MTK: „Nem akarom elmondani, mi alapján választottam” – Varga az FTC elleni 11-eséről

B. A. B.B. A. B.
2021.03.01. 08:20
A Ferencváros ellen gólig és gólpasszig jutó MTK-támadó, Varga Roland elismeri, az első félidőben korábbi csapata eldönthette volna a meccset.

Kifejezetten élvezetes, fordulatos meccsen játszott 2–2-es döntetlent a listavezető Ferencváros az MTK otthonában. A zöld-fehérek az első félidőben hatalmas mezőnyfölényben futballoztak, Olekszandr Zubkov duplájával kétgólos előnybe kerültek, ám a fordulás után nagyot változott a játék képe. A második félidő elején Varga Roland remek beívelése után az első élvonalbeli gólját szerző Nagy Zsombor fejelt Dibusz Dénes kapujába, majd a zöld-fehérektől a télen az MTK-ba igazoló támadó büntetőből egyenlített.2–2-es döntetlent a listavezető Ferencváros az MTK otthonában. A zöld-fehérek az első félidőben hatalmas mezőnyfölényben futballoztak, Olekszandr Zubkov duplájával kétgólos előnybe kerültek, ám a fordulás után nagyot változott a játék képe. A második félidő elején Varga Roland remek beívelése után az első élvonalbeli gólját szerző Nagy Zsombor fejelt Dibusz Dénes kapujába, majd a zöld-fehérektől a télen az MTK-ba igazoló támadó büntetőből egyenlített.

Varga Roland (balra) – jól bánik a labdával (Fotó: Árvai Károly)

„Az első félidőben nagyon rosszul futballoztunk, a Fradi átrohant rajtunk – mondta lapunknak a találkozó másnapján Varga Roland.Mélyen a tudásunk alatt teljesítettünk, az ellenfél remekelt, a kettő együtt pedig túl sok volt. Egyetértek vezetőedzőnkkel, Michael Borisszal, az első játékrész végére még nagyobb különbséggel vezethetett volna a Fradi, úgyhogy az öltözőben arról beszéltünk, inkább felejtsük el, ami eddig történt. A folytatásra más szellemben futottunk ki, az első perctől kezdve többet birtokoltuk a labdát, és elég gyorsan szereztük meg a szépítő gólt ahhoz, hogy ismét nyílt legyen az összecsapás. A szabadrúgásnál próbáltam minél erősebben kapu elé lőni a labdát, mert ha ott valaki beleér, bárhova perdülhet a fejéről vagy a testéről – szerencsére Nagy Zsombor remek ütemben érkezett. A tizenegyesnél nyilván átfutott az agyamon, hogy a Ferencvárosban többször gyakoroltuk a büntetőket, vagyis Dibusz Dénessel jól ismerjük egymást. Nem akarom elmondani, mi alapján választottam a jobb alsó sarkot, de örülök, hogy kettőnk párharcát ezúttal én nyertem meg.”

Az egyenlítés ellenére a Ferencváros megnyerhette volna a meccset, ám a 81. percben Róbert Mak tizenegyesét Milan Mijatovics kivédte.

„Dühös voltam, nem akartam elhinni, hogy kétgólos hátrányból egyenlítünk, megvannak a lehetőségeink az újabb gól megszerzésére, erre a végén egy tizenegyes miatt elveszíthetjük a meccset – folytatta a hétszeres válogatott futballista. – Szerencsére jó kapusunk van, hárította a lövést, így legalább az egyik pontot megszereztük. Az érzelmek? Nyilván furcsa volt korábbi csapatom ellen játszani, de tudatosan készültem rá, hogy kilencven perc erejéig kizárjam az emlékeket.”

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

MTK Budapest–Ferencváros2–2(Nagy Zsombor 55., Varga R. 60. – 11-esből, ill. Zubkov 1., 22.)