Magyar Kupa: kiejtette az NB III-as Pécs a Kisvárdát

T. M.T. M.
2019.12.04. 13:53
Tihanyi Olivér (balra) a nyolcaddöntőbe lőtte a pécsi csapatot (Fotó: Laufer László)
Kiejtette a Magyar Kupából a Kisvárdát az NB III-as Pécsi MFC, amely 1–0-ra legyőzte az élvonalbeli gárdát, így bejutott a legjobb 16 csapat közé. Az első osztályú csapatok közül a Budapest Honvéd, a ZTE FC, a Paks és a Puskás Akadémia is továbbjutott. Kondás Elemér drámai vereséggel mutatkozott be az ETO FC Győr kispadján a Mezőkövesd ellen.

Az NB III Közép-csoportjának éllovasa, az egyszeres kupagyőztes (1990) Pécsi MFC szállította a Magyar Kupa 8. fordulójának legnagyobb meglepetését, hiszen kiütötte a sorozatból az élvonalban szereplő Kisvárdát. A pécsiek 1–0-ra győztek, az egyetlen gólt Tihanyi Olivér jegyezte.

A többi NB I-es klub közül semelyik sem bukott a szerda déli kezdéssel megrendezett meccseken: a Honvéd 3–1-re győzte le a Monort, a Puskás Akadémia szintén hármat vágott a Dabas-Gyónnak, a Paks kiütötte a Mosonmagyaróvárt (4–0), míg a ZTE könnyed sikert aratott a Szarvas felett. A nap további meglepetései közé tartozik, hogy az NB II-es Vasas emberelőnyben kapott ki a harmadosztályú III. Kerületi TVE-től.

Az NB II-es tabellán második helyen álló Budafok hamar, a 8. percben vezetést szerzett a Haladás otthonában, s a 83. percig őrizte is előnyét, akkor azonban a kiesés ellen küzdő vasiak három perc alatt fordítottak, kiharcolva a továbbjutást (2–1).

Kora este az NB I-ben harmadik helyen álló Mezőkövesd alaposan megizzadt a hét közben edzőváltáson áteső Győr otthonában: Kuttor Attila csapata az 1–1-es rendes játékidő után a hosszabbítás első félidejében 2–1-es hátrányba került, ám a 112. és a 117. percben szerzett gólokkal kiharcolta a továbbjutást (3–2).

A játéknap utolsó, esti mérkőzésén: Békéscsaba (NB II)–Ferencváros 2–0 (1–0).

A szerdai játéknapon három mérkőzés is elmaradt, így a Kaposvár, a Debrecen és az Újpest sem lépett pályára.

MAGYAR KUPA
8. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

MONOR (NB III)–BP. HONVÉD 1–3 (0–1)
Monor, 600 néző. Vezette: Lovas László (Medovarszki János, Csatári Tibor)
MONOR: Bozsó – Barthel, Karacs, Fisli, Pintér T. – Ficsor, Farkas Á. (Szőke, 91.) – Hunya – Haragos (Krizsán, 91.), Adamcsek, Tóth Á. S. (Sznopka, 84.). Edző: Horvát Dávid
HONVÉD: Tujvel – Kálnoki-Kis (Ngwa, 69.), Kamber, Batik – Uzoma (Buna, 76.), Kesztyűs, Nagy G., Banó-Szabó (Vadócz, 57.), Kukoc – Moutari, Lanzafame. Vezetőedző: Giuseppe Sannino
Gólszerző: Moutari (0–1) a 22., Lanzafame (0–2) az 51., Vadócz (0–3) a 69., Barthel (1–3) a 84. percben
Horvát Dávid: – Nincs miért szégyenkeznünk, az eredményben mutatkozik meg leginkább a két csapat közti különbség, mert akaratban és játékban is odatettük magunkat. Ugyanakkor hiányérzetem lehet, mert két gólt is szögletrúgás után kaptunk.
Giuseppe Sannino: – Amikor megszerezzük a vezetést, már könnyebb feladatunk volt, sőt ezt követően már látszott a minőségbeli különbség a két csapat között. Uraltuk a mérkőzést, továbbjutottunk, de már a hétvégére koncentrálunk.

SZARVASI FC (Békés megyei I.)–ZTE FC 0–2 (0–2)
Szarvas, 800 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Bornemissza Norbert, Garai Péter)
SZARVAS: Krnács – Medvegy, Bozsó, Szikora (Sindel, 66.), Bakró, Vozár (Polonszki, 76.) – Zima, Kriska (Klimaj, 76.), Furár – Styecz, Farkas J. Edző: Somogyi János
ZALAEGERSZEG: Szemerédi – Sebestyén, Devecseri, Szépe, Gergényi – Kiss M., Holodjuk – Barczi (Babati, a szünetben), Grumics (Hegedűs O., 83.), Hudák M. – Ikoba. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerző: Szépe (0–1) a 16., Ikoba (0–2) a 43. percben
Somogyi János: – Realitás az eredmény, mert nem tudtuk eltüntetni a két csapat között meglévő három osztály különbséget. Ebből a sorozatból kihoztuk számunkra a legtöbbet, egyedüli amatőr csapatként a legtovább jutottunk, remélhetőleg tavasszal az Amatőr Kupa döntőjében megmutathatjuk tudásunkat.
Dobos Barna: – Számunkra kötelező volt a győzelem, ezt teljesítettük is, bár a mély talaj idővel még inkább nehezítette a játékunkat. A hajrában kihagyott helyzeteknek nem örültem, de a lényeg, hogy a nyolcaddöntőben folytatjuk.

DABAS-GYÓN FC (NB III)–PUSKÁS AKADÉMIA 0–3 (0–2)
Dabas, Dabas-Gyón Sporttelep, 300 néző. Vezette: Horváth Tibor (Varga Zsolt, Szalai Dániel)
DABAS-GYÓN: Steer – Grabant P., Horváth Cs. (Folmer, 55.), Ablonczy, Sallay, Gaszner – Soós D., Popovics, Szabó P., Marsa (Zsivoczky-Pandel, 62.) – Varga B. (Nagy A., 83.). Szakmai vezető: Aczél Zoltán
PUSKÁS AKADÉMIA: Tóth B. – Radics, Meissner, Spandler, Szolnoki – Fülöp L., Van Nieff – Kiss T., Mebrahtu (Magyar Zs., 56.), Gyurcsó (Sós B., a szünetben) – Vanecek (Komáromi, 67.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt
Gólszerző: Van Nieff (0–1) a 18., Meissner (0–2) a 45., Vanecek (0–3) a 64. percben
Aczél Zoltán: – Az első játékrész tetszett, talán csak egy helyzetecskét engedtünk ellenfelünknek, góljait nem akciókból szerezte. Szünet után hadrendet váltottunk, de ez nem igazán jött be, s akár nagyobb különbséggel is kikaphattunk volna.
Hornyák Zsolt: – Kötelező volt számunkra a győzelem. Szerezhettünk volna több gólt is, rengeteg helyzetet kialakítottunk, de a kapu előtt sokszor rossz döntést hoztunk. Ezúttal több fiatalnak is lehetőséget adtunk, hogy néhány meghatározó játékosunkat pihentethessem a hétvégi Ferencváros elleni mérkőzés előtt.

PÉCSI MFC (NB III)–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–0 (0–0)
Pécs, 700 néző. Vezette: Molnár Attila (Kis Zoltán, Vörös Dániel)
PÉCS: Egyed – Grabant B., Gajág, Rácz L., Németh M. – Kónya D., Nikics, Futó (Szabó D., 63.) – Tihanyi (Koller, 68.), Geiger (Katona L., 87.), Hegedűs M. Edző: Vas László
KISVÁRDA: Zöldesi – Melnik, Beriosz, Ene (Karaszjuk, 36.), Baranyai Á. – Lucas, Anderson Pico (Grozav, 70.) – Gosztonyi, Bumba (Hugo Seco, a szünetben), Kovácsréti – Tischler. Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Tihanyi (1–0) a 65. percben

Vas László: – Csak fokozni tudom, amit vasárnap a bajnoki után mondtam, nagyon-nagyon büszke vagyok csapatomra, mert mindent megtett, hogy kiszolgálja a nem annyira szurkolóbarát időben szurkolóinkat. Ha kicsit vagányabbak a játékosok, már az első félidőben megszerezzük a gólt.
Dajka László: – A hazaiak nagyon motiváltan és szervezetten futballoztak, megérdemelt a továbbjutásuk.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR (NB III)–PAKSI FC 0–4 (0–4)
Mosonmagyaróvár
, 200 néző. Vezette: Szőts Gergely (Máyer Gábor, Kovács Gábor)
MOSONMAGYARÓVÁR: Boros T. – Szegi, Sziklási, Debreceni, Bohner – Dobrovolszki (Benkovich, 87.), Czár – Jasarevic, Szalka D., Nagy L. (Mundi, a szünetben) – Laki B. Edző: Varga László
PAKS: Holczer – Osváth, Lenzsér (Poór, a szünetben), Gévay, Kelemen D., Bor – Kecskés T., Papp K., Báló – Böde (Szendrei Á., 56.), Könyves (Fejős, 74.). Megbízott vezetőedző: Osztermájer Gábor
Gólszerző: Kecskés T. (0–1) az 5., Böde (0–2) a 9., Báló (0–3) a 13., Könyves (0–4) a 24. percben

Varga László: – A korai gól meghatározta a játékot az első félidőben, szünet után azonban szerkezetet váltottunk, s így stabilizálódott a védekezésünk. Ekkor már nem is bontotta meg a védelmünket a Paks.
Osztermájer Gábor: – Jelenlegi helyzetünkben minden apró siker fontos számunkra, ez a mérkőzés is jól szolgálta a szombati, Fehérvár elleni felkészülésünket.

ETO FC GYŐR (NB II)–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 2–3 (1–1, 1–1, 2–1) – hosszabbítás után
Győr, ETO-park, 420
néző. Vezette: Oláh Gábor (Lémon Oszkár, Kulman Tamás)
ETO FC GYŐR: Horvát T. – Kovács K., Gengelicki, Vári, Kalmár O. – Harizopulosz, Vaskeba – Szántó R., Andrics (Bagi, 78.), Simon M. (Múcska, 58.) – Horváth Z. (Lovrencsics B., 70.). Vezetőedző: Kondás Elemér
MEZŐKÖVESD: Szappanos – Eperjesi, Neszterov, Katanec, Vadnai – Cseri (Nagy D., 92.), Karnyicki, Bertus (Berecz, 95.), Vajda S. (Sajbán Máté, 106.) – Kancavi (Pekár, 55.), Zivzivadze. Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Eperjesi (0–1) a 10., Szántó R. (1–1) a 34., Bagi (2–1) a 103., Berecz (11-esből, 2–2) a 113., Zivzivadze (2–3) a 117. percben
Kiállítva: Vaskeba (kakaskodásért) a 118. percben
Kondás Elemér:
– Többet kaptam a játékosoktól, mint amit vártam, és nem érdemeltük meg a kiesést. A vezetést is sikerült megszerezni, de a végére elfáradt a csapat. A végeredményt az utolsó pillanatokban a rutin döntötte le a vendégek javára.
Kuttor Attila: – Remek kupamérkőzés volt, rengeteg fordulattal, izgalommal, gólokkal, összességében megérdemelten nyertünk.

Békéscsaba (NB II)–Ferencváros 2–0 (1–0)
Békéscsaba, Kórház utcai Stadion, 2036 néző. Vezette: Takács J.
Békéscsaba: Uram – Nagy S., Polényi, Pilán – Szalai D., Babinyecz, Hursán, Bidzilya (Pantovics, 61.), Váradi Á. (Zahorán, 68.) – Tóth D., Máris (Gréczi, 71.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Ferencváros: Gróf – Civic, Leandro, Frimpong, Heister (Haratin, 65.) – Ihnatenko, Skvarka – Szerető (Lovrencsics G., 78.), Bőle, Varga R. – Szihnyevics (Priskin, 78.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Gólszerző: Tóth D. (39.), Pantovics (94.)