Hatból hat! A Ferencvárost a Kisvárda sem tudta megállítani

2022.09.11. 17:16
A hétközi Európa-liga-találkozó után nem nagyon kellett megizzadnia a Ferencvárosnak a bajnokságban a második helyen álló Kisvárda ellen. A vendégek nagyon igyekeztek, de így sem tudták megakadályozni a háromgólos vereséget. A három gólt a két Mmaee testvér szerezte, Ryan kettőt, Samy egyet.
Ryan Mmaee volt a főszereplő (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Ryan Mmaee volt a főszereplő (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

Ferencváros–Kisvárda 3–0 (R. Mmaee 27., 63. – az elsőt 11-esből, S. Mmaee 72.)
Budapest,
Groupama Aréna,9111néző.Vezette:Berke

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Három nappal a Trabzonspor elleni Európa-liga-csoportmérkőzés után és néggyel a Monaco elleni idegenbeli El-párharc előtt nem csoda, hogy némiképpen tartalékos csapatot küldött pályára Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője: először került a kezdőcsapatba a sérülése után visszatérő Sigér Dávid, valamint Amer Gojak, s ritkán szokott kezdeni Pászka Lóránd és Marquinhos is. Más kérdés, hogy a címvédő Ferencváros tartalékosan is a magyar mezőny kiemelkedően legerősebb csapata.

De a legutóbbi ezüstérmes, ezt az idényt ugyancsak ígéretesen kezdő Kisvárda is jó erőkből áll. Ezt igyekezett bizonyítani a mérkőzés elején, amikor letámadta a Ferencvárost, és az első öt percben három kisebb gólhelyzetet tudott teremteni, miután Jaroslav Navrátil a jobb szélen többször szépen ki tudott lépni. Korszerűen, dinamikusan futballozott a Kisvárda, gyorsan ment át védekezésből támadásba, ilyen szempontból tulajdonképpen még jó szolgálatot is tett a zöld-fehéreknek, akik pontosan erre számíthatnak majd csütörtökön Monacóban, így a felkészülésüket szolgálta egy ilyen ellenfél.

Érződött, hogy mindkét fél úgy gondolhatja, „emberére” akadt a másikban, és nem lesz könnyű keresztülvinnie akaratát. A taktikai felállások is tükrözték egymást, mindkét fél 4–2–3–1-es szisztémában lépett pályára, megvoltak a párok, nehéz volt létszámfölényes szituációt kialakítani. A Kisvárda mutatkozott tudatosabbnak, a Fradi pedig tanácstalanabbnak. A 17. percben például könnyen vezetést szerezhettek volna a vendégek, ha Jasmin Mesanovic nem kapkod nagy helyzetben. Igaz, három perccel később szabadrúgásból Aissa Laidouni a kapufát találta el, ekkora gólszerzési esélye nem volt addig a vendégeknek.

Miközben az első húsz percben jól támadott le a Kisvárda, és sokszor szerzett labdát az ellenfél térfelén, utána mintha nem tudta volna tartani ezt a tempót, miközben a hazaiak játéka felgyorsult. A 27. percben pedig tizenegyesből előnyt szerzett a fővárosi együttes (Ryan Mmaee révén), így kiváltképp megnyugodhatott. Ám intő jel volt, hogy labdaszerzés után a Kisvárda időnként pillanatok alatt létszámfölényt alakított ki a hazai térfélen is.

A második félidőben sem tett le a letámadásról a szabolcsi gárda, többször meg tudta zavarni a Ferencváros labdakihozatalát. Ám ezekből nem tudott nagy helyzeteket kialakítani, a beadások rendre pontatlanok voltak, és gyakran kényszerből inkább kapura lőttek a vendégek kedvezőtlen lövőhelyzetben is, márpedig ezek nem fogtak ki Dibusz Dénesen. Többször percekig beszorult a kapuja elé a Fradi, amelyen azért érezhető volt, a vezetés birtokában nem feltétlenül ad ki mindent magából, hiszen nyakán a Monaco elleni meccs. Ettől függetlenül gyors és precíz kontra végén a 63. percben Ryan Mmaee a második gólját is megszerezte, amivel padlóra vitte a szabolcsiakat. Ezután újabb Fradi-helyzetek következtek, de a címvédőnek már az is belefért, hogy ezek kimaradjanak, mert aztán Samy Mmaee tovább növelte az előnyt a reményeinek szemlátomást búcsút intő Kisvárda ellen.

A címvédő így megőrizte hibátlan mérlegét a bajnokságban, és mivel ezt a talán legnagyobb „kihívója” ellen tette, nemzetközi meccsekkel játékosai lábában, némiképp tartalékosan és nem teljes gőzzel futballozva, nos, ez az igazán rossz hír a teljes NB I-es mezőnynek. 3–0

1. Ferencvárosi TC 6 6 18–1 +17 18
2. Kisvárda 8 4 2 2 16–12 +4 14
3. Kecskeméti TE 8 3 4 1 10–6 +4 13
4. Puskás Akadémia 8 3 4 1 9–6 +3 13
5. Paksi FC 7 3 2 2 13–13 0 11
6. Zalaegerszegi TE 7 3 1 3 14–11 +3 10
7. Mol Fehérvár 7 3 4 9–12 –3 9
8. Budapest Honvéd 8 2 3 3 7–12 –5 9