A Kozármisleny hazai pályán legyőzte a Mosonmagyaróvárt

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2024.03.17. 13:52
A Kozármisleny otthon tartotta a három pontot (Fotó: Gémes Sándor)
Az NB II 25. fordulójában az első félidőben Kirchner talált be, majd a szünet után Daru növelte a hazaiak előnyét, és ugyan Radics góljával szépített a vendégcsapat, a három pont maradt Kozármislenyben (2–1).

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ
HR-RENT KOZÁRMISLENY–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2–1 (1–0)
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 700 néző. Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Kulman Tamás)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Horváth D., Füredi, Turi – Nagy E., Major S. – Molnár Á. (Nagy M., 70.), Tóth Z. (Daru, 58.), Kirchner (Bor, 82.) – Horváth P. (Schuszter, 70.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR: Auerbach – Simita, Czingráber, Tullner, Horváth K. – Vukaszovics, Radics (Gáncs, 82.) – Máris, Szabó B. (Bekker, 82.), Csóka D. (Illés D., 66.) – Puhtyejev (Szendeff, 66.). Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Kirchner (36.), Daru (64.), ill. Radics (68.)
Aczél Zoltán: – Nekem szebb születésnapi ajándék nem kell, mint ez a győzelem. Az utolsó tíz perc mindig nehéz, de most túléltük.
Nagy Ádám: – Ennyi helyzetet talán még sohasem alakítottunk ki! Bár pontot nem szereztünk, nekünk már más célokat kell követnünk.

Jobban kezdte a Kozármisleny a találkozót, és uralta a játékot, aztán a 36. percben Kirchner találatával meg is szerezte a vezetést. A vendégek kontrából próbálkoztak, és pontrúgásokból, de komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani. A második játékrész elején a Mosonmagyaróvár már szerzett egy lesgólt, de érkezett csereként az 58. percben Daru, és hat perc múlva meg is szerezte a hazaiak második találatát – kiugratás nyomán emelte át a labdát Auerbach felett. Sokáig nem örülhetett a hazai közönség, mert a 68. percben szépített Radics révén az Óvár. Ezután inkább már csak küzdöttek a csapatok, mezőnyben folyt a játék, a kapuk már nem forogtak veszélyben. Így a Kozármisleny otthon tartotta a három pontot. 2–1