Küzdelem volt a Bozsik Arénában a kecskemétiek vendégjátékán, gól nem...

2022.09.10. 17:41
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a Budapest Honvéd gól nélküli döntetlent játszott a Kecskeméttel a Bozsik Arénában.
Nagy volt a küzdelem
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)
Nagy volt a küzdelem A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Kecskeméti TE 0–0
Budapest, Bozsik Aréna, 3446 néző. Vezette: Káprály

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Ott virított a végeredmény az autogramkártyákon – a Bp. Honvéd ötszörös bajnokai közül kettő, Cseh András és Kovács Kálmán is rávéste a szurkolóknak szánt aláírásukon kívül, hogy mit szeretnének látni a Kecskemét elleni bajnoki végén az eredményjelzőkön. Cseh András azt jósolta, 3–1-es hazai siker születik, míg Kovács Kálmán 2–0-s pesti győzelemben reménykedett a meccs előtt bő egy órával a Bozsik Aréna melletti Lipták Grund Pubban.

Bizakodásuknak alapot adhatott, hogy a Honvéd a legutóbbi fordulóban bravúrgyőzelmet aratott a Kisvárdán (1–0), viszont... A XIX. kerületiek legutóbb fél éve (!), március 5-én a Debreceni VSC-t győzték le (4–2) a Bozsik Arénában. Az azóta lepörgött hét pesti bajnokin öt döntetlen és két vereség az együttes mérlege – ha finoman akarunk fogalmazni, azt írjuk, ez bizony kevésbé acélos teljesítmény, ha szúrósabban, akkor azt, hogy rettenetesen gyenge. A drukkerek joggal gondolhatták: mikor, ha nem az újonc Kecskemét ellen lehet újra három pontot szerezni? Más kérdés, hogy a KTE bizonyította, stabil, egységes, alázatos csapat.

És ezt láthattuk az első percekben, a lila-fehérek időnként beszorították a hazaiakat, érződött a magabiztosság és a tudatosság a játékukon. Idővel próbálta átvenni az irányítást a Honvéd, előbb Christian Gomis jelentkezett lövéssel, a labdát Varga Bence úgy lekapta a levegőből, mintha odahaza pókhálózott volna, míg Kocsis Dominik próbálkozása után a labda elsuhant a jobb felső sarok felett.

Rengeteg technikai hiba tarkította az első félidőt, szépen kialakított támadást csak elvétve láttunk – a csapatoknál jobb teljesítmény nyújtott a két szurkolótábor... A pesti fanatikusok fel is ugrottak a 39. percben, ám Tamás Krisztián fejese után a labda centikkel elgurult a jobb oldali kapufa mellett.

A szünetben a kispesti szakmai stáb próbálta gyorsítani a támadójátékot, így a kétségtelenül enerváltan és lassan futballozó Nenad Lukicsot Richlord Ennin váltotta. Érdemi változást ez sem hozott, értelmezhetetlen hibákat követtek el a futballisták, időnként Szabó István, a vendégek vezetőedzője is fogta a fejét, és az eget kémlelte, hátha kap választ a kérdéseire...

Banó-Szabó Bence kavarta fel az állóvizet, gyönyörű lövése után a lécen csattant a labda – egészen az 58. percig kellett várni az első, igazi futballra emlékeztető jelenetre. Vezetőedzője és egyben édesapja ekkor tűnt a legdühösebbnek: gyermekére nem számítottak a nyáron Kispesten, érthetően nagy elégtételt jelentett volna a 23 éves játékos számára, ha betalál.

Gyűrték, gyömöszölték egymást a felek, s már akkor lázba jöttek a szurkolók, ha egy-egy szabadrúgást ítélt a játékvezető, hátha történik valami izgalmas. Nem történt. A hajrában még a KTE próbálkozott, olyannyira, hogy be is szorította a kispestieket a kapujuk elé.

Az eredmény nem változott, s bár furcsa leírni, az iksznek jobban örülhettek a Honvéd háza táján.

Cseh András és Kovács Kálmán pedig nemcsak azért lehetett szomorú, mert szeretett klubjuk csapata nem nyert és halovány játékot mutatott, hanem azért is, mert egyikőjük sem találta el a végeredményt. 0–0

1. Ferencvárosi TC 6 6 18–1 +17 18
2. Kisvárda 8 4 2 2 16–12 +4 14
3. Kecskeméti TE 8 3 4 1 10–6 +4 13
4. Puskás Akadémia 8 3 4 1 9–6 +3 13
5. Paksi FC 7 3 2 2 13–13 0 11
6. Zalaegerszegi TE 7 3 1 3 14–11 +3 10
7. Mol Fehérvár 7 3 4 9–12 –3 9
8. Budapest Honvéd 8 2 3 3 7–12 –5 9