NB III: tíz gól és díszsorfal Pásztor Józsefnek Békéscsabán

2024.03.24. 20:21
A 70 éves Pásztor Józsefet köszöntötték a csapatok Békéscsabán
A labdarúgó NB III Délkeleti csoportjában igazi futballünnepet hozott Békéscsabán a listavezető hazaiak és a Füzesgyarmat mérkőzése: a találkozó előtt a csapatok díszsorfalat álltak az Előre legendájának, a héten a 70. életévét betöltő Pásztor Józsefnek, majd a csabaiak 8–2-re megnyerték a meccset. A Délnyugati csoportban az azonos pontszámmal élen álló Iváncsa, Szentlőrinc duó egyaránt nyert. Északkeleten a Sényőt idegenben legyőző Kisvárda II átvette a vezetést a Hatvantól otthon vereséget szenvedő Putnoktól. Az Északnyugati csoportban pedig jobb gólkülönbségének köszönhetően állt élre a Balatonfüreden 1–0-ra felülkerekedő Veszprém, miután az éllovas Tatabánya csak ikszelt a Gyirmót II vendégeként.

NB III, 21. FORDULÓ

Az Északnyugati csoportban jobb gólkülönbségének köszönhetően állt élre a Balatonfüreden 1–0-ra felülkerekedő Veszprém, miután az éllovas Tatabánya csak ikszelt a Gyirmót II vendégeként. A Bányász 14 perc elteltével már két góllal vezetett, de a gyirmótiak fordítottak, így a hajrában Kiprich Dávid találata csak a remire volt elég. Kisebb meglepetésre a Dorog 3–2-re nyert a harmadik Bicske otthonában úgy, hogy félóra után már három góllal vezetett – Tischler Patrik a 84. percben csak egy gólosra tudta csökkenteni a differenciát. A III. Kerület Hegyi Péter duplájára alapozva megszerezte első tavaszi sikerét, rajta kívül Barczi Dávid talált be a Haladás VSE elleni 3–2-s siker során. A Budaörs negyedik tavaszi bajnokiját is megnyerte, a rutinos Petneházi Márk és Murai Márk góljaira a Kelen részéről a veterán Remili Mohamed csak egyszer tudott válaszolni.

ÉSZAKNYUGATI CSOPORT

ETO Akadémia–Komárom 0–1 (0–1)
ZTE FC II–Sopron 1–0 (0–0)
Puskás Akadémia II–Csorna 2–0 (1–0)
Gyirmót II–Tatabánya 3–3 (1–2)
III. Kerületi TVE–Szombathelyi MÁV 3–2 (1–1)

16. Csorna21321623–49–2611

A Délnyugati csoportban az azonos pontszámmal élen álló Iváncsa, Szentlőrinc duó egyaránt nyert, előbbi a Bonyhád-Majost verte 4–1-re, míg utóbbi a Dunaföldvárt múlta felül 3–1-re. Kilenc veretlen bajnoki után, kisebb meglepetésre a Paks II-től kapott ki hazai pályán a Kaposvár (1–3), pedig Hampuk Ádám góljával a 11. percben még vezetett. A harmadik Nagykanizsa Kovalovszki Máté korai góljával győzött Érden, a Gárdony-Agárd a 93. percben mentett pontot a PTE-PEAC vendégeként, míg a sereghajtó Dunaújváros otthon ikszelt az FTC II-vel.

16. Dunaújváros21361218–46–2815

Az Északkeleti csoportban bravúrgyőzelmet aratott az FC Hatvan, amely az éllovas Putnok otthonából távozott három ponttal; a mindent eldöntő gólt a hajrában Karácsony Dávid szerezte tizenegyesből. A putnokiakat megelőzte a Sényőn diadalmaskodó Kisvárda II, amely hátrányból felállva nyert 3–1-re. A Cigánd hazai pályán a Salgótarjánt verte meg minimális különbséggel, a kis Loki pedig négyet vágott a Tiszaújvárosnak. Hat nyeretlen bajnoki után győzött újra a Tiszafüred, amely a szintén a kiesés ellen küzdő REAC-ot múlta felül 3–2-re. Az Újpest II a DVTK II otthonából távozott három fontos ponttal.

16. Gyöngyös21141617–46–297

A Délkeleti csoportban a békéscsabai gálához Zádori Krisztián, Pintér Norbert és Vólent Roland is duplával járult hozzá – a lila-fehérek már a 48. percben öt góllal vezettek, így az ünnepelt Pásztor József méltán csettinthetett. A csabaiak üldözője, az ESMTK viszont botlott, a pesterzsébetiek csak 2–2-t értek el hazai pályán a Martfű ellen, így hétpontosra nőtt a hátrányuk. A dobogós Körösladány otthon a Monortól kapott ki, a Vasas II pedig 4–2-re verte a Pénzügyőrt, melynek színeiben Labát Krisztofer gólt és öngólt is jegyzett. A BKV Előre Balogh Máté duplájának köszönhetően győzte le otthon a Honvéd II-t.