A 95. percben egyenlített a Fehérvár – a Fradi bajnok lehet a derbin

2022.04.23. 19:51
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Mol Fehérvár hazai pályán 2–2-es döntetlent ért el a Puskás Akadémia ellen.
A Fehérvár csak nézte, ahogy a Puskás Akadémia fordított, de végül kihasználta emberelőnyét
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Meder István)
A Fehérvár csak nézte, ahogy a Puskás Akadémia fordított, de végül kihasználta emberelőnyét A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Meder István)

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
Mol Fehérvár FC–Puskás Akadémia FC 2–2 (1–1)
Székesfehérvár,
Mol Aréna Sóstó,3103néző.Vezette:Bognár T.
Gólszerző: Kodro (3.), Stopira (90+5.), ill. Zahedi (25., 53.)
Kiállítva: Baluta (90+1., Puskás)

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

A fehérvári szurkolók elképzelése szerint kezdődött a forduló szombati játéknapjának záró mérkőzése: a szomszédvárak csatáját Kenan Kodro gyors gólja vezette fel. Három perc sem telt el a mérkőzésből, máris ünnepelhettek a piros-kékek. Hornyák Zsolt dühösen fordult a vendégkispad felé, széttárt karokkal jelezte, nem ilyen kezdésről beszéltek az öltözőben... Azt lehetett tudni, hogy rendkívül sűrű a mezőny a dobogó mögött, több csapat is pályázik a negyedik helyre, ezek egyike pedig éppen a Mol Fehérvár FC, így a kezdés lendületet adott a házigazdának. A vendég felcsútiak úgy kalkulálhattak, hogy a dobogós helyük szinte biztos, akár már most le lehet szögezni, hogy kiemelkedően sikeres idénye lesz ez a Puskás Akadémiának, de szó sem lehetett arról, hogy a balszerencsés kezdés miatt máris feladnák a mérkőzést. Sőt, a felcsútiak megpróbálták magukhoz ragadni a kezdeményezést, irányították a játékot, és a félidő derekán az Ukrajnából kölcsönvett iráni játékos, Sahab Zahedi révén egyenlíteni tudtak.

Az egyenlítő gólban az lehetett az érdekes, hogy a Vidi három belső védővel kezdte a meccset, a jobb oldalon Loic Nego, a balon Marcel Heister feladata volt az oldalvonal melletti területek lezárása, így ha a Puskás Akadémiánál volt a labda, öt fehérvári hátvéd helyezkedett egy vonalban. Ám ahogy mondani szokták, minden taktikai elképzelés éppen annyit ér, amennyit megvalósítanak belőle, márpedig hiába lehetett az a nézők benyomása, hogy létszám tekintetében rendezett a hazaiak védelme, a szélről akadálytalanul adhatott be Alekszandru Baluta, középen pedig akadt olyan játékos, aki megelőzte a védőket.

Úgy tűnt, az egyenlítő gól kissé megzavarta a Vidi játékosait, sokáig nem tudtak veszélyes helyzetet teremteni a felcsútiak kapuja előtt, sőt a Puskás Akadémia újabb gólt szerzett, igaz, ezt les miatt nem adták meg. Mindenesetre a jelenet figyelmeztető lehetett Michael Boris számára: a pálya közepén a vendégek játékosai agresszívan letámadták a fehérváriakat, s a labdaszerzés után azonnal kontratámadást vezettek – szabályos gól nem született az akcióból, de lehetett látni, ilyen helyzetekből veszélyes lehet a felcsúti együttes.

A második félidő azonban nem úgy indult, ahogy azt a hazaiak elképzelték – inkább a felcsútiak akarata érvényesült. Sahab Zahedi kapásból lőtte a labdát a sarokba, megszerezve a vezetést a Puskás Akadémiának. Néhány centin múlt még az első félidőben, hogy les miatt érvénytelenítették a találatát, vagyis az iráni futballista könnyen mesterhármast szerezhetett volna. Jobban játszottak a vendégek, és bár a Mol Fehérvár megpróbált támadni, sokáig nem derült ki, milyen elképzelések mentén jutna el a felcsúti kapu közelébe a piros-kék együttes. Michael Boris persze cserélt, pályára küldte a vasárnap a 23. születésnapján köszöntendő ifjabb Dárdai Pált is, és úgy tűnt, a változtatások következtében valamelyest élénkebbé vált a fehérváriak futballja. Ám továbbra is sok hibával játszottak a hazaiak, a felcsútiak pedig nagyon megbecsülték a labdát, szervezetten, kulturáltan futballoztak.

A Puskás Akadémia jobban játszott, egységesebbnek tűnt, ám a Mol Fehérvár FC erőfeszítéseinek végül egy pont lett a jutalma, a hosszabbításban Tóth Balázs ugyan nagyot védett, de Stopira közelről a hálóba fejelt. Így döntetlennel ért véget az összecsapás. 2–2

Kérdés, örül-e ennek bármelyik csapat... Az Újpest elleni rangadóra készülő Ferencváros viszont örülhet, hiszen ha győz a derbin, akkor már bajnok.

Zahedi duplája nem volt elég a felcsúti győzelemhez (Fotó: Meder István)