A Videoton ikszelt, a Fradié lehet a bronz, a Kövesd kiesett

2014.05.18. 18:25
Nildo Petrolina bűvöli a labdát, de vasárnap nagyon nem ment neki (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I huszonkilencedik fordulójában a kiesés elől menekülő Mezőkövesd sokáig vezetett odahaza Melczer Vilmos találatával a dobogó harmadik helyéért harcoló Videoton ellen, de a 90. percben egy göröngyön megpattanó Haraszti Zsolt-lövéssel egyenlítettek a vendégek. A döntetlen kevés volt a Kövesdnek, így követik a Kaposvárt az NB II-be.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Mezőkövesd-Zsóry–Videoton FC 1–1 (Melczer V. 47., ill. Haraszti 90.)

Túlságosan nem mozgatta meg a Mezőkövesd-fanokat a kiesés elleni harc, hiszen közel sem volt telt ház a folyamatosan csinosítgatott Városi Stadionban a Videoton vendégjátékán. Amely úgy indult, hogy mindkét csapat csakis a győzelemmel lehet elégedett: a hazaiak a kiesés elleni, a 150 szurkolójuktól is támogatott vendégek a dobogó harmadik helyéért folyó harcban voltak érdekeltek.

Két kihagyott Nikolics Nemanja-helyzettel indult a bajnoki, majd Harsányi Zoltán totojázott el egy lehetőséget az ötösön, de amilyen jól kezdődött a mérkőzés, olyan langyosan folytatódott. A következő 35 perc egyetlen érdekes jelenete az volt, amikor Iványi Zoltán szerette volna szóban figyelmeztetni Marco Caneirát, de a portugál rá se bagózott a játékvezetőre, majd Stopira jelentkezett egy tavasz tekeréssel, amely a kapu tetején landolt.

Becsülettel harcolt a házi gólkirálya és karmestere nélkül (George Menougong eltiltás, Bognár István betegség miatt nem léphetett pályára) kiálló Kövesd, de helyzetig nem jutott a szünetig, a Ferencváros szombathelyi sikere miatt lépéskényszerben lévő Vidi sztárjaiból pedig teljességgel hiányzott mindenféle tűz és lelkesedés; Caneira pedig örülhet, hogy megúszott sárgával egy már sípszó utáni csúnya, kétkezes lökést.

Érezték a hazaiak is, hogy megfoghatják a fehérváriakat, Melczer Vilmos nem sokkal a szünet után ki is használt egy védelmi hibát: 1–0!

KÖZEL EURÓPÁHOZ A FRADI
Az FTC a harmadik, míg a Videoton a negyedik helyen állva várja a bajnokság záró fordulóját, amelynek tétje a bronzérmen túl az Európa-ligában való részvétel. A 30. fordulóban mindkét együttes vendéglátóként lép pályára, a ferencvárosiak mellett szól a kétpontos előny, valamint ezen túl a papíron könnyebbnek ígérkező ellenfél, az MVM Paks. A fehérváriak viszont azt a DVTK-t fogadják, amellyel a Ligakupa fináléjában parázs csatát vívtak. A zöld-fehéreknek a döntetlen nem biztos, hogy elég a harmadik helyhez, mert a Videoton három ponttal befoghatja, és jobb gólkülönbségével meg is előzheti őket.

Eldönthették volna a mérkőzést is, de Harsányi Zoltán elpepecselte újabb ziccerét is, Balajti Ádám pedig hét méterről lábon lőtte a kapust. Érezte José Gomes, hogy valami nagyon nem kerek a Vidinél, Nildo Petrolinát Haraszti Zsolttal, Arturo Álvarezt Gyurcsó Ádámmal váltotta, a középső védő Juhász Rolandot pedig előreküldte középcsatárnak (ez a lépés a teljes tanácstalanság beismeréseként értékelendő általában edzői körökben).

Öt csatárral támadtak a hajrában Nikolicsék, beszállt a kispadról az utolsó percekre Kovács István is. Akadtak helyzetek mindkét kapu előtt, tehát nagyon izgalmasra és mozgalmasra sikeredett a hajrá: Haraszti Zsolt egyenlített egy szabadrúgásból, amelyet megfogott volna Horváth, ha a labda nem pattan meg egy göröngyön. 1–1!

A hátralévő pár percben elszabadult a pokol, Juhász, Nikolics és Zé Luís is gólt szerezhetett volna, a hazaiak kétszer is helyzetbe kerültek – a döntetlennel kiesett a Kövesd, és lépéshátrányba került a bronzcsatában a Haladás otthonából három ponttal távozó Fradival szemben a Videoton.

Csakis saját magukat okolhatják a csapatok a győzelem elmaradása miatt – illetve a hazaiak mérgesek lehetnek az ominózus ötös környéki földcsomóra is.

A magyar labdarúgás rögvalóságát tapasztalhattuk meg ezen a bajnokin.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

„Szükséges rossz” rontotta el a Kövesd harcát az élvonalért

NYILATKOZATOK

„Mondhatjuk, hogy nagy lehetőséget szalasztottunk el – nyilatkozta Tóth László, a mezőkövesdiek vezetőedzője a mérkőzést közvetítő Sport Tv-ben, majd rátért a játékvezető ténykedésére. – Megint az éreztem, hogy olyan szituációkban, amikor ötven-ötven százalék volt a megítélés, a bátor játékvezető mindig a kárunkra tévedett. Mindig mondják, hogy ne foglalkozzunk a bírókkal, de már miért ne foglalkoznánk velük, amikor főállású játékvezetők. Ha én gyáva, rossz edző lennék, akkor biztos nem főállásban dolgoznék. Sajnos én nem tudom magamban tartani, de ez a bíró már nem először téved a kárunkra. Gondolom, kielemeznek minket, aztán megkapom, hogy a kis hülye gyerek egy hete van itt, aztán már a bírókkal foglalkozik. Megfigyeltem, hogy tíz bírói döntésből kilencszer jól látom a dolgokat, és a legtöbb edző jól látja, nem véletlen a rengeteg kritika. Én leszek az első, aki majd a nyilvánosság előtt elnézést kérek, amennyiben abban a szituációban ez nem lett volna szabadrúgás kifelé. Illetve, ha következetes, akkor mi is megkapjuk ugyanezért a szabadrúgásunkat. De ez van, sajnos. Sajnálom a csapatomat, készülünk a következő hetekre. Nem lesz könnyű motiválni a csapatot, belegondoltam abba, mi történik velünk, ha már most meghúzzák a vonalat fölöttünk. Ezért a jövő heti programunkba beiktattam péntekre egy Ferencváros elleni edzőmeccset, mert kiestünk ugyan, de jó motivációt jelent fiatal játékosainknak. Azt most még nem tudom, hogy velem, vagy nélkülem, de a Kövesd megérdemli az élvonalat.”

„Jól kezdtük a mérkőzést, volt három-négy komolyabb lehetőségünk arra, hogy megszerezzük a vezetést, de kihagytuk őket, mint ahogy az utána következőket is – mondta José Gomes, a Videoton edzője. – A második félidőben kiegyenlítődött a játékot, a Mezőkövesdnek volt két-három nagyon veszélyes kontrája, de nekünk is megvoltak az újabb helyzeteink, amiket viszont egy kivétellel kihagytunk. Amennyiben a Mező
1. DVSC-Teva 28 17 8 3 65–31 +34 59
2. Győri ETO 29 17 8 4 53–32 +21 59
3. Ferencváros 29 16 6 7 45–33 +12 54
4. Videoton FC 29 15 7 7 51–30 +21 52
5. Diósgyőri VTK 29 12 10 7 44–37 +7 46
6. Haladás 29 12 9 8 36–30 +6 45
7. Pécsi MFC 29 12 8 9 40–37 +3 44
8. MTK Budapest 29 10 7 12 40–36 +4 37