Kondás Elemér vereséggel nyitott a Vasas kispadján, megvan az első újpesti siker

2022.09.11. 19:59
A labdarúgó NB I 8. fordulójában megszerezte első győzelmét az Újpest FC, amely a forduló előtt szintén nyeretlen Vasast fogadta. Az első félidőben mindkét csapat betalált, a második félidőben viszont már csak az Újpest tudott gólt szerezni, Diaby fejesével alakult ki a 2–1-es végeredmény.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Újpesti öröm, a lila-fehérek megszerezték első győzelmüket a bajnokságban (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Újpest FC–Vasas FC 2–1
(Katona M. 11., Diaby 69., ill. Holender 20.)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2444 néző. Vezette: Karakó

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Előre, a győzelemért! – lehetett a jelmondat a mérkőzés előtt az Újpestnél és a Vasasnál, az idény első hét fordulójában ugyanis bármilyen jól vagy rosszul játszott, egyik csapatnak sem sikerült nyernie. Az egyre kritikusabbá váló helyzettel mindkét klubnál máshogyan próbáltak megbirkózni a találkozót megelőző héten. A lila-fehérek a Ferencváros elleni 0–6 ellenére bizalmat szavaztak Milos Kruscsics vezetőedzőnek, a vendégek ellenben leváltották Kuttor Attilát, és az NB I-be több mint két év után visszatérő, 59. születésnapját éppen vasárnap ünneplő Kondás Elemért nevezték ki a csapat élére. Az előzmények ismeretében mindenképp izgalmasnak tűnt tehát megfigyelni, melyik együttes hogyan próbál kimászni a maga ásta gödörből.

A hazaiaknál az FTC elleni összecsapáshoz képest több változás történt a kezdőcsapatban. Az idényben először került be Simon Krisztián, míg Lirim R. Kastrati és Märten Kuusk sérülés miatt kénytelen volt kihagyni a mérkőzést, Junior Tallo pedig csak a kispadon foglalt helyet. A Vasasnál Kondás Elemér nem tett drasztikus változtatásokat, inkább finomhangolást végzett, csapata ennek ellenére elég idegesen kezdett, és ezt kihasználta az Újpest. Katona Mátyás élve a lehetőséggel, hogy a 16-os előtt rendre tisztán kapta a labdát, távoli lövésekkel próbálkozott, és amíg az első után kevéssel elkerülte a bal alsó sarkot a labda, a másodiknál beakadt a jobb alsóba. A hazaiakat feldobta, hogy vezetnek, ám hiába folytatták jól, és uralták a mezőnyt, csak néhány percig örülhettek. Abdoulaye Diaby hatalmas hibát követett el hátul, Holender Filip pedig az ajándékba kapott ziccert kihasználva egyenlített. Az újpestiek dolgát tovább nehezítette, hogy Milos Kruscsics fél óra elteltével kényszerű cserét hajtott vége, a combját fájlaló Petrus Boumal helyét Vincent Onovo foglalta el. A félidő hátralévő részében a küzdelem dominált, a hazai szurkolók leginkább akkor hallatták a hangjukat, amikor Baráth Botond egy ízben fél percet készülődött bedobáshoz.

A fordulást követően is az Újpest kezdeményezett többet, támadásait viszont nem építette fel olyan gyorsan és hatékonyan, hogy a Vasas védelme nem tudott volna idejében reagálni. A csapatok egymás hibáiból próbáltak élni, ami akár még működhetett volna, mivel mezőnyben elég sok volt a pontatlanság, helyzetet viszont nem igazán sikerült kialakítani. Kruscsics az utolsó harminc percre állította be Junior Tallót, akit hatalmas füttyszó fogadott a lila-fehér szurkolók részéről, a gólszerzést illetően másban mégis nehezen lehetett bízni. A Vasas játékosai energiájuk nagy részét a védekezésre fordították, az újpesti futballisták pedig hiába mentek előre rendületlenül, az utolsó rossz passzok miatt kapura csekély veszélyt jelentett a játékuk. A jég kissé váratlanul, egy szögletrúgás után tört meg, Abdoulaye Diaby korábbi hibáját jóvátéve remek ütemben érkezett a kapu elé, és fejelt gólt Jova Levente hálójába!

A Vasas futballistái kénytelenek voltak váltani, és nagyobb erőket mozgósítani a támadások felépítésére, ami nem ment könnyen. Egy-egy jó elfutást és beadást leszámítva a vendégek nem jelentettek veszélyt az első NB I-es mérkőzését játszó Djordje Nikolics kapujára, és ez a lefújás közeledtével sem igazán változott meg. Kondás Elemér első mérkőzése a Vasas kispadján vereséggel ért véget, az OTP Bank Liga nyeretleneinek csatáját az a csapat nyerte meg, amelyik jóval többet tett érte. 2–1

1. Ferencvárosi TC 6 6 18– 1 +17 18
2. Kisvárda 8 4 2 2 16–12 +4 14
3. Kecskeméti TE 8 3 4 1 10– 6 +4 13
4. Puskás Akadémia 8 3 4 1 9– 6 +3 13
5. Paksi FC 7 3 2 2 13–13 0 11
6. Zalaegerszegi TE 7 3 1 3 14–11 +3 10
7. Mol Fehérvár 7 3 4 9–12 –3 9
8. Budapest Honvéd 8 2 3 3 7–12 –5 9