A Honvéd 3–2-re kikapott Kisvárdán Vignjevics bemutatkozó meccsén

BODNÁR TIBOR (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)BODNÁR TIBOR (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2022.02.05. 14:34
Vereséggel mutatkozott be a Honvéd kispadján Nebojsa Vignjevics: a kispesti együttes, bár kétszer is vezetett, 3–2-re kikapott Kisvárdán a labdarúgó NB I 19. fordulójában.
A Kisvárda az első játékrészben kétszer is hátrányba került, a második félidőben viszont fordított a Honvéd ellen (Fotók: Kovács Péter) – Galériához katt a képre!

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Kisvárda–Budapest Honvéd3–2 (Kravcsenko 11., Bumba 65., Melnik 68., ill. Batik 3., Zsótér 29.)
Kisvárda,Várkerti Stadion. Vezette: Bognár T.

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Nincs szerencséje a Kisvárdával Nebojsa Vignjevicsnek: előző csapatától, az Újpesttől a 2013 októbere óta tartó, 258 bajnoki mérkőzést magába foglaló időszaka után 2020. május 30-án, épp a várdaiaktól elszenvedett 1–0-s vereséget követően kellett távoznia. Vagyis, az 53 éves szerb edző épp arra a kispadra huppanhatott vissza, ahonnan 616 nappal ezelőtt felállt. Amúgy a szakvezető akkori távozásából nagyban kivette a részét Dombó Dávid, aki a majd' két évvel ezelőtti meccs utolsó perceiben két bravúros védéssel gondoskodott arról, hogy az Újpest számára vereséggel érjen véget a mérkőzés. A kisvárdai kapus ezúttal nem bosszanthatta tovább a kispestiek debütáló edzőjét, hiszen a koronavírusteszt-eredménye nem tette lehetővé, hogy a gólvonalra álljon.

Amilyen rossz véget ért az első magyarországi pályafutása a szerb szakvezetőnek Kisvárdán, olyan jól kezdődött a második szakasz: Nagy Dominik ugyan még a kapufát találta el, de az akciót követő szögletből Batik Bence vezetéshez juttatta a Honvédot. Az egyenlítésre nem kellett sokat várni, ugyanis Anton Kravcsenko eszmélt legelőbb a vendégek öt és felesén belül, és a kapuba lőtte a labdát, épp a 11. percben, amikor a kisvárdai tábor el akart búcsúzni a 11-es mezt hét évig viselő, kölcsönben Diósgyőrbe kerülő Lucastól – a gólöröm miatt a drapéria kis késéssel emelkedett a magasba.

Hasonlított a két csapat október 1-jén, a Bozsik Arénában játszott meccsére a szombat kora délutáni bajnoki, a gyors gólváltást akkor is a vendégcsapat kezdte. Négy hónapja a hajrára maradt a döntés (a hosszabbításban csikarta ki a győzelmet a Honvéd), most viszont gyorsan megfordíthatta volna az eredményt a Kisvárda, de Jasir Asani álompasszából Claudiu Bumba ajtó-ablak helyzetből mellé lőtt. A válasz nem késett, Tamás Márk bal oldali beadásából a mezőny legalacsonyabb játékosa, Zsótér Donát fejelt gólt – ekkor már gólnál és gólpassznál tartott, így a játékszervező akár vissza is lophatta magát régi-új edzője szívébe.

Ettől még a szünetben a házigazda állhatott volna jobban, de Jasir Asani beadásai hiába értek célt: előbb Jasmin Mesanovic lőtt az üres kapu fölé. Válaszként, a mozgalmas első félidő utolsó momentumaként a Honvéd új szerzeménye, Dejan Drazsics húzogatott a bal oldalon, középre lőtt labdája után Artem Odincov tisztázott bátor kivetődéssel.

Az addiginál is nagyobb fölénybe került a második félidő elején Kisvárda, így Révész Attila várt a cserével, viszont Driton Camaj beállításával nyerőt húzott: a montenegrói szélső lövése után a kapusról kipattanót gólra váltotta Claudiu Bumba, akinek már nagyon érett a gólja. Három perc múlva pedig a nagy mezőnymunkát végző Bohdan Melnik megszerezte a vezetést a házigazdának. A kettő között Dejan Drazsics megint igazolta, hogy nem véletlenül szerződtette a Honvéd, de élesen középre lőtt labdája elkerülte a bal alsó sarkot.

Benne volt a meccsben az egyenlítés, de az is, hogy a bajnokság meglepetéscsapata biztossá teszi a győzelmét, de – ahogy ilyenkor lenni szokott – újabb találat már nem született. A Kisvárda sorozatban a hetedik bajnokiján is veretlen maradt, egyúttal két döntetlent követően újra nyert. Nebojsa Vignjevics pedig újra szomorúan távozhatott a városból, s hogy a kispesti korszaka megél-e majd' hét évet és 258 bajnokit, arra természetesen az idő adja meg a választ. 3–2

2021. október 4.MTK
Giovanni Costantino helyett Teodoru Vaszilisz (megbízott vezetőedzőként)
2021. október 28.DebrecenHuszti Szabolcs és Toldi Gábor helyett Jeremiás Gergő (megbízott vezetőedzőként)
2021. november 8.Debrecen
Jeremiás Gergő helyett Joan Carrillo
2021. november 10.KisvárdaJoao Janeiro helyett Erős Gábor (megbízott vezetőedzőként)
2021. november 12.MTKTeodoru Vaszilisz helyett Márton Gábor
2021. december 13.FTC
Peter Stöger helyett Máté Csaba (megbízott vezetőedzőként), december 20-tól pedig Sztanyiszlav Csercseszov
2021. december 31.Újpest
Michael Oenning helyett ideiglenesen Víg Péter, majd január 13-tól Milos Kruscsics