Hiába nyert Tiszakécskén a Dorog, búcsúzni kényszerül a másodosztálytól

S. L.S. L.
2023.05.07. 16:49
Eldőlt, a piros-feketék nem tudják megőrizni NB II-es tagságukat (Archív fotó:Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)
A labdarúgó NB II 36. fordulójában a Tiszakécskei LC az utolsó helyezett Dorogi FC-t látta vendégül, és küzdelmes mérkőzésen 3–1-es vereséget szenvedett, ennek ellenére a sereghajtó már nem maradhat bent a másodosztályban.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–DOROGI FC 1–3 (0–2)
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum, 350 néző. Vezette: Takács Tamás (Szilágyi Norbert, Vad Anita)
TISZAKÉCSKE: Halasi– Vachtler, Kiprich, Oláh M., Farkas A. – Erdei C., Szekér, Kiss N., Major Sz. (Geiger, 57.) – Agwata (Vólent, 57.), Zamostny. Vezetőedző: Klausz László
DOROG: Borsos– Barna G. (Szerencsi, 63.), Lénárth, Berkó, Preklet, Papp M.– Szalai J. (Kotula, 81.), Kapornai (Lustyik, 81.), Sztojka (Selmeci, 90+2.), Hesz– Vígh Á. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző:Agwata (48.), ill. Sztojka (9.), Kapornai (42.), Szalai J. (54.)
Klausz László: – Az első félidőben kétszer mentek el a vendégek, s mind a kettőből gól esett. A második félidő már jobban tetszett, voltak helyzeteink, de nem volt meg az a minőség elöl, hogy ezeket a ziccereket ki tudjuk használni.
Marián Sluka: – Megérdemelten nyertünk, hiszen azt láttam a pályán, amit a héten megbeszéltünk. Szervezett védekezésből akartunk indulni és kontrákat vezetni. Rúgtunk három gólt, lehetett volna több is. Kicsit korábban kellett volna ilyen szervezett játéknak lennie, és ilyen akaratnak. Már matematikailag sincs esélyünk a bennmaradásra.

A Dorog az utolsó szalmaszálba kapaszkodott volna bele Tiszakécskén, ezért mindent meg is tettek a játékosai. A vezetést a 9. percben szerezték meg Sztojka Dominik révén. A krónikához hozzátartozik, hogy a dorogi akció közben percekig a földön feküdt egy tiszakécskei labdarúgó, játékmegszakítás azonban nem történt. Majd jött egy szabadrúgás a vendégek javára, amelyből Sztojka nagy gól lőtt (0–1).

A második dorogi gól előtt Major hibázott nagyot a kécskei védelem bal oldalán, majd a beadást követően Halasi rossz helyre ütötte ki a labdát, a kipattanót pedig Kapornai Ákos a kapu közepébe helyezte a 42. percben (0–2).

A második félidőt nagy lendülettel kezdte a tiszakécskei csapat. A 48. percbenAustin Agwataszépített. Bal oldali szöglet után a hosszún érkezett, és testtel sodorta be a labdát a kapuba(1–2). A hazai csapat minden erejével nyomott, a vendégek viszont sikeresen kontráztak. Az 54. percben ismét Major hibázott nagyot védekezésben, a mellette elhúzó támadó balról emelt középre, ahol Szalai József érkezett, és Halasi kapujába fejelt (1–3).

A Tiszakécske vereségével a 13. helyen áll, még a dorogiak a többi eredmény alakulása miatt hiába arattak győzelmet, kiestek a másodosztályból.

Május 8.
19.00:Pécsi MFC–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés!

90.+2. perc:Időhúzó csere: Sztojka helyett Selmeci a pályán.

90. perc: Két percet hosszabbít a játékvezető.

81. perc: Kettős dorogi csere: Kapornai helyett Lustyik, Szalai helyett Kotula a pályán.

67. perc: Vachtler szabadrúgása után Borsos hatalmasat védett.

66. perc: Szerencsi M. kapott sárga lapot.

63. perc: Barna G. helyére Szerencsi állt be.

57. perc: Kettős kécskei csere: Agwata és Major jött le, Geiger és Vólent a pályán.

54. perc: GÓÓÓL!!! Szalai fejelt Halasi kapujába. Nagy hazai hiba előzte meg a vendéggólt.1–3.

48. perc: GÓÓÓL!!! Austin Agwata szépített. Egy bal oldali szöglet után a hosszún érkezett, és testtel besodorta a labdát a kapuba. 1–2.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

45. perc: Vége az első félidőnek.

42. perc: GÓÓÓL!!! Kapornai meglőtte a második dorogi gólt. Egy bal oldali vendégakciót követően Halasi ütötte ki középre a labdát. A kipattanót pedig Kapornai Ákos a kapu közepébe helyezte. 0–2.

38. perc:Kiss N. újra egy szöglet után került helyzetbe. Fölé rúgta a labdát.

34. perc: Kiprich labdavesztése után Szalai J. került óriási helyzetbe, de Halasi nagy bravúrt mutatott be.

33. perc: Sok az adok-kapok. Feszült a mérkőzés.

29. perc:Barna G. durva szabálytalanság után kapott sárga lapot.

28. perc: Preklet is sárga lapot kapott.

26. perc:Papp M. kapott sárga lapot.

24. perc: Egy szöglet után Kiss N. elé került a labda. A kavarodásban a kécskei labdarúgó a kapu fölé lőtt.

10. perc: A vendégek gólja előtt a hazaiak középpályása,Szekér percek óta a földön feküdt, a játékvezető nem állította meg a játékot, és a dorogiak sem voltak sportszerűek, hiszen nem rúgták ki a labdát. Így jutottak el a szabadrúgásszituációig.

9. perc: GÓÓÓL!!! Sztojka Dominik szabadrúgásból megszerzi a vezetést. 0–1.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok! A hazaiak fehérben, a vendégcsapat labdarúgói piros-fekete mezben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi hazai találkozóján az MTK-t legyőző Tiszakécskei LC a sereghajtó Dorogi FC ellen, amely ha most nem nyer, osztályozós helyezésnél előrébb már nem tud végezni, sőt, akár már ezen a játéknapon biztossá válhat a kiesése.