Győzött a Nyíregyháza, ezzel megőrizte NB II-es tagságát

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.06.04. 19:32
Küzdelmes mérkőzésen győzött a Szpari (Fotó: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II-be jutásért vívott osztályozós párharc visszavágóján a gól nélküli első mérkőzést követően a Nyíregyháza ideiglenes, kisvárdai otthonában fogadta a Veszprémet. A vendéglátó az első félidőben jobban futballozva vezetést szerzett, majd a hajrá ugyan izgalmasan alakult, megnyerte az összecsapást, és megőrizte másodosztályú tagságát (1–0).

OSZTÁLYOZÓ A LABDARÚGÓ NB II-BE JUTÁSÉRT
VISSZAVÁGÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–PRACTICAL VLS VESZPRÉM 1–0 (1–0)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2200 néző. Vezette: Bogár Gergő (Rúsz Márton, Vígh-Tarsonyi Gergő)
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Szokol, Baki (Gál Sz., 79.), Gengeliczki, Kiss Á. (Pataki B., 69.) – Pekár (Farkas B., 79.), Csősz – Gresó (Jánvári, 79.), Szerető (Oláh B., 83.), Kovácsréti – Adamcsek. Vezetőedző: Lengyel Roland
VESZPRÉM:
Héninger – Krebsz (Bakos, 80.), Balogh M. (Major N., 29.), Dobsa, Zachán – Baldauf, Somogyi R. – Gálfi, Horváth H., Balázs Zs. (Bartusz, a szünetben) – Takács M. (Molnár B., a szünetben). Vezetőedző: Pető Tamás
Gólszerző:
Csősz (9.)
Lengyel Roland:
– Egész héten azzal foglalkoztunk, hogy mentálisan rendben legyen a csapat. Jó volt a csapatmorál, jól védekeztünk, ám a helyzetkihasználás nem működött, simább is lehetett volna a mérkőzés. Összességében magabiztosak voltunk. A Veszprémnek gratulálok, mert megnehezítette a feladatunkat, de nem lebecsülve az ellenfelet, inkább magunkkal harcoltunk.
Pető Tamás: – Mérhetetlenül csalódott vagyok, a két mérkőzés alapján nekünk lenne helyünk a másodosztályban. Büszke vagyok a játékosaimra, mert nagyon hosszú szezon végén nagy múltú klubbal küzdöttünk meg, és jobban is játszottunk. Ettől függetlenül gratulálok a Nyíregyházának, remélhetőleg nem kerül többet ilyen helyzetbe.

A párharc végeredménye: 1–0, a Nyíregyháza javára

A Veszprém–Nyíregyháza párharc gól nélküli első mérkőzése után egyszerű volt a képlet vasárnap délután: amelyik csapat többször talál be Kisvárdán, az NB II-ben indulhat a következő idényben. A Spartacus magasabb osztályban edződött gárdához méltó módon, támadó szellemben kezdte a visszavágót. A pályaválasztó összeszedetten futballozott, elöl több játékosában is benne volt a veszély, mégsem a támadók, hanem a védekező középpályás, Csősz Richárd használta ki a kínálkozó lehetőséget, hogy a kilencedik percben megszerezze a vezetést csapatának (1–0).

Ahogy lenni szokott, a hátrányban lévő csapat átvette a kezdeményezést, a Veszprém kulturáltan is futballozott, ám nem volt valós egyenlítési lehetősége. Ezzel szemben az idővel újra nagyobb tempóra kapcsoló nyíregyháziak már az első félidő második felében is közel jártak az előnyük növeléséhez.

A második játékrész elejét is a Spartacus irányította, a 68. percben eldönthette volna az osztályozót, ám ziccerben rossz döntést hozott a hazaiak támadója. Ekkor felszívták magukat a bakonyiak, a hajrához közeledve egyre többet birtokolták a labdát, és ellenfelük térfelén tartották, a Nyíregyháza viszont állta a sarat, megőrizte egygólos előnyét, ezzel megtartotta az NB II-es tagságát is.

Egy góllal bizonyult jobbnak a Szpari, így bent maradt (Fotó: Trifonov Éva)

A Nyíregyháza az NB II-ben, a Veszprém az NB III-ban maradt.

Véget ért a mérkőzés!

90+5. perc: Somogyi kapott sárga lapot.

Az utóbbi percekben szinte már csak a Veszprémnél van a labda.

Lejárt a rendes játékidő, 6 perc a ráadás.

88. perc: Farkas is besárgult.

83. perc: Hegedüs védett nagyot. Nyom a Veszprém.

83. perc: Oláh lépett pályára Szerető helyett.

80. perc: Krebsz helyett Bakos a pályán.

79. perc: hármat cserélt a Szpari. Baki, Pekár, Gresó le, Jánvári,Gál és Farkas érkezett.

75. perc: Csősz és Molnár akaszkodott össze, mindketten sárga lapot kaptak.

Az utóbbi húsz percben a Veszprém sokat tett a gólért, kérdés, sikerrel járnak-e a vendégek.

74. perc: Gálfi a kapuval szemben, 22 méterről végzett el szabadrúgást, próbálkozása a kapu fölé szállt.

73. perc: Baki kapott sárga lapot.

69. perc: Kiss mégsem tudja folytatni, Pataki érkezett a helyére.

68. perc: Adamcsek kapott sárga lapot.

68. perc: MI MARADT KI!? Az összes veszprémi játékos az ellenfele kapuja elé érkezett a vendégszöglethez, ezt kihasználva labdaszerzés után Kovácsréti indult meg, már a kapussal szemben volt egy az egyben, lövés helyett mégis a passzt választotta. Pontatlanul.

66. perc: a pálya egyik harmadát piros-kék füst lepte el.

65. perc: Adamcsek távoli lövését csak bokszolni tudta Héninger.

63. perc: Kiss becsúszás közben megsérült, ám ápolás után visszatérhetett a pályára.

60. perc: Molnárt még szerelte a védelem, Gálfi éles szögből fölé lőtt.

59. perc: Szerető tökéletes indításával Kovácsréti lódult meg, ám utolérte őt Dobsa, aki blokkolta a lövést.

56. perc: Gálfi a semmiből próbálkozott meg egy távoli bombával, Hegedüs csak szögletre tudta ütni a labdát.

54. perc: Baldauf kapott sárga lapot.

52. perc:a második játékrészt is jobban kezdte a Spartacus, Szerető különösen aktív és látványosan futballozik.

A szünetben kettőt változtatott a Veszprém, pályára lépett Bartusz és Molnár.

Elkezdődött a második félidő!

Az első játékrészt uralta a Nyíregyháza, több helyzetet dolgozott ki és egy gólt is szerzett, így megérdemelten vezet 1–0-ra.

Véget ért az első félidő!

Egy perc a ráadás.

44. perc: Kovácsréti bal oldali szöglete után Szokol csúsztatott fölé közelről. Nagy helyzet volt.

41. perc:Gresó picit túlvezette a labdát, éles szögből eleresztett lövését Héninger az alapvonalon túlra ütötte.

35. perc: Kovácsréti gyorsan elvégzett szabadrúgására jól érkezett Adamcsek, a támadó a levegőben úszva el is érte a labdát, de helyezni már nem tudta, így Héninger könnyen védett.

30. perc: Gresó beadását Kovácsréti fejelte le, Héninger szedte össze a labdát.

29. perc: változtatott a Veszprém, Balogh helyett Major érkezett.

27. perc: Gresó veszélyes beadását tisztázta a vendégek védelme.

23. perc: jó nyíregyházi játék végén Pekár próbálkozott 8 méterről, Héninger lábbal hárított.

20. perc: Hegedüs rövid időn belül másodszor rúgta ki a labdát pontatlanul, utóbbit meg is szerezték a vendégek, majdBaldauf 25 méterről nem sokkal lőtt fölé.

A gól óta többet birtokolja a labdát a Veszprém, de a nyíregyházi szurkolók körében a legnagyobb riadalmat Gengeliczki rövidnek tűnő hazaadása jelentette.

12. perc: Kovácsréti balról, 10 méterről nem sokkal tekert kapu fölé.

Csősz Richárd gólöröme (Fotó: Trifonov Éva)

9. perc: GÓL! Pekár beadását kifejelte egy veszprémi védő, a szabad labdát Csősz azonnal ellőtte 20 méterről. Az első próbálkozás a blokkról visszapattant hozzá, az ismétlés 16 méterről már a kapu bal oldalában kötött ki. 1–0

5. perc: a Veszprém bal oldalon vezetett veszélyes kontrát, a kapu előtt lepattant labdát Hegedüs összeszedte.

3. perc: az első percek Szpari-nyomásának Balázs ápolása vetett véget, legalábbis egy időre.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy egymássala gól nélküli első felvonástkövetően a Nyíregyháza Spartacus és a Practical VLS Veszprém.