Csertői Aurél kínkeserves győzelemmel mutatkozott be Kispesten

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.11.12. 16:50
Csertőivel a kispadon győzni tudott a Honvéd (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában, ha nem is játszott jól a Honvéd, de begyűjtötte a három pontot az Ajka ellen, és ez most mindennél fontosabb volt a kispestiek számára. A vendégek a második félidőben ugyan mezőnyfölényben játszottak, de helyzetet nem igazán tudtak kialakítani, így a 22. percben szerzett Bobál-gól 1–0-s győzelmet ért a házigazda számára.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–FC AJKA 1–0 (10)
Budapest, Bozsik Aréna, 1923 néző. Vezette: Katona Balázs (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
HONVÉD: Dúzs – Kovács N., Szabó A., Kálnoki-Kis, Eördögh – Bocskay, Adorján, Holman (Kocsis G., 90.) – Kocsis D. (Haragos, 85.), Bobál G. (Simon B., 88.), Krajcsovics. Vezetőedző: Csertői Aurél
AJKA: Szabados I. – Szűcs K. (Rabatin, 74.), Tar, Jagodics B., Csemer (Gaál B., 85.) – Borsos F. (Horváth P., 68.), Tóth G., Tajthy T., Babos (Gyuris, 68.) – Zsolnai (Sejben, 74.) – Szarka. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző:
Bobál G. (22.)
Csertői Aurél: –Nem tiszta fejjel játszottak játékosaink, volt bennük drukk a sikertelenség miatt. Ilyen állapotban nyertünk egy góllal, s ez sokat ér. Volt két-három szép támadásunk az első félidőben, abból egyet góllal fejeztünk be. A szünet után kibrusztoltuk a győzelmet.
Schindler Szabolcs:– Amit elterveztünk, azt meg is valósítottuk az első félidőben, ám egyszer elcsúszott a védekezésünk, s ebből gólt kaptunk. A szünet után végig mi domináltunk, végigtámadtuk a meccset, de nem tudtunk a kapuba találni. A játékunk nem volt rossz, de az eredmény miatt csalódottak vagyunk.

A hét közben kinevezett kispesti vezetőedző, Csertői Aurél keretének nyolc (!) tagjára sem számíthatott sérülés miatt a hosszú nyeretlenségi sorozatát egy hete megtörő Ajka ellen vasárnap este. Jól kezdtek a hazaiak, már az első öt percben megszerezhették volna a vezetést, de Krajcsovics Ábel nagy helyzetben az oldalhálóba lőtt. A játékrész közepén Kocsis Dominik lövésénél még bravúrral mentett Szabados István, ám egy perccel később Bobál Gergely helyzeténél már az ajkai kapus is tehetetlennek bizonyult.

A szünet után átvette a mérkőzés irányítását az Ajka, de mezőnyfölénye meddőnek bizonyult. Igazi helyzetet sem tudtak kidolgozni a vendégek, így nem sok izgulnivalója volt a rendkívül lelkes hazai tábornak. A Honvéd négy nyeretlenül megvívott összecsapás után ezúttal begyűjtötte a három pontot, s ez most mindennél többet ér számára. 1–0

18. Mosonmagyaróvár15141012–35–237
Túl veszélyes nem volt az Ajka, de megnehezített a Honvéd dolgát (Fotó: Földi Imre)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, Csertői Aurél győzelemmel mutatkozott be Kispesten.

Négy perc hosszabbítás lesz.

90. perc: Holman helyére Kocsis Gergely érkezett.

88. perc: A gólszerző Bobál helyére Simon Benedek érkezett.

85. perc: Cserék: Kocsis Dominik–Haragos, Csemer–Gaál Bálint.

84. perc: Tóth Gergely csúszott rá a kivetődő Dúzs Gellértre, sárga.

74. perc: Újabb ajkai cserék: Zsolnait Sejben, Szűcsöt Rabatin váltotta.

Kovács Nikolaszék (14) egyszer találtak be az Ajka kapujába (Fotó: Földi Imre)

72. perc: A második félidő első Honvéd-lehetősége: Krajcsovics pontosan emelt a hosszú ötösre, Kovács levette, majd rátűzte, de a labda egy védőt érintve a léc fölött hagyta el a játékteret.

68. perc: Kettős ajkai csere: Borsos helyére Horváth Péter, Babos helyére Gyuris Aurél érkezett.

63. perc: Babos a tizenhatos bal oldali vonaláról célozta meg a rövid sarkot, Dúzs szögletre tenyerelte a labdát.

A tűzzel játszik a Honvéd a második félidőben, folyamatosan az Ajka támad.

55. perc: Az előretörő Csemer 20 méteres lövése alig zúgott el a léc fölött.

54. perc: Borsos kényszerítőzött Szarkával a Honvéd tizenhatosának bal sarkánál, a visszakapott labdát a szélső élesen belőtte középre, Dúzs kivetődve menteni tudott.

50. perc: Borsos a jobb oldali alapvonalról élesen középre lőtt, a rövid saroknál Szarka becsúszva a bal sarok mellé kotorta a labdát.

48. perc: Krajcsovics éles szögből, balról a kapus kezébe lőtt.

46. perc: Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.

Holman Dávid nem igazán tudott veszélyeztetni (Fotó: Földi Imre)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

Egy perc a hosszabbítás.

Az elmúlt percekben nem forogtak veszélyben a kapuk.

36. perc: Zsolnai bal oldali szöglete után a kapu előtt „flipperező” labdát Tajthy lőtte rá 10 méterről, éppen Dúzs kezébe.

Tajthy Tamás (22) is vállalkozott lövéssel (Fotó: Földi Imre)

25. perc: Jagodics Bence kapott sárga lapot, miután buktatta Kocsis Dominikot.

25. perc: Kocsis Dominik 14 méterről, jobbról, ballal remekül tekert a jobb sarokra, Szabados nagyot védett.

22. perc: GÓL!!! Krajcsovics mesterien gurított vissza a bal oldali alapvonal közeléből, Bobál Gergely remekül érkezett, és 10 méterről, ballal a kapu közepébe lőtt, 10.

21. perc: Jagodicsról rosszul perdült fel a labda az ötösön, Kocsis Dominik kapásból lőtt, Szabados bravúrral védett.

13. perc: Csemer bal oldali bedobását középen röviden fejelték ki a védők, Tajthy 22 méterről kapásból rátűzte, lövése nem sokkal került el a bal alsót.

10. perc: Borsos a jobbösszekötő helyéről 10 méterről keresztbe lőtte a labdát, középen Babos sarokkal beleszúrt, nem sokat tévedett.

4. perc: Kocsis Dominik lágyan emelt az ötösre, ott megcsúszott egy fejen a labda, a hosszún érkező Krajcsovics azonban három lépésről az oldalhálóba lőtt.

2. perc Bocskay jobb oldali beadását Krajcsovics középen, védőjét megelőzve a jobb sarok mellé csúsztatta.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés. A hazaiak piros-feketében, a vendégek tiszta fehérben léptek pályára.

Sérülések és eltiltások miatt nem sok lehetősége volt belenyúlni csapatába az újdonsült kispesti vezetőedzőnek, Csertői Aurélnak. A legutóbb a Vasas ellen 3–0-s vereséget szenvedő Honvéd-kezdőből Benczenleitner maradt ki öt sárga lapja miatt, illetve Kocsis Gergely szorult a kispadra, a helyüket Eördögh András és Krajcsovics Ábel foglalta el. Ugyanakkor hiába keresték a hazai szurkolók Lőrinczy Attila, Kerezsi Zalán, Ivan Lovric vagy éppen Keresztes Noel nevét a keretben, egyikük sem tudta vállalni a játékot. A vendégek megszakítva kilencmeccses nyeretlenségi sorozatukat, legutóbb legyőzték a Tiszakécskét. Az akkori kezdőt „egyben hagyta” Schindler Szabolcs, csupán a kisárgult Görgényi Dávid maradt ki, a helyén Szűcs Kristóf kapott bizalmat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hétenCsertői Aurélt vezetőedzőnek kinevező, a kiesőzónától csak két pontra található Honvéd a legutóbb kilenc vereség után újra győzelmet arató Ajka ellen.