Novothny és cseréje, Tischler is betalált, nyert az Újpest

2018.03.10. 14:25
A hazaiak elképesztő helyzeteket hagytak ki, ki is kaptak (Fotó: MTI)
Elképesztő potya góllal egyenlített a Debrecen odahaza az Újpest ellen, de a vendégektől Novothny Soma után cseréje, Tischler Patrik is betalált, azaz a vendégek nyerték meg a labdarúgó NB I 21. fordulójának nyitó mérkőzését.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ
Debreceni VSC–Újpest FC 1–2 (Könyves 75., ill. Novothny 57., Tischler 90.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„Lőjetek egy gólt!" – hangzott a hazai szurkolók határozott kórusa a második játékrész első percében.

A kérés – vagy inkább felszólítás – abszolút jogosnak tetszett, mivel a Debrecen ekkor már öt, szerzett gól nélkül lejátszott félidőn volt túl a tavaszi szezonban, vagyis a 2018-as esztendőben bajnokin még egyetlen debreceni játékos sem talált az ellenfelek kapujába. A Balmazújváros elleni hazai 2–0-s vereség, valamint a Puskás Akadémia otthonában elért gól nélküli döntetlen után a Loki-szurkolók joggal tették fel egymásnak a kérdést: ki szerez gólt?

Ráadásul a debreceniek idei legerősebb ellenfelükkel találkoztak, elvégre az Újpest éppen hárompontnyira volt a kezdés előtt, vagyis egyértelműnek tetszett, hogy a győztes tehet egy lépést az európai kupaszereplést érő dobogós helyezés felé. Mindezek ismeretében joggal a forduló rangadójának kiáltották ki a mérkőzést.

A debreceni gólképtelenség egyik okára gyorsan fény derült, a hetedik percben ugyanis a házi góllövőlista vezetője, Takács Tamás a lehető legrosszabb megoldást választotta olyan szituációban, amelynél pontos passzra lett volna szükség a százszázalékos gólhelyzethez.

Míg az első félidőben csak a rangadók közhelyszótárából válogathattunk volna, úgy is, mint „a játék küzdő jellege dominált” vagy „mindkét együttes a biztonságra helyezte a hangsúlyt”, addig szünet után igazi futballmérkőzés kezdődött, szép támadásokkal, helyzetekkel. Valószínűsíthető, hogy Herczeg András feltüzelte játékosait a szünetben, mert egy elszánt Debrecen érkezett vissza a pályára. Beszorultak a vendégek, szép támadás végén mégis az Újpest szerzett vezetést, ettől kezdve pedig egyértelművé vált, hogy a Loki csak akkor szerezhet pontot, ha megtöri a kapu előtti tehetetlenségét. Könyves Norbert harcosságának köszönhetően aztán 255 perc után megszületett a DVSC első 2018-as bajnoki gólja, s ekkor úgy nézett ki, a hazaiak akár három pontot is szerezhetnek, mivel uralták a mérkőzést.

Végül nem így történt, mert a rendkívül izgalmas hajrában gyönyörű újpesti támadás végén a csereként pályára lépő Tischler Patrik megszerezte az újpestiek számára győzelmet jelentő gólt (1–2). Hatalmas volt az öröm a vendégtáborban, elvégre a lila-fehérek majdnem öt esztendő után nyertek ismét a DVSC otthonában, igaz, 2013. március 31-én még nyoma sem volt a Nagyerdei Stadionnak, sőt a régi létesítmény bontása sem kezdődött el. Akkor Dejan Simac öngólja jelentette a fővárosi győzelmet.

Herczeg András gondjai tovább szaporodtak, a második félidőben megsérülő Ferenczi János bokájában az első diagnózis szerint elszakadt az egyik szalag, így újra módosítani kell majd a kezdőcsapaton.

1. Ferencvárosi TC 22 14 5 3 49–21 +28 47
2. Videoton FC 21 13 5 3 47–24 +23 44
3. Debreceni VSC 22 9 5 8 35–27 +8 32
4. Újpest FC 22 8 8 6 31–29 +2 32
5. Paksi FC 22 8 7 7 32–32 0 31
6. Diósgyőri VTK 22 8 4 10 36–37 –1 28
7. Budapest Honvéd 21 8 4 9 34–37 –3 28
8. Puskás Akadémia FC 22 6 7 9 27–34 –7 25