Nem megy az MTK-nak, kikapott odahaza a Zalaegerszegtől

BABJÁK BENCE (összefoglaló)BABJÁK BENCE (összefoglaló)
2022.02.04. 19:50
Az MTK Budapest 2–0-ra kikapott odahaza a Zalaegerszegtől a labdarúgó NB I 19. fordulójának nyitó mérkőzésén.
Vendégöröm (Fotó: Tumbász Hédi)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Vendégöröm (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
MTK Budapest–ZTE FC 0–2 (Spoljaric 35., Ubochioma 44.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1671 néző. Vezette: Káprály

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

NEM KÖNNYŰ úgy felkészülni a meccsre, ha a szakvezető a mérkőzés napján, a stadionba vezető buszozás során tudja meg, három játékosának PCR-tesztje pozitív lett.

Márpedig az MTK elleni idegenbeli mérkőzés előtt éppen erről beszélt a Zalaegerszeget irányító Waltner Róbert az M4 Sport kameráinak, így a vendégek összeállítását a koronavírus-járvány is befolyásolta. A csapatkapitány Bojan Szankovics az előző fordulóhoz hasonlóan vélhetően ezért maradt ki ismét a keretből, a stabil kezdőkapusnak számtó Demjén Patrik nem állhatott a gólvonal elé, így az ezúttal lehetőséget kapó Gyurján Mártonon kívül más kapuvédő nem is szerepelt a keretben.

Ilyen előzmények után némileg meglepő volt, hogy a találkozó elején inkább a ZTE volt aktívabb, igaz, az első ziccer a tavaszi szezont a Mezőkövesd elleni döntetlennel kezdő MTK előtt adódott. Gyors kontratámadás végén Miknyóczki Ádám remek átadással hozta helyzetbe Futács Márkót, ám a vendégek kapusa védte a közeli lövést, majd öt perccel később Bojan Miovszki labdája suhant el a jobb felső sarok mellett. Tajti Mátyás szabadrúgása után aztán kevés hiányzott, hogy a vendégek kerüljenek előnybe, a középpályás remekül kanyarította a középre a labdát, a múlt héten duplázó Zimonyi Dávid néhány centiméterrel a jobb sarok mellé fejelt.

A következő percekben Gyurján Márton volt a főszereplő, előbb a hazaadás utáni bizonytalankodással (kevés hiányzott, hogy a hibáért góllal fizessen csapata), majd újabb védéssel vétette észre magát, Futács ezúttal sem tudott túljárni az eszén.

Hiába volt több helyzete a hazai csapatnak, az újabb kihagyott lehetőségekért megfizetett Márton Gábor együttese, Josip Spoljaric a forduló egyik legszebb góljával a vendégeket juttatta előnyhöz. A látványos megmozdulásra Stieber Zoltán válaszolhatott volna, ám ballábas lövése elkerülte a bal alsó sarkot, Meshack Ubochioma viszont nem hibázott: az ötösnél oda-vissza megforgatta Andrej Kadlecet, majd kilőtte a rövid sarkot. Hiába volt több lehetősége az MTK-nak, a helyzeteit hatékonyan kihasználó ZTE vonult kétgólos előnnyel a szünetre.

A fordulás utáni percekben felcsillant a szépítés lehetősége a hazaiak előtt, Tajti Mátyás a tizenhatoson belül tévesztett ütemet, a játékvezető a tizenegyespontra mutatott, ám a hazai remények csupán néhány másodpercig éltek: az elkésett becsúszást les előzte meg. Úgy tűnt, ezen az estén semmi sem jön össze az MTK-nak, a Gergényi Bencét sikeresen átjátszó északmacedón támadó tekerése után is elkerülte a jobb sarkot a labda, közben a ZTE időnként labdatartással, olykor gyors kontrával próbálkozott, kétgólos előnyben igyekezett lezárni a területet, és a lehető legkevesebbet kockáztatni.

Bár a hazai szögletek és szabadrúgások után időnként szinte az összes vendéglabdarúgó a saját tizenhatosán belül tömörült, Branislav Sluka így is eljutott lövőhelyzetig, ám labdája a lécről kifelé vágódott, míg a túloldalon Zoran Lesjak lövését védte Milan Mijatovics. Hiába játszott mezőnyfölényben a hazai együttes, és záporoztak a szélről érkező beadások a kapu elé, s hiába alakított ki két-három mérkőzés megnyerésére elegendő helyzetet, a több sebből vérző és szemlátomást egyre inkább fáradó ZTE állta a sarat, és őrizte előnyét.

Lendületben (Fotó: Tumbász Hédi)

Sőt, ha hat perccel a vége előtt a vendégek jobbhátvédjének újabb lövését nem védi bravúrral a hazai kapus, végleg eldőlt volna a találkozó, igaz, a meccs képét elnézve a háromgólos vendégsiker már túlzó lett volna.

A Zalaegerszeg mindenesetre javított a Paks elleni vereség után, ahogyan akkor, ezúttal is két gólt szerzett, míg az MTK-tól az első két tavaszi fordulóban mindössze egy-egy pontra és gólra futotta, vagyis bőven lesz min dolgoznia Márton Gábornak. 0–2