NB III: a Hajdúszoboszló visszalép a harmadosztálytól

2023.06.07. 09:27
null
Nem indul az NB III-ban a Hajdúszoboszló (Fotó: Tóth Imre/Hajdú-Bihari Napló)
A labdarúgó NB III Keleti csoportjának legutóbbi kiírását a 17. helyen záró Hajdúszoboszlói SE hivatalos közösségi oldalán számolt be róla, hogy nem a harmadosztályban indul a 2023–2024-es kiírásban.

„Sajnálattal közöljük, hogy az átvételt megelőző időszakból származó terhek és a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel a Hajdúszoboszlói Sportegyesület stabil működésének megtartása érdekében a Magyar Labdarúgó-szövetség által szervezett 2023–2024. évi NB III osztályú felnőtt nagypályás labdarúgó-bajnokságban való részvételtől visszalépünk” – írta közösségi oldalán a hajdúsági csapat, megjegyezve, hogy azon dolgoznak, hogy a csapat újra a Nemzeti Bajnokságban szerepeljen.



A labdarúgó NB III-t a versenykiírás szerint a 2023–2024-es idényben 64 csapat alkotja négy 16 csapatos csoportra bontva. A Nyugati csoportot megnyerő Practical VLS Veszprém a Nyíregyházával szemben, a Közép-csoportban aranyérmes Iváncsa Kozármislennyel szemben maradt alul az osztályozón, melyet a harmadosztály aranyérmesei közül csak a BVSC-Zugló tudott sikerrel venni a Szentlőrinc ellen. A megyei bajnokok közül eredetileg tíz csapat kerül fel az NB III-ba, ezek közül a Caola SE Sopron és a Martfűi LSE mérkőzés nélkül lépett osztályt, a többi nyolc helyért 16-an küzdenek meg.

Legfrissebb hírek

NB III: Vitelki Zoltán vette át Kondás Elemér helyét Tiszaújvárosban

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 07:58

NB III: pénzbüntetést kapott a Haladás az utolsó bajnoki után

Labdarúgó NB II
2026.06.11. 19:05

A Nagykanizsa a hosszabbításban szerzett két góllal győzött Cigándon, és kiharcolta az NB II-be jutást!

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 19:51

Idegenbeli győzelemmel jutott vissza az NB II-be a Gyirmót

Labdarúgó NB II
2026.06.07. 19:00

Új edzővel vág neki a Dorog az „Út az NB II-be” programnak

Labdarúgó NB II
2026.05.29. 18:10

NB III: győzött a Pécs, de így is a Nagykanizsáé a bajnoki cím délnyugaton

Labdarúgó NB II
2026.05.24. 20:01

NB III: nyert, ezzel biztossá tette bennmaradását a Szeged-Csanád GA második csapata

Labdarúgó NB II
2026.05.16. 13:21

Edzőváltás az NB III-as DEAC-nál, felmentették Urbin Pétert

Labdarúgó NB II
2026.04.24. 08:25
Ezek is érdekelhetik