Rossz szegedi szezonzárás, a Budafok három ponttal távozott a Tisza-partról

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
Vágólapra másolva!
2024.12.01. 16:50
Takács Jánosnak (zöldben) többször is észnél kellett lennie (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Budafokot fogadta. A szegediek vezetése után a vendégek gyorsan egyenlítettek, majd a szünet után a győztes gólt is megszerezték, így három ponttal zárták az őszi szezont (1–2).

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ
SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–BUDAFOKI MTE 1–2 (1–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 711 néző. Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Máyer Gábor)
SZEGED: Takács J. – Gera N., Szilágyi Z. (Horváth M., a szünetben), Pejovics, Tóth B. (Kurdics, 75.) – Palincsár, Márkvárt (Gajdos, 75.) – Mohos, Varga B. (Papp Á., 75.), Haris – Novák Cs. (Borvető, 62.). Megbízott vezetőedző: Simon Ádám
BUDAFOK: Horváth A. – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Sztojka, Németh M. (Kun B., 66.) – Zuigeber (Horgosi, 78.), Szűcs P., Rétyi (Merényi, 86.) – Kovács D. (Elek B., 78.). Vezetőedző: Nikházi Márk
Gólszerző: Varga B. (43.), ill. Rétyi (45+2.), Kun B. (73.)
MESTERMÉRLEG
Simon Ádám: Megérdemelten nyert a Budafok. Szomorú ez a vereség, mert hiába szereztünk vezetést, az látszódott, hogy a Budafok az egyenlítés, majd az előny tudatában jól kezelte a helyzetet. A két kapott gólt inkább nem kommentálom.
Nikházi Márk: Óriási dicséret illeti a játékosokat, szívüket-lelküket kitették, mint ahogy eddig a meccsek nagy részében is. Szenvedély nélkül nem lehet meccset nyerni, mi pedig megérdemelten győztünk a találkozón. Szenzációs csapatom van, öröm a fiúkkal együtt dolgozni.

ÖSSZEFOGLALÓ

Iramosan kezdte mindkét fél a találkozót, előbb Palincsár Martin lövését blokkolta egy védő a gólvonal előtt, majd Takács János lépett ki remekül egy közelről érkező lövésre, és bravúrral védett. A következő kapura veszélyes akciónál a 25. percben Haris Attila került le a bal oldali ötös sarkára, ám keresztbe lőtt a kapu előtt.

A helyzetek ezek után már nem jöttek gyakran, talán csak Rétyi Róbert lövését lehetett feljegyezni, de az sem talált kaput egy védő blokkja révén. A 43. percben viszont hatalmas gólt láthattunk, Varga Balázs 20 méterről eleresztett labdája a jobb felső sarokban kötött ki. És még nem volt vége a félidőnek, hiszen annak hosszabbításában Rétyi Róbert ezúttal már nem hibázott egy remek passz után – 1–1.

A második játékrész első fele kevés eseményt hozott, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. Aztán a 73. percben egy kapu előtti kavarodás után Kun Bertalan idejében ébredt, közelről vezetéshez és, mint később kiderült, három ponthoz juttatva a vendégeket. 1–2

 

 

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy a hazai pályán még veretlen Szeged az előző négy bajnokiján nyeretlen Budafok ellen.

Legfrissebb hírek

Félollózós találat, bombagól vagy gyönyörű emelés? Szavazzon az NB II legszebb őszi góljára!

Labdarúgó NB II
2025.12.27. 15:02

NS-infó: Marián Sluka lehet a Békéscsaba 1912 Előre vezetőedzője

Labdarúgó NB II
2025.12.25. 15:40

A csákvári fiataloknál nem a kor, hanem a tudás számított

Labdarúgó NB II
2025.12.22. 10:24

Kihasználta emberelőnyét az Újpest, a Kazincbarcika legyőzésével búcsúztatta az évet

Labdarúgó NB I
2025.12.21. 16:52

Fontos idegenbeli győzelemmel zárta az évet a Topolya

Minden más foci
2025.12.21. 14:58

Végig vezetve győzte le az ETO a Puskás Akadémiát, és őszi első lett

Labdarúgó NB I
2025.12.20. 17:46

Hosszabbított támadójával a Szeged, Aczél Zoltán leváltása fel sem vetődött

Labdarúgó NB II
2025.12.19. 15:26

Harmadszor rendezték meg a Grosics Gyuláról elnevezett kapusedző-konferenciát

Labdarúgó NB II
2025.12.17. 12:38
Ezek is érdekelhetik