Saját magát verte meg a Zalaegerszeg a Puskás Akadémia ellen

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2022.09.11. 14:46
Eduvie Ikoba találatával megszerezte a vezetést a ZTE a Puskás Akadémia ellen az NB I 8. fordulójában, de a vendégek fordítani tudtak a szünet után, és 2–1-re megnyerték a meccset Zalaegerszegen.
Fordulás után nyerte meg a meccset a Puskás Akadémia (Fotó: Szabó Miklós)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Fordulás után nyerte meg a meccset a Puskás Akadémia (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Zalaegerszegi TE–Puskás Akadémia FC 1–2 (1–0)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna,2351néző.Vezette:Pintér Cs.
Gólszerző: Ikoba (23.), ill. Baluta (74.), Slagveer (88.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Egy-egy agresszív labdaszerzés rengeteget ér... Ez volt az egyik tanulsága a vasárnapi mérkőzésnek Zalaegerszegen. A találkozó elejét nem a jó egerszegi futball jellemezte – Ricardo Moniz csapata az előző fordulóban 5–0-ra nyert Mezőkövesden, vagyis önbizalommal telve várta ezt az összecsapást, de a remélt letámadás, a kreatív játék kimondottan hiányzott a játékából. A vendég Puskás Akadémia izgalmas taktikával készült az összecsapásra. A négy védő előtt Yoëll van Nieff szűrt, elöl két csatár kapott szerepet, Sahab Zahedi és Lamin Colley mellé jobbról Kiss Tamás, balról Marius Corbu csatlakozott, így sokszor négy csatárral rohamozott a PAFC. Persze Hornyák Zsolt vezetőedző nem feledkezett meg a biztonságról, mert ilyen esetekben a fedezetsorból Alexandru Baluta lépett vissza Van Nieff mellé. Talán ez a hadrend okozta, hogy az első húsz percben a felcsúti együttes mutatkozott aktívabbnak, a ZTE FC a korábban látott visszatámadós játékát nem tudta bemutatni, inkább a zalai tizenhatos előterében pattogott a labda.

És akkor jött az a bizonyos labdaszerzés... Bojan Szankovics nagyon határozott volt, a szabálytalanság határát súroló mozdulattal választotta el a labdától Van Nieffet, a megszerzett labdával pedig Eduvie Ikoba kilépett, és megszerezte a vezetést. A csapatkapitányi karszalagot viselő Tóth Balázs hiába vetődött, nem tudott hárítani, mert a légiós kilőtte a jobb alsó sarkot. A felcsútiak persze vitatták az esetet, szerintük szabálytalanság történt előzőleg, de Pintér Csaba álláspontját megerősítette a VAR.

Annak ellenére, hogy néhány perccel később Mohamed Mezgrani beadása után Sahab Zahedi nagy helyzetbe került, és könnyen egyenlíthetett volna, azt kell mondanunk, a gól megzavarta a felcsútiakat, egyúttal lélektanilag felhozta az egerszegieket. Olyannyira, hogy Meshack Ubochioma könnyen háromgólosra növelhette volna a különbséget a szünet előtt, kétszer is kihagyhatatlan helyzetbe került, ám először Tóth Balázs mentett, a második ziccernél pedig meghökkentően ügyetlen mozdulattal a kapu mellé emelte a labdát.

A szünetben Hornyák Zsolt átszervezte csapatát. Kiss Tamás pozícióját Luciano Slagveer foglalta el, a szakvezető levitte Sahab Zahedit, az ék helyére a középpályás Urblík Józsefet küldve be. Ez az elgondolás sokáig nem hozott érzékelhető változást a vendégek játékában, és mert a ZTE is inkább az eredmény tartására törekedett, szomorúan állapítottuk meg, a második félidő színvonalában elmarad az elsőtől.

Aztán leszakadt az ég, hatalmas eső zúdult a városra, miközben sütött a nap – majd megint cserélt a felcsúti együttes, és ebben az volt az érdekes, hogy Artem Favorov helyére Skribek Alen érkezett, korábban mindketten szerepeltek kölcsönben Zalaegerszegen. A félidő közepén percekig a felcsúti tizenhatos előterében zajlott a játék, és úgy tűnt, mintha a házigazda lenne hátrányban, más kérdés, hogy a zalaiak nem tudtak mit kezdeni a mezőnyfölényükkel, pedig kellett volna az a második gól... Az utolsó negyedórára beleerősített a Puskás Akadémia, a játék áthelyeződött a zalai térfélre, és Alexandru Baluta meg is szerezte az egyenlítő gólt.

A döntés az utolsó pillanatokra maradt: az első NB I-es mérkőzésén szereplő, 18 éves Gruber Zsombor passzát követően Urblík József okosan átlépte a labdát, Luciano Slagveer pedig a hálóba lőtt – három cserejátékos összehozta tehát a Puskás Akadémia győztes gólját, ami egyértelműen az edzői döntés dicsérete. Gruber Zsombor gólpasszal mutatkozott be az élvonalban, reméljük, még sokat hallunk róla. 1–2

1. Ferencvárosi TC 6 6 18–1 +17 18
2. Kisvárda 8 4 2 2 16–12 +4 14
3. Kecskeméti TE 8 3 4 1 10–6 +4 13
4. Puskás Akadémia 8 3 4 1 9–6 +3 13
5. Paksi FC 7 3 2 2 13–13 0 11
6. Zalaegerszegi TE 7 3 1 3 14–11 +3 10
7. Mol Fehérvár 7 3 4 9–12 –3 9
8. Budapest Honvéd 8 2 3 3 7–12 –5 9