Carrillo győzelemmel tért vissza Fehérvárra, a Vidi nagy bánatára

A Mol Fehérvár 2–1-re kikapott odahaza a Debrecentől a labdarúgó NB I 19. fordulójában.
Az abszolúte szor(g)os emberfogás (Fotó: Szabó Miklós) – GALÉRIÁHOZ KATT A KÉPRE!

19. FORDULÓ

Mol Fehérvár FC–Debreceni VSC 1–2 (Alef 42., ill. Szécsi M. 45., 86.)
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó, 2065 néző. Vezette: Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ismerőskéntsétálhatott az öltözőfolyosón és a pálya szélén Joan Carrillo, a Debreceni VSC vezetőedzője – a spanyol tréner 2011-ben került Fehérvárra Paulo Sousa segítőjeként, majd 2014 és 2015 között, valamint 2019 és 2020 között vezetőedzőként ténykedett a klubnál, sőt bajnoki címet is ünnepelhetett a csapattal (2015). Szombat este ellenfélként tért vissza korábbi egyesületéhez, s ha a két együttes egymás elleni statisztikájára pillantott, elképesztő fehérvári fölénnyel szembesülhetett: a hazaiak a legutóbbi 17 (!) bajnokin veretlenek maradtak, olyannyira, hogy három döntetlen mellett 14 fehérvári siker született. Legutóbb több mint hét éve, 2014 októberében nyert a DVSC élvonalbeli bajnokin, akkor Kulcsár Tamás duplázott (2–1) – a spanyol edző tisztán emlékezhet erre az összecsapásra, ugyanis akkor ő ült az akkori Videoton kispadján...

A kezdés előtt tíz perccel pedig azt láthatta a szakember és a nézők döntő többsége, hogy a fehérvári drukkerek és a debreceni szurkolók összecsaptak, igaz, a vendégszektor kerítése elválasztotta a feleket. A rendőri fellépés késett, így három-négy percig mehetett a csetepaté, próbálták ütni egymást, de ez csak hellyel-közzel sikerülhetett. A fehérvári klub közleményben határolódott el a történtektől, s kilátásba helyezte, hogy „a riadalmat keltő személyeket" akár ki is zárhatják a stadionból.

A kis közjáték után a futball került a középpontba – a hazaiak lényegesen kezdeményezőbben léptek fel, két perc után vezethettek volna, de Peter Zulj lövése után Hrabina Alex védett. A vendégek kis túlzással a felezővonalat is alig lépték át az első húsz percben. Ennek majdnem meg is lett az eredménye, majd fél óra elteltével Dárdai Pál lövése után a Loki-kapus kapufára tolta a labdát. Pár perccel később Ivan Petrjak már betalált, igaz, a VAR-vizsgálat után kiderült, a támadást leshelyzet előzte meg. Ezután nem mindennapi jelenetnek lehettünk a szemtanúi: Charleston da Silvát ápolták a pálya szélén, így emberhátrányban kellett kivédekeznie a Lokinak a hazai szögletet – nem sikerült...

Alef senkitől sem zavartatva ugorhatott fejelni, gólt is szerzett. Sokáig nem örülhettek a hazaiak, ugyanis Szécsi Márk szépségdíjas lövése nyomát a labda a kapu bal oldalában kötött ki.

A fordulás után kiegyenlítettebbé vált a játék, de nagy lehetőséget nem láthattunk, majd' húsz perccel a vége előtt David Babunszki tornáztatta meg Kovács Dánielt, de a fehérváriak kapusa résen volt, és szögletre ütötte a léc alá tartó labdát. Hrabina Alexnek is meg kellett tornáztatnia az izmait a hajrában, Szendrei Norbert fejjel próbálta bevenni a kapuját, a kapus bravúrral védett.

A végén jött a csattanó, amikor is Szécsi Márk duplázott! A hazai drukkereknél elszakadt a cérna, Szabics Imre távozását követelték – kétségtelen, a Mol Fehérvár FC mindkét idei mérkőzését elveszítette, s egyre inkább leszakad a dobogós helyezettektől. 1–2