatok kezdtek elszabadulni, a szurkolók verbálisan nekiestek vezetőnek, edzőnek, játékosnak – a dühük érthető volt, hiszen még fél óra sem telt el, s úgy tűnt, a csapat ennyi idő alatt – kis túlzással – atomjaira hullott. Érdekes volt látni, hogy az MTK-sok ebben a kiélezett szituációban rendkívül haloványan és vezér nélkül futballoztak. A Mezőkövesd labdarúgói viszont szinte ficánkoltak, mint hal a vízben (ha már ennyi eső lezúdult…), úgy játszották át a kék-fehérek védelmét, ahogyan csak akarták, és ezt a szenvedős, illetve örömfocit láthatta Marco Rossi szövetségi kapitány, valamint segítője, Cosimo Inguscio is a helyszínen…

A fordulás után sem állt meg a játék, előbb Futács Márkó szépíthetett volna, majd Marin Jurina növelhette volna háromgólosra a Mezőkövesd előnyét, de mindkét csatár rossz megoldást választott. Lassan csordogáltak a percek, mindkét csapat alig várta, hogy Berke Balázs lefújja a mérkőzést – ezt a 71. percben akár meg is tehette volna, hiszen Andrej Lukic megadta a kegyelemdöfést, fejjel szerzett szép gólt. A hazaiak kezdték elveszíteni a fejüket, Branislav Sluka kapott piros lapot, miután alattomos módon rúgta meg Cseke Benjámint – ilyenkor felmerülhet a kérdés, ilyen gyenge légióst miért is kell szerződtetni… Az MTK teljesen szétesett, Tomislav Kis is betalált, így megismétlődött a paksi végeredmény.

Bár még négy bajnoki vár a Hungária körútiakra, s matematikai esélyük maradt a bennmaradásra, egyre inkább úgy tűnik, két NB I-es idény után újra kiesnek az élvonalból.